உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • অৰ্জুন বঁটাৰ বাবে নাম মনোনয়ন অসমৰ মহিলা বক্সাৰ লাভলীনা বৰগোঁহাইৰ

    অৰ্জুন বঁটাৰ বাবে নাম মনোনয়ন অসমৰ মহিলা বক্সাৰ লাভলীনা বৰগোঁহাইৰ

    আইবা বিশ্ব বক্সিঙৰ পদক বিজয়ী অসমৰ তাৰকা বক্সাৰ লাভলীনাই ইতিমধ্যে জৰ্দানৰ প্ৰতিযোগিতাৰ পৰা টকিঅ’ অলিম্পিকলৈ যোগ্যতা অৰ্জন কৰিছে।

    আইবা বিশ্ব বক্সিঙৰ পদক বিজয়ী অসমৰ তাৰকা বক্সাৰ লাভলীনাই ইতিমধ্যে জৰ্দানৰ প্ৰতিযোগিতাৰ পৰা টকিঅ’ অলিম্পিকলৈ যোগ্যতা অৰ্জন কৰিছে।

    আইবা বিশ্ব বক্সিঙৰ পদক বিজয়ী অসমৰ তাৰকা বক্সাৰ লাভলীনাই ইতিমধ্যে জৰ্দানৰ প্ৰতিযোগিতাৰ পৰা টকিঅ’ অলিম্পিকলৈ যোগ্যতা অৰ্জন কৰিছে।

    • Share this:
    ভাৰতবৰ্ষৰ ক্ৰীড়াৰ সন্মানীয় অৰ্জুন বঁটাৰ বাবে নাম মনোনয়ন কৰিছে অসমৰ মহিলা বক্সাৰ লাভলীনা বৰগোঁহাইৰ। ভাৰতীয় বক্সিং ফেডাৰেচনে কেন্দ্ৰীয় ক্ৰীড়া মন্ত্ৰণালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰিছে অসমৰ সফল আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বক্সাৰ লাভলীনা বৰগোঁহাইৰ নাম। আইবা বিশ্ব বক্সিঙৰ পদক বিজয়ী অসমৰ তাৰকা বক্সাৰ লাভলীনাই ইতিমধ্যে জৰ্দানৰ প্ৰতিযোগিতাৰ পৰা টকিঅ’ অলিম্পিকলৈ যোগ্যতা অৰ্জন কৰিছে।

    কোৰোণা ভাইৰাছৰ বাবে এবছৰ পিছুৱাই যোৱা টকিঅ’ অলিম্পিকৰ বাবে কঠোৰ অনুশীলন চলাই আছে লাভলীনাই। তাৰ মাজতে বক্সিং ইণ্ডিয়াই ২০২০ বৰ্ষৰ অৰ্জুন বঁটাৰ বাবে ফেডাৰেচনৰ তৰফৰ পৰা অসমৰ লাভলীনা বৰগোঁহাইৰ নাম প্ৰেৰণ কৰিছে। দেশৰ সন্মানীয় অৰ্জুন বঁটা পালে লাভলীনা হ’ব এই সন্মান লাভ কৰা অসমৰ ষষ্ঠগৰাকী খেলুৱৈ।

    ইয়াৰ পূৰ্বে অসমৰ পৰা ভোগেশ্বৰ বৰুৱা, মনালিছা বৰুৱা, জয়ন্ত তালুকদাৰ, শিৱ থাপা আৰু হিমা দাসে লাভ কৰিছে অৰ্জুন পুৰস্কাৰ। গোলাঘাটৰ বৰপথাৰৰ জীয়ৰী লাভলীনালৈ News18ৰ পৰিয়ালবৰ্গৰ তৰফৰ পৰাও জনালো শুভেচ্ছা।
    First published: