• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • ২ এপ্ৰিল: ভাৰতৰ বিশ্বকাপ ক্ৰিকেট জয়ৰ ১০ বছৰ। কি কয় গৌতম গম্ভীৰে?

২ এপ্ৰিল: ভাৰতৰ বিশ্বকাপ ক্ৰিকেট জয়ৰ ১০ বছৰ। কি কয় গৌতম গম্ভীৰে?

ভাৰতৰ বাবে বিশ্বকাপ ক্ৰিকেট জয়ৰ সময় পুনৰাই আহি পৰিছেঃ গম্ভীৰ

ভাৰতৰ বাবে বিশ্বকাপ ক্ৰিকেট জয়ৰ সময় পুনৰাই আহি পৰিছেঃ গম্ভীৰ

ভাৰতৰ বাবে বিশ্বকাপ ক্ৰিকেট জয়ৰ সময় পুনৰাই আহি পৰিছেঃ গম্ভীৰ

  • Share this:
বিশ্বকাপ ২০১১ত ভাৰতৰ জয়ত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰা প্ৰাক্তন অপেনাৰ গৌতম গম্ভীৰে বুজি পোৱা নাই যে ট্ৰফী জয় (আই চি চি বিশ্বকাপ ২০১১)ৰ ১০ বছৰ শুক্ৰবাৰে সম্পূৰ্ণ হ'ব, কিন্তু এতিয়ালৈকে মানুহে কিয় ইয়াৰ প্ৰতি ইমান আগ্ৰহী? ২০১১ চনৰ ২ এপ্ৰিলত শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে খেলা ফাইনেলত, ভাৰতৰ বিজয়ৰ নায়ক আছিল গম্ভীৰ। গম্ভীৰে ৯৭ ৰাণৰ ইনিংছ খেলিছিল যাৰ পিছত অধিনায়ক মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে দলটো জিকিবলৈ অপৰাজিত অৰ্ধশতক  অৰ্জন কৰিছিল আৰু ছিক্সাৰ কোবাই দলক জিকাইছিল।

"এইটো কালি যেন নালাগে। অন্ততঃ এইটো এতিয়া মোৰ সৈতে নাই। ই এতিয়া ১০ বছৰ পাৰ হৈছে। মই এজন ব্যক্তি নহয় যি পিছলৈ বেছিকৈ ঘূৰি চাও। অৱশ্যে এইটো এটা গৌৰৱময় মুহূৰ্ত আছিল কিন্তু এতিয়া ভাৰতীয় ক্ৰিকেটৰ আগবাঢ়ি যোৱাৰ সময়। সম্ভৱতঃ আমাৰ বাবে পৰৱৰ্তী বিশ্বকাপ শীঘ্ৰে জিকিবলৈ সময় আহিছে," গম্ভীৰে কয়।
Published by:Kokil Sarma
First published: