உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Fixed Deposite: জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলে এই বেংকত ফিক্সড ডিপোজিট কৰক, সুৰক্ষিত বিনিয়োগৰ সৈতে পাব অধিক লাভ ...

    Fixed Deposite: জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলে এই বেংকত ফিক্সড ডিপোজিট কৰক, সুৰক্ষিত বিনিয়োগৰ সৈতে পাব অধিক লাভ ...

    প্ৰতীকী ফটো

    প্ৰতীকী ফটো

    Fixed Deposite: SBI, HDFC বেংক, ICICI আৰু বেংক অফ বৰোদাই জ্যেষ্ঠ নাগৰিকৰ বাবে ২০২০ চনৰ মে' মাহত বিশেষ অফাৰ আগবঢ়াইছিল। এই আঁচনিৰ সময়সীমা বৃদ্ধি কৰা হৈছে অৰ্থাৎ আপুনি এতিয়া মাৰ্চ ২০২২ লৈকে উচ্চ সুতৰ হাৰৰ সুবিধা ল'ব পাৰে।

    • Share this:
    যদি আপুনি সুৰক্ষিত বিনিয়োগৰ বাবে ফিক্সড ডিপজিট(FD) এক ভাল বিকল্প বুলি বিবেচনা কৰে, তেনেহ'লে এই বাতৰিটো আপোনাৰ ব্যৱহাৰৰ। দৰাচলতে, SBI, HDFC বেংক, ICICI আৰু বেংক অফ বৰোদাই জ্যেষ্ঠ নাগৰিকৰ বাবে ২০২০ চনৰ মে' মাহত বিশেষ অফাৰ আগবঢ়াইছিল। এই আঁচনিৰ সময়সীমা বৃদ্ধি কৰা হৈছে অৰ্থাৎ আপুনি এতিয়া মাৰ্চ ২০২২ লৈকে উচ্চ সুতৰ হাৰৰ সুবিধা ল'ব পাৰে।

    এছ.বি.আই. ৱেকেয়াৰ ডিপজিট (SBI ‘Wecare Deposit’)
    এছ বি আইয়ে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলৰ বাবে এটা বিশেষ এফডি আঁচনি লৈ আহিছে। এতিয়া আপুনি মাৰ্চ ২০২২ লৈকে উচ্চ সূতৰ হাৰৰ সুবিধা ল'ব পাৰে। ই সাধাৰণ ৰাইজৰ বাবে প্ৰযোজ্য হাৰতকৈ ৮০ বেছিছ পইণ্টৰ অধিক সূতৰ সুবিধা লাভ কৰিছে। যদি এজন জ্যেষ্ঠ নাগৰিকে বিশেষ এফডি আঁচনিৰ অধীনত স্থিৰ জমা কৰে, এফডিৰ বাবে প্ৰযোজ্য সূতৰ হাৰ হ'ব ৬.২০ শতাংশ।

    জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলে পাঁচ বছৰ বা ততোধিক সময়ৰ বাবে জমাৰ ওপৰত ৩০ বেছিছ পইণ্টৰ অতিৰিক্ত প্ৰিমিয়াম সূত লাভ কৰে। পাঁচ বছৰতকৈ কম খুচুৰা ম্যাদৰ জমাই সাধাৰণ নাগৰিকৰ তুলনাত ০.৫০ শতাংশ অধিক সূত পাব। একে সময়তে, পাঁচ বছৰতকৈ অধিক খুচুৰা ম্যাদৰ জমাৰ ক্ষেত্ৰত, জ্যেষ্ঠ নাগৰিকে সাধাৰণ নাগৰিকৰ তুলনাত ০.৮০ শতাংশ অধিক সূত লাভ কৰিব।

    HDFC Bank (HDFC Senior Citizen Care)
    এইচডিএফচি বেংকে এইচডিএফচি Senior Citizen Care প্ৰৱৰ্তন কৰিছিল। বেংকে এই জমাবোৰৰ ওপৰত ০.৭৫ শতাংশ অধিক সূত আগবঢ়ায়। যদি এজন জ্যেষ্ঠ নাগৰিকে এইচডিএফচি বেঙ্কৰ জ্যেষ্ঠ নাগৰিক যত্ন এফডিৰ অধীনত স্থিৰ জমা কৰে, এফডিত প্ৰযোজ্য সূতৰ হাৰ হ'ব ৬.২৫%।

    ICICI Bank (ICICI Bank Golden Years)
    আইচিআইচিআই বেঙ্কে ICICI Bank Golden Years আঁচনি আৰম্ভ কৰিছে, যি হৈছে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকৰ বাবে এক বিশেষ এফডি আঁচনি। বেঙ্কে এই আঁচনিখনত ০.৮০% অধিক সূত আগবঢ়াইছে। আইচিআইচিআই বেংকৰ সোণালী বৰ্ষৰ এফডি আঁচনিয়ে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকসকলক বছৰি ৬.৩০ শতাংশ সূতৰ হাৰ আগবঢ়াইছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: