உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Mango Drinks: গৰম দূৰ কৰক আমৰ এই সহজ আৰু সুস্বাদু পানীয়ৰ সৈতে, জানক কেনেকৈ প্ৰস্তুত কৰিব

    Mango Drinks: গৰম দূৰ কৰক আমৰ এই সহজ আৰু সুস্বাদু পানীয়ৰ সৈতে, জানক কেনেকৈ প্ৰস্তুত কৰিব

    Mango Drinks: গৰম পৰিল মানে আম খাবলৈ মন যোৱাটো স্বাভাৱিক। হালধীয়া ৰঙৰ ফলৰ ৰজা ইমানেই উপাদেয় যে ইয়াক মিঠাই, তৰকাৰী আৰু পানীয়ৰ দৰে উপভোগ কৰিব পাৰি।

    Mango Drinks: গৰম পৰিল মানে আম খাবলৈ মন যোৱাটো স্বাভাৱিক। হালধীয়া ৰঙৰ ফলৰ ৰজা ইমানেই উপাদেয় যে ইয়াক মিঠাই, তৰকাৰী আৰু পানীয়ৰ দৰে উপভোগ কৰিব পাৰি।

    Mango Drinks: গৰম পৰিল মানে আম খাবলৈ মন যোৱাটো স্বাভাৱিক। হালধীয়া ৰঙৰ ফলৰ ৰজা ইমানেই উপাদেয় যে ইয়াক মিঠাই, তৰকাৰী আৰু পানীয়ৰ দৰে উপভোগ কৰিব পাৰি।

    • Share this:
    গ্ৰীষ্মকাল (summer)টো হালধীয়া ৰঙৰ সৈতে একেবাৰে সমাৰ্থক, নহয়নে? হালধীয়া (Yellow) হৈছে উচ্চ শক্তি আৰু উষ্ণতা প্ৰতিনিধিত্ব কৰা ৰং, যি দুটা গ্ৰীষ্মকালৰ উপাদান। গ্ৰীষ্মকালত সূৰ্য জিলিকি উঠে আৰু উজ্জ্বল অনুভৱ কৰায়।

    আৰু এই ঋতুতোই ফলৰ ৰজা আম (Mango) আমাৰ জীৱনলৈ নতুন মাদকতা লৈ আহে । উদৰ পুৰাই আম নোখোৱালৈকে যেন গ্ৰীষ্মকালৰ আনন্দই বৃথা। গৰম পৰিল মানে আম খাবলৈ মন যোৱাটো স্বাভাৱিক। হালধীয়া ৰঙৰ ফলৰ ৰজা ইমানেই উপাদেয় যে ইয়াক মিঠাই, তৰকাৰী আৰু পানীয়ৰ দৰে উপভোগ কৰিব পাৰি।

    এই গ্ৰীষ্মকালত আপুনি খাব পৰা কেইটামান আমৰ পানীয় চাওঁ আহক।

    আম ষ্ট্ৰবেৰী ড্ৰিংক (Mango Strawberry)

    পুদিনা পাত, আদা আৰু ষ্ট্ৰবেৰীৰ সৈতে আমৰ পানীয়ৰ সোৱাদেই সুকীয়া। আপোনাক কেৱল দৈ, ষ্ট্ৰবেৰী, চেনী, সেউজীয়া জলকীয়া, আদা আৰু অৱশ্যেই আমৰ প্ৰয়োজন। একে সময়তে আপোনাৰ জিভাক নতুন আৰু পৰিচিত কিবা এটাৰ সৈতে পৰিচয় কৰাবলৈ ইয়াক একেলগে মিহলি কৰি পানীয় প্ৰস্তুত কৰিব পাৰে।

    আম ছৰ্বত

    আপুনি গৰমৰ দিনত আম কেৱল ছৰ্বতৰ এটা সুন্দৰ, শীতল গিলাচৰ সৈতে গৰমক পৰাস্ত কৰিব পাৰে। আপুনি দিনটোৰ যিকোনো সময়তে এই পানীয় খাব পাৰে, সেয়া ৰাতিপুৱাৰ আহাৰ হওঁক, বা কেৱল সন্ধিয়াৰ জলপানৰ বিৰতি হওঁক।

    মেংগো ছানৰাইজ (Mango Sunrise)

    মেংগো ছানৰাইজ নামৰ এইবিধ সহজে বনাব পৰা পানীয় হৈছে আপুনি ট্ৰাই কৰিব পৰা এক চেষ্টা সোৱাদভৰা আমৰ পানীয়। আম আৰু গ্ৰেনাডাইন চিৰাপৰ একত্ৰীকৰণে সঁচাকৈয়ে পানীয়টোৱে যেন সূৰ্যোদয়ৰ আনন্দ দিব পাৰে। মেংগো ছানৰাইজে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ মনোভাৱ উন্নত কৰিব আৰু আপুনি সম্পূৰ্ণ নিশ্চিন্ত অনুভৱ নকৰালৈকে আপোনাৰ তাপমাত্ৰা হ্ৰাস কৰিব।

    আম পান্না (Aam Panna)

    আম আৰু পুদিনা পাতৰ আন এটা সংমিশ্ৰণ যি পানীয় খালে আপুনি খাই থাকিবলৈকে মন কৰিব সেয়া হ'ল আম পান্না। ই কেৱল আপোনাৰ তৃষ্ণা নিবাৰণ নকৰে কিন্তু আপোনাৰ সোৱাদৰ শিখৰলৈ লৈ যায়। পানীয়টো যিমান সুস্বাদু সিমানেই উপকাৰী আৰু গেষ্ট্ৰোইনটেষ্টিনেল সমস্যাৰ বাবে এক ভাল চিকিৎসা।

    আম লাচি (Mango Lassi)

    শেষত সৰ্বকালৰ প্ৰিয় আম লাচি। এই পানীয়টোক আমি নিখুঁত সংমিশ্ৰণ বুলি কওঁ। লাচি নিজেই অত্যন্ত সুস্বাদু পানীয়। ইয়াত যদি আম যোগ দিয়া হয় তেন্তে সোৱাদ অপ্ৰতিৰোধ্য হৈ পৰে।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: