• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • আৰব আমীৰশ্বাহীত হ'ব আই পি এল ৰৈ যোৱা মেচ, বিচিচিআইৰ সভাপতিৰ ঘোষণা

আৰব আমীৰশ্বাহীত হ'ব আই পি এল ৰৈ যোৱা মেচ, বিচিচিআইৰ সভাপতিৰ ঘোষণা

 শনিবাৰে মুম্বাইত অনুষ্ঠিত হোৱা ব'ৰ্ডৰ বিশেষ সাধাৰণ সভাত এই সিদ্ধান্ত লোৱা হয়।

শনিবাৰে মুম্বাইত অনুষ্ঠিত হোৱা ব'ৰ্ডৰ বিশেষ সাধাৰণ সভাত এই সিদ্ধান্ত লোৱা হয়।

শনিবাৰে মুম্বাইত অনুষ্ঠিত হোৱা ব'ৰ্ডৰ বিশেষ সাধাৰণ সভাত এই সিদ্ধান্ত লোৱা হয়।

  • Share this:

অৱশেষত বিচিচিআয়ে ২০২১ চনৰ আই পি এল আৰম্ভ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয়৷ শনিবাৰে মুম্বাইত অনুষ্ঠিত হোৱা ব'ৰ্ডৰ বিশেষ সাধাৰণ সভাত এই সিদ্ধান্ত লোৱা হয়। অৱশ্যে, বোৰ্ডে ভাৰতৰ বৰষুণৰ বতৰৰ বাবে মৰুভূমি চহৰত আই পি এল খেলিবলৈ সিদ্ধান্ত লয়, কোৰোণাৰ বাবে নহয়৷


 ধাৰণা কৰা মতে,  ছেপ্টেম্বৰ-অক্টোবৰত স্থগিত ৰখা আই পি এলৰ চতুৰ্দশ সংস্কৰণৰ বাকী মেচসমূহ হ'ব। এক বিবৃতিযোগে বিচিচিআইৰ সভাপতি জয় শ্বাহে কয়–


'ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডে (বিচিচিআই) শনিবাৰে সংযুক্ত আৰৱ আমীৰশ্বাহীত (ইউ.এ.ই.) ভিভো ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ 2021 ছিজনৰ বাকী মেচবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰে, এই বছৰৰ ছেপ্টেম্বৰ-অক্টোবৰ মাহত ভাৰতত বাৰিষা ঋতুৰ কথা বিবেচনা কৰি। এই সিদ্ধান্তটো প্ৰায় অনুষ্ঠিত এক বিশেষ সাধাৰণ সভাত লোৱা হৈছিল, য'ত সদস্যসকলে সৰ্বসন্মতিক্ৰমে আই পি এল পুনৰ আৰম্ভ কৰিবলৈ সন্মত হৈছিল।'

Published by:Gautam Barman
First published: