• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • IPL 2021: অন্তিম বলত মৰিছক কিয় ষ্ট্ৰাইক নিদিলে ছেমছনে? ক’লে কুমাৰ ছাংগাকাৰাই

IPL 2021: অন্তিম বলত মৰিছক কিয় ষ্ট্ৰাইক নিদিলে ছেমছনে? ক’লে কুমাৰ ছাংগাকাৰাই

তেওঁ কয় যে সঞ্জুৱে মেচ শেষ কৰাৰ নিজৰ সিদ্ধান্ত অটল আছিল আৰু প্ৰায় এয়া শেষো কৰিছিল।

তেওঁ কয় যে সঞ্জুৱে মেচ শেষ কৰাৰ নিজৰ সিদ্ধান্ত অটল আছিল আৰু প্ৰায় এয়া শেষো কৰিছিল।

তেওঁ কয় যে সঞ্জুৱে মেচ শেষ কৰাৰ নিজৰ সিদ্ধান্ত অটল আছিল আৰু প্ৰায় এয়া শেষো কৰিছিল।

  • Share this:
ৰাজস্থান ৰয়েল্ছ (Rajasthan Royals)ৰ ক্ৰিকেট ডাইৰেক্টৰ কুমাৰ ছাংগাকাৰা (Kumar Sangakkara)ই পঞ্জাব কিংছ (Punjab Kings)ৰ বিৰুদ্ধে মেচৰ অন্তিম বলত ক্ৰিছ মৰিছ (Chris Morris)ক ষ্ট্ৰাইক নিদিয়াৰ অধিনায়ক সঞ্জু ছেমছন (Sanju Samson)ৰ সিদ্ধান্তক সমৰ্থন জনাইছে। ছাংগাকাৰাই মেচ শেষ হোৱাৰ পিছত কয় যে সঞ্জুৰ আত্মবিশ্বাস আছিল যে তেওঁ অন্তিম বলত ছিক্সাৰ মাৰিব। এনে অৱস্থাত তেওঁ মেচখন শেষ কৰাৰ দায়িত্ব নিজৰ কান্ধত লৈছিল, মোৰ দৃষ্টিত এই সিদ্ধান্ত সঠিক আছিল।

তেওঁ কয় যে সঞ্জুৱে মেচ শেষ কৰাৰ নিজৰ সিদ্ধান্ত অটল আছিল আৰু প্ৰায় এয়া শেষো কৰিছিল। কিন্তু অন্তিম বলত ছিক্সাৰৰ বাবে কেৱল পাঁচ বা ছফুট বাকী আছিল। অন্যথা বল বাউণ্ডেৰী পাৰ হৈ গ’লহেঁতেন।

ৰাজস্থান দলৰ ক্ৰিকেট ডাইৰেক্টৰজনে কয় যে কেতিয়াবা কেতিয়াবা যেতিয়া আপুনি জানে যে আপুনি সুন্দৰভাৱে খেলি আছে, আপুনি ফৰ্মত আছে আৰু আপোনাৰ বিশ্বাস আছে যে আপুনি এয়া কৰিব পাৰিব, তেন্তে আপুনি সেই দায়িত্ব ল’বই লাগিব আৰু সঞ্জুৱে সেয়া কৰাটো সঁচাকৈ উৎসাহজনক আছিল। আমি প্ৰায়ে সৰু–সুৰা কথাক লৈ আলোচনা কৰো, কিন্তু মোৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা হ’ল খেলুৱৈৰ বিশ্বাস, দৃষ্টিকোণ আৰু সমৰ্পিত মনোভাৱ। কিয়নো তেওঁ জানে যে তেওঁৰ শক্তি কি?
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: