লকডাউনত কিদৰে অলিম্পিকৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাইছে লাভলীনা বৰগোহাঁয়ে?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 6, 2020, 3:35 PM IST
লকডাউনত কিদৰে অলিম্পিকৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাইছে লাভলীনা বৰগোহাঁয়ে?
লাভলীনাই নিয়মীতভাৱে খাবলৈ পাইছে নিজৰ ঘৰৰ গৰুৰ গাখীৰ আৰু লোকেল মুৰ্গীৰ কণী।

লাভলীনাই নিয়মীতভাৱে খাবলৈ পাইছে নিজৰ ঘৰৰ গৰুৰ গাখীৰ আৰু লোকেল মুৰ্গীৰ কণী।

  • Share this:
কোৰোণা ভাইৰাছৰ সজাগতাৰ বাবে ঘোষণা কৰা লকডাউনৰ বাবে বহু বছৰৰ মূৰত একেৰাহে ৪১ দিন ঘৰত কটালে তাৰকা বক্সাৰ লাভলীনা বৰগোহাঁয়ে। গোলাঘাটৰ বৰপথাৰৰ জীয়ৰী, ভাৰতবৰ্ষৰ তাৰকা বক্সাৰ লাভলীনাই জৰ্দানৰ অলিম্পিকৰ যোগ্যতা নিৰ্ণয়কাৰী খেলত সফল হোৱাৰ পিছতে দুদিনৰ বাবে আহিছিল নিজ বাসগৃহলৈ। টকিঅ’ অলিম্পিকলৈ যোগ্যতা অৰ্জন কৰা অসমৰ সফল মহিলা বক্সাৰগৰাকীয়ে দুদিনৰ বাবে আহিয়েই লকডাউনৰ বাবে এইপৰ্যন্ত ৪১ দিন সময় থাকিবলগীয়া হ’ল বৰপথাৰৰ বাসগৃহত।

সেই সুযোগতে লাভলীনাই নিয়মীতভাৱে খাবলৈ পাইছে নিজৰ ঘৰৰ গৰুৰ গাখীৰ আৰু লোকেল মুৰ্গীৰ কণী। লাভলীনাই নিজে খিৰাই আনে গাইৰ গাখীৰ। খেলৰ সৈতে জড়িত হৈ থাকিব লাগে বাবে সময় নাপাই যদিও কোৰোণা ভাইৰাছৰ বাবে লকডাউনত থাকি পুনৰ শৈশৱৰ পৰিৱেশলৈ উভতি গৈছে লাভলীনা বৰগোহাঁই। ঘৰত থাকিয়েই লাভলীনাই নিতৌ পাচঁ ঘণ্টা সময় চলাইছে কঠোৰ অনুশীলন।
First published: May 6, 2020, 3:31 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading