• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Sonu Soodৰ সহায়ত এতিয়া বঢ়াব পাৰিব আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ পৰিসৰ, জানি লওক কিদৰে হ'ব উপাৰ্জন

Sonu Soodৰ সহায়ত এতিয়া বঢ়াব পাৰিব আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ পৰিসৰ, জানি লওক কিদৰে হ'ব উপাৰ্জন

বিনিয়োগ নকৰাকৈ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰকঃ

বিনিয়োগ নকৰাকৈ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰকঃ

বিনিয়োগ নকৰাকৈ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰকঃ

  • Share this:
বলীউদৰ অভিনেতা চনু সুদে আজি ভাৰতৰ প্ৰথমটো গ্ৰাম্য বি২বি ট্ৰেভেল টেক প্লেটফৰ্ম- ট্ৰেভেল ইউনিয়ন মুকলি কৰে। অভিনেতা চনু সুদৰ প্ৰথমটো ট্ৰেভেল ইউনিয়নে প্ৰতিখন জিলা, ব্লক আৰু গাওঁ পঞ্চায়ত পৰ্যায়ত গ্ৰাম্য গ্ৰাহকৰ ভ্ৰমণৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰাৰ বাবে ট্ৰেভেল ইউনিয়নৰ সদস্যসকলক এখন মঞ্চ প্ৰদান কৰি ভ্ৰমণ সেৱাসমূহ সুলভ কৰি তুলিব। অৰ্থাৎ, ই ভ্ৰমণ সম্পৰ্কীয় সকলো কাম কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। ইয়াৰ উপৰিও, হোটেল বুকিঙো উপলব্ধ হ'ব। কেৱল সেয়াই নহয়, চনু সুদৰ এপটোৱে ভ্ৰমণ ব্যৱসায়ীসকলক, বিশেষকৈ ট্ৰেভেল এজেণ্টসকলক তেওঁলোকৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰিব।

বিনিয়োগ নকৰাকৈ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰকঃ

ট্ৰেভেল ইউনিয়নে ট্ৰেভেল এজেণ্টসকলৰ বাবে উপাৰ্জন আৰু বিকাশৰ সুযোগ বৃদ্ধি কৰিব। ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীৰ বাবে নতুন উপাৰ্জনৰ পথ সুগম হ'ব। উচ্চাভিলাষী উদ্যোগীজনে নতুন ব্যৱসায়ৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিব আৰু গাঁৱৰ গ্ৰাহকসকলক সহায় কৰিবলৈ বিশ্বস্ত ট্ৰেভেল এজেণ্টসকলৰ বাবে এক নেটৱৰ্ক সৃষ্টি কৰিব। আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল, যদি কোনো লোকে ট্ৰেভেল এজেণ্টৰ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব বিচাৰে, তেন্তে ইয়াৰ সহায়ত জিৰ ইনভেষ্টমেণ্টেৰে আৰম্ভ কৰিব পাৰিব। কোম্পানীয়ে প্ৰদান কৰা তথ্য অনুসৰি, ট্ৰেভেল ইউনিয়নৰ সদস্যসকলৰ অনবোৰ্ডিঙৰ বাবে তেওঁলোকৰ পৰা শূন্য বিনিয়োগৰ প্ৰয়োজন হ'ব আৰু প্ৰৱেশ বাধা হ্ৰাস কৰাৰ সময়ত অনবোৰ্ডিঙত পুনৰ বহন ব্যয় নাথাকিব।

চনু সুদে কি কৈছিল জানি লওক?

উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত চনু সুদে কয়, "লকডাউনৰ সময়ত মই গ্ৰাম্য ভাৰতীয়সকলে সন্মুখীন হোৱা প্ৰত্যাহ্বানৰ লগতে ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ৰ মালিকসকলৰ সংগ্ৰাম অনুভৱ কৰিব পাৰিছো। ভাৰতৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিবলৈ আৰু গ্ৰাম্য নাগৰিকৰ ডিজিটেল প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰাৰ বাবে মোৰো হাতত অনুকূল সুযোগৰ অভাৱ আছিল।' দৰাচলতে, গ্ৰাম্য গ্ৰাহকসকলৰ ওচৰত বৰ্তমান তেওঁলোকৰ যাত্ৰাৰ পূৰ্ব-পৰিকল্পনা কৰাৰ কোনো বিকল্প নাই আৰু বিভিন্ন ভ্ৰমণৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ বাবে বহুতো অপাৰেটৰৰ ওচৰলৈ যাব লগীয়া হয়। ট্ৰেভেল ইউনিয়ন হৈছে গ্ৰাম্য ট্ৰেভেল এজেণ্টসকলৰ বাবে এক বি2বি ট্ৰেভেল টেক প্লেটফৰ্ম, যি হৈছে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ আৰু যি তেওঁলোকক তেওঁলোকৰ এলেকাত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ভ্ৰমণ প্ৰস্তাৱ প্ৰদান কৰিবলৈ সন্মত কৰে।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: