• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • বিবাহৰ পূৰ্বে যৌন সম্পৰ্ক কিমান নিৰাপদ? জনালে বিশেষজ্ঞই

বিবাহৰ পূৰ্বে যৌন সম্পৰ্ক কিমান নিৰাপদ? জনালে বিশেষজ্ঞই

বিশেষজ্ঞা পল্লৱী বাৰ্নৱালে বিয়াৰ পূৰ্বে যৌন সম্পৰ্ক আৰু ইয়াৰ সামাজিক আপত্তিৰ দিশটো বিশ্লেষণ কৰিছে।

বিশেষজ্ঞা পল্লৱী বাৰ্নৱালে বিয়াৰ পূৰ্বে যৌন সম্পৰ্ক আৰু ইয়াৰ সামাজিক আপত্তিৰ দিশটো বিশ্লেষণ কৰিছে।

বিশেষজ্ঞা পল্লৱী বাৰ্নৱালে বিয়াৰ পূৰ্বে যৌন সম্পৰ্ক আৰু ইয়াৰ সামাজিক আপত্তিৰ দিশটো বিশ্লেষণ কৰিছে।

  • Share this:
যৌন সম্পৰ্ক! কোনো সন্দেহ নাই এয়া একেবাৰেই ব্যক্তিগত কথা। কিন্তু সমাজে অতিজৰে পৰাই দুই ব্যক্তিৰ এই সম্পৰ্ককলৈ আলোচনা কৰে। লগতে নানা ধৰণৰ বিধি নিষেধ আৰোপ কৰিব বিচাৰে।

বিশেষজ্ঞা পল্লৱী বাৰ্নৱালে বিয়াৰ পূৰ্বে যৌন সম্পৰ্ক আৰু ইয়াক লৈ সমাজৰ আপত্তিৰ সন্দৰ্ভত বিশ্লেষণ আগবঢ়াইছে। তেওঁ এই প্ৰসংগত নাম প্ৰকাশ নকৰি এজন ব্যক্তিৰ কথা কৈছে। সেই ব্যক্তিজনে জানইছে যে, আধুনিক হৈ উঠিলেও বিয়াৰ পূৰ্বে যৌন সম্পৰ্কক সমাজে এতিয়াও ভাল দৃষ্টিৰে নাচায়।

সৰ্ব প্ৰথমে পল্লৱীয়ে তুলি ধৰিছে, পবিত্ৰতাৰ প্ৰচলিত সংজ্ঞাৰ কথা। জনাইছে যে, প্ৰাচীন কালৰ পৰাই যৌনতাক বিশেষকৈ ছোৱালীৰ ক্ষেত্ৰত শাৰীৰিক পৰিত্ৰতা বুলি গণ্য কৰা হয়। স্বামীয়েই হওক বা অন্য পুৰুষেই হওক, এই ধাৰণাৰ পৰাই বিয়াৰ পূৰ্বে যৌন সম্পৰ্কলৈ সৰব হয় সমাজ।

ইয়াৰ উপৰিও আছে ধৰ্মীয় মতামত। পৃথিৱীৰ বহু ধৰ্মই যৌনতাক কেৱল সন্তান জন্ম বা বংশবৃদ্ধিৰ সহায়ক হিচাপে বৰ্ণনা কৰি আহিছে। আত্মসুখৰ ক্ষেত্ৰত যৌন সম্পৰ্কক পাপ হিচাপে গণ্য কৰা হৈছে।

বিয়াৰ পূৰ্বে যৌন সম্পৰ্ক স্থাপনৰ ফলত সন্তান জন্ম হ’লে, সম্পত্তিৰ ভাগ বিচাৰিব। সেই কাৰণে সমাজে এনে কিছু নিয়ম বান্ধি দিলে বুলি ক’ব বিচাৰে পল্লৱী বৰ্নৱালে।

এইবোৰ ধাৰণা আধুনিক যুগত মানি চলাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। কিন্তু বিষয়টোত মাত্ৰ সাৱধান হ’লেই হ’ল। সম্পৰ্ক কেতিয়া নেতিবাচক দিশলৈ যায়, সেয়া কোনেও ক’ব নোৱাৰে। এই ক্ষেত্ৰত বিয়াৰ পূৰ্বে যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰি কোনো মহিলা যদি গৰ্ভৱতী হয়, তেন্তে ই মহিলাগৰাকীক শাৰীৰিক বা মানসিত ভাবে সমস্যাত পেলাব পাৰে। ইয়াক উপৰিও বিভিন্ন যৌন ৰোগত আক্ৰান্ত হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: