• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Shri Krishna Janmashtami 2021: দেশত কেতিয়া পালন কৰা হ'ব শ্ৰীকৃষ্ণ জন্মাষ্টমী ? জন্মাষ্টমীত কি কৰিলে সন্তুষ্ট হয় প্ৰভু শ্ৰীকৃষ্ণ ?

Shri Krishna Janmashtami 2021: দেশত কেতিয়া পালন কৰা হ'ব শ্ৰীকৃষ্ণ জন্মাষ্টমী ? জন্মাষ্টমীত কি কৰিলে সন্তুষ্ট হয় প্ৰভু শ্ৰীকৃষ্ণ ?

Image-shutterstock.com

Image-shutterstock.com

Shri Krishna Janmashtami 2021: বিশ্বাস অনুসৰি, জন্মাষ্টমীত সম্পূৰ্ণ মেকআপেৰে ভগৱান কৃষ্ণক পূজা কৰাটোৱে তেওঁক অতি সুখী কৰে আৰু ভক্তসকলৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ কৰে।

  • Share this:
Shri Krishna Janmashtami 2021:  ভক্তসকলে প্ৰতি বছৰে হিন্দু ধৰ্মত ভগৱান বিষ্ণুৰ অৱতাৰ শ্ৰীকৃষ্ণৰ জন্ম জয়ন্তী জন্মাষ্টমী হিচাপে উদযাপন কৰে। কেৱল দেশতে নহয়, বিদেশতো এই দিনটোৰ গুৰুত্ব বিশেষ, য'ত ভগৱান কৃষ্ণৰ ভক্তসকলে তেওঁক উপাসনা কৰে। হিন্দু পঞ্চাঙৰ মতে, ভগৱান কৃষ্ণৰ জন্ম জয়ন্তী হৈছে ভদ্ৰপদ মাহৰ কৃষ্ণ পক্ষৰ অষ্টম দিনা প্ৰতি বছৰে উদযাপন কৰিব লগা এক বিধান, যি ইংৰাজী বৰ্ষপঞ্জী অনুসৰি আগষ্ট-ছেপ্টেম্বৰ মাহত পৰে। ২০২১ চনত, উৎসৱটো ৩০ আগষ্টত (সোমবাৰে) আনন্দেৰে উদযাপন কৰা হ'ব। এই দিনটোত ভক্তসকলে উপবাসে থাকে।

তেওঁলোকে ৰাতিটোৰ ভিতৰতে ঈশ্বৰৰ উপাসনা কৰিব আৰু তাৰ পিছত, পাৰন মুহুৰ্তৰ মতে, ঈশ্বৰক ভোগ গ্ৰহণ কৰাৰ সময়ত তেওঁলোকৰ উপবাস খোলাৰ পৰম্পৰা অনুসৰণ কৰিব। বহুতো হিন্দু শাস্ত্ৰত শ্ৰী কৃষ্ণ জন্মাষ্টমীৰ উপবাসক 'ব্ৰতৰাজ' উপাধি দিয়া হৈছে, যাৰ অনুসৰি বিশ্বাস কৰা হয় যে এই দিনটোত উপবাসে এজন ব্যক্তিক বছৰটোৰ উপবাসতকৈ অধিক শুভ ফল প্ৰদান কৰে।

জন্মাষ্টমীৰ শুভ উপলক্ষ আৰু সময়

শ্ৰী কৃষ্ণ জন্মাষ্টমী- ৩০ আগষ্ট (সোমবাৰে)
নিশিথ পূজা সময় - আবেলি ২৩.৫৯.২৭ বজাৰ পৰা ২৪.৪৪.১৮ বজালৈ
ম্যাদ- ৪৪ মিনিট
জন্মাষ্টমী পাৰন সময় - ৩১ আগষ্টৰ পুৱা ০৫.৫৭,৪৭ বজাৰ পিছত

ভক্তসকলে শ্ৰীকৃষ্ণ জন্মাষ্টমীৰ দিনা ৰাতিপুৱাৰে পৰা তেওঁলোকৰ ঘৰৰ উপাসনাস্থলী পৰিষ্কাৰ কৰি এই উৎসৱ উদযাপন কৰিবলৈ প্ৰস্তুতি চলায়। তেওঁলোকে সেইবোৰ সজাবলৈ বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ কাপোৰ আৰু অন্যান্য সামগ্ৰী আনি দিয়ে। বিশ্বাস অনুসৰি, জন্মাষ্টমীত সম্পূৰ্ণ মেকআপেৰে ভগৱান কৃষ্ণক পূজা কৰাটোৱে তেওঁক অতি সুখী কৰে আৰু ভক্তসকলৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: