உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকললৈ উপহাৰ! SBI, HDFC Bank আৰু BoBসহ এই সকলো বেংকে দি আছে বিশেষ সুবিধা

    জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকললৈ উপহাৰ! SBI, HDFC Bank আৰু BoBসহ এই সকলো বেংকে দি আছে বিশেষ সুবিধা

    কোৰোণাৰ সংকটৰ সময়তে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলৰ বাবে বেংকে প্ৰদান কৰি আছে বিশেষ FD (Senior citizens special fixed deposit)ৰ সুবিধা।

    কোৰোণাৰ সংকটৰ সময়তে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলৰ বাবে বেংকে প্ৰদান কৰি আছে বিশেষ FD (Senior citizens special fixed deposit)ৰ সুবিধা।

    কোৰোণাৰ সংকটৰ সময়তে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলৰ বাবে বেংকে প্ৰদান কৰি আছে বিশেষ FD (Senior citizens special fixed deposit)ৰ সুবিধা।

    • Share this:
    কোৰোণাকালীন সংকটৰ সময়তে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলৰ বাবে বেংকে আনিছে উপহাৰ। জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলৰ বাবে বেংকে প্ৰদান কৰি আছে বিশেষ FD (Senior citizens special fixed deposit)ৰ সুবিধা। যি সুবিধা আপুনি চলিত বছৰৰ ৩০ জুনলৈকেহে ল'ব পাৰিব।

    এই বিশেষ ফিক্সড ডিপোজিটত গ্ৰাহকসকলে নিয়মীয়া FDতকৈ অধিক সুতৰ লাভ কৰিব। সেয়েহে যদি আপুনি এগৰাকী জ্যেষ্ঠ নাগৰিক আৰু আপুনি এই মুহূৰ্তত এটা ফিক্সড ডিপোজিট(FD) লোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে তেন্তে আপুনি জানি লওক SBI, HDFC Bank,ICICI Bank আৰু বেংক অফ বৰোদা (Bank of Baroda)ত FDৰ সুতৰ হাৰৰ বিষয়ে।

    ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকৰ উই কেয়াৰ ডিপোজিট (SBI ‘Wecare Deposit’) -

    ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলৰ বাবে "Wecare Deposit" নামৰ এখন বিশেষ FD আঁচনি লৈ আহিছে। ইয়াত সাধাৰণ ৰাইজৰ বাবে প্ৰযোজ্য হাৰতকৈ ৮০ বেচিছ পইণ্ট অধিক সুত প্ৰদান কৰা হৈছে। যদিহে কোনো জ্যেষ্ঠ নাগৰিকে এই বিশেষ FD আঁচনিৰ অধীনত ধন জমা কৰে, তেন্তে তেওঁ ৬.২০% সুত লাভ কৰিব।

    এইচডিএফচি বেংকৰ জ্যেষ্ঠ নাগৰিক কেয়াৰ (HDFC Bank Senior Citizen Care) -

    HDFC বেংকে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলক জ্যেষ্ঠ নাগৰিক কেয়াৰ (Senior Citizen Care) FDৰ জমাৰ ওপৰত ৭৫ বিপিএছ অধিক সুতৰ হাৰ পৰিশোধ কৰে। গতিকে কোনো জ্যেষ্ঠ নাগৰিকে বিশেষ FD আঁচনিৰ অধীনত ধন জমা কৰিলে তেওঁ ৬.২০% সুত লাভ কৰিব।

    আইচিআইচিআই বেংকৰ গল্ডেন ইয়েৰ (ICICI Bank Golden Years) -

    ICICI বেংকে এনে ওপৰত ৮০ বিপিএছ সুতৰ হাৰ আগবঢ়ায়। বেংকটোৰ গল্ডেন ইয়েৰ আঁচনিয়ে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলক বছৰি ৬.৩০ শতাংশ সুতৰ হাৰ প্ৰদান কৰে।

    বেংক অফ বৰোদা (Bank of Baroda)

    ইপিনে বেংক অফ বৰোদা (BoB)য়ে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলক এই জমাৰ ওপৰত ১০০ বিপিএছ অধিক প্ৰদান কৰে। বিশেষ এই FD আঁচনিৰ অধীনত (৫ বছৰৰ পৰা ১০ বছৰলৈ) কৰা জমাত বেংকটোৱে ৬.২৫% সুতৰ হাৰ প্ৰদান কৰি আছে।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: