உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • ইয়াত কৰক দীঘলীয়া বিনিয়োগ! ৫ বছৰত ৪ গুণ পৰ্যন্ত বৃদ্ধি পাব বিনিয়োগ কৰা ধন, জানি লওক সবিশেষ

    ইয়াত কৰক দীঘলীয়া বিনিয়োগ! ৫ বছৰত ৪ গুণ পৰ্যন্ত বৃদ্ধি পাব বিনিয়োগ কৰা ধন, জানি লওক সবিশেষ

    মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ অত্যন্ত সুৰক্ষিত বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে বহুতো আঁচনি আছে য'ত আপুনি ১০০ টকাৰ পৰা বিনিয়োগ আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

    মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ অত্যন্ত সুৰক্ষিত বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে বহুতো আঁচনি আছে য'ত আপুনি ১০০ টকাৰ পৰা বিনিয়োগ আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

    মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ অত্যন্ত সুৰক্ষিত বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে বহুতো আঁচনি আছে য'ত আপুনি ১০০ টকাৰ পৰা বিনিয়োগ আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

    • Share this:
    শ্বেয়াৰ বজাৰত পোনপটীয়াকৈ বিনিয়োগ কৰাটো এটা অত্যন্ত বিপদজনক কাম। গতিকে আজিকালি মানুহে মিউচুৱেল ফাণ্ডৰ জৰিয়তে বজাৰত বিনিয়োগ কৰি আছে। সাধাৰণতে, সকলোৱে প্ৰণালীবদ্ধ বিনিয়োগ আঁচনিৰ (Systematic Investment Plan-SIP) নাম শুনিছে। আপুনি এটা লাভজনক মিউচুৱেল ফাণ্ড বাছনি কৰি এক প্ৰণালীবদ্ধ বিনিয়োগ আঁচনিৰ জৰিয়তে বিনিয়োগ কৰিব পাৰে।

    মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰাৰ এইটো সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উপায়। যদি আপুনি ইয়াত বিনিয়োগ কৰিব বিচাৰে, তেনেহ’লে ইয়াৰ নামেৰে আপুনি বুজিব পাৰিছে যে, আপুনি আপোনাৰ সুবিধা অনুসৰি বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। প্ৰণালীবদ্ধ বিনিয়োগ আঁচনিত বিনিয়োগ কৰাৰ বাবে বিভিন্ন ধৰণৰ উন্নত পৰিকল্পনা আছে। দীৰ্ঘম্যাদী সময়ৰ বাবে বিনিয়োগ কৰিলে ইয়াত ভাল লাভ পোৱাৰ সম্ভাৱনা অধিক।

    বজাৰত এনে বহুতো আঁচনি আছে য'ত আপুনি ১০০ৰ পৰা ৫০০ টকাৰে বিনিয়োগ আৰম্ভ কৰিব পাৰে। কিছুমান আঁচনি বিচাৰি উলিয়াওক যিবোৰে লাভজনক ৰিটাৰ্ণ প্ৰদান কৰিছে।

    বজাৰত বহুতো আঁচনি আছে যি মাত্ৰ ৫ বছৰত ১৫ শতাংশৰ পৰা ২৫ শতাংশলৈ ৰিটাৰ্ণ প্ৰদান কৰে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদনত মূল্য গৱেষণা প্ৰতিবেদনৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি ইণ্ডিয়া মিডকেপ অপৰচুনিটি ফাণ্ড, কোটাক স্মলকেপ ফাণ্ডত বিনিয়োগকাৰীসকলে আকৰ্ষণীয় লাভ অৰ্জন কৰিছে।

    ইণ্ডিয়া মিডকেপ অপৰচুনিটি ফাণ্ডে যোৱা ৫ বছৰত ২৫ শতাংশ ৰিটাৰ্ণ দিছে। অৰ্থাৎ, ৫ বছৰত, যদি আপুনি ৩ লাখ টকা বিনিয়োগ কৰিছে, ইয়াৰ মূল্য ১১ লাখ টকালৈ বৃদ্ধি হৈছে।

    কোটাক স্মলকেপ ফাণ্ডে যোৱা ৫ বছৰত ইয়াৰ বিনিয়োগকাৰীসকলক ২৩ শতাংশতকৈও অধিক ৰিটাৰ্ণ দিছে। ৫ বছৰত, যদি আপুনি ৩ লাখ টকা বিনিয়োগ কৰিছে, ইয়াৰ মূল্য ১০.৫৪ লাখ টকালৈ বৃদ্ধি হৈছে।

    একেদৰে, মিৰে এছেটছ ইমাৰ্জিং ব্লুচিপে যোৱা ৫ বছৰত ২৩ শতাংশ ৰিটাৰ্ণ দিছে। অৰ্থাৎ, যদি আপুনি ৩ লাখ টকা বিনিয়োগ কৰিছে, ইয়াৰ মূল্য হ'ব ১০.৪৭ লাখ টকা।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: