• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Picture Puzzle: ফটোখনত কি দেখিছে? এগৰাকী যুৱতী নে এগৰাকী যুৱকৰ মুখ, আপোনাৰ মনৰ খবৰ দিব এই ফটোৱে

Picture Puzzle: ফটোখনত কি দেখিছে? এগৰাকী যুৱতী নে এগৰাকী যুৱকৰ মুখ, আপোনাৰ মনৰ খবৰ দিব এই ফটোৱে

চকু পৰীক্ষা কৰিবলৈ অপ্টিকেল ইলিউশ্যন ব্যৱহাৰ কৰা হয়। এয়া কেৱল চকুৰ পৰীক্ষা নহয়, আপোনাৰ মনৰ ভিতৰত কি চলি আছে সেয়াও জানিব পৰা যাব।

চকু পৰীক্ষা কৰিবলৈ অপ্টিকেল ইলিউশ্যন ব্যৱহাৰ কৰা হয়। এয়া কেৱল চকুৰ পৰীক্ষা নহয়, আপোনাৰ মনৰ ভিতৰত কি চলি আছে সেয়াও জানিব পৰা যাব।

চকু পৰীক্ষা কৰিবলৈ অপ্টিকেল ইলিউশ্যন ব্যৱহাৰ কৰা হয়। এয়া কেৱল চকুৰ পৰীক্ষা নহয়, আপোনাৰ মনৰ ভিতৰত কি চলি আছে সেয়াও জানিব পৰা যাব।

  • Share this:
চকু পৰীক্ষা কৰিবলৈ অপ্টিকেল ইলিউশ্যন ব্যৱহাৰ কৰা হয়। এয়া কেৱল চকুৰ পৰীক্ষা নহয়, আপোনাৰ মনৰ ভিতৰত কি চলি আছে সেয়াও জানিব পৰা যাব। অৰ্থাৎ, আপুনি প্ৰথমে ছবিখনত কি দেখিছে তাৰ ওপৰত বহুতো নিৰ্ভৰ কৰে। তেনে এখন ফটো শেহতীয়াকৈ ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছে।

সেই ফটোখনৰ চাৰিওফালে, বহুলোকে নিজকে পৰীক্ষা কৰিবলৈ বহিছে বা আনৰ সৈতে পৰীক্ষা কৰিব বিচাৰিছে। এই ছবিখনত দুটা প্ৰকাৰৰ বস্তু আছে। প্ৰথমে, এখন মুখ আছে যিটো এজন মানুহৰ। আকৌ, এজনী ছোৱালীক বহি কিতাপ এখন পঢ়ি থকা দেখা গৈছে। এইটো কোৱা হৈছে যে মনোবিজ্ঞানীসকলে আগতে ছবিখন চোৱা ব্যক্তিজনৰ মনৰ গাঁথনি বিশ্লেষণ কৰি আছে।



এখন মানুহৰ মুখঃ

যদি আপুনি এজন ব্যক্তিৰ মুখ দেখিব পাৰে, তেন্তে আপুনি বুজিব লাগিব যে আপুনি এজন অতি আৱেগিক ব্যক্তি। কিন্তু আপোনাৰ মাজত বিভিন্ন আৱেগৰ ভাৰসাম্য আছে। আপুনি অতি বেয়া পৰিস্থিতিবোৰ অতি সহজে, বুদ্ধিমত্তাৰে বিচাৰ কৰিব পাৰে। আপুনি প্ৰত্যাহ্বানক ভয় নকৰে। মনত স্থিৰতা আছে। আপুনি বহুতো লোকক সাহস দিয়ে। আপোনাৰ কেইটামান দিশ থাকিব পাৰে।

এগৰাকী যুৱতী বহি আছেঃ

যদি আপুনি ছোৱালী এগৰাকীক কিতাপ পঢ়ি থকা দেখিছে, আপুনি জানে যে আপুনি এজন বুদ্ধিমান ব্যক্তি। আপুনি পঢ়িবলৈ ভাল পায় আৰু নতুন বস্তু আৱিষ্কাৰ কৰিবলৈ আগ্ৰহী। যদি আপোনাৰ এটা বিষয়ত আগ্ৰহ আছে, তেন্তে আপুনি সেই বিষয়টোৰ ওপৰত আগতীয়াকৈ জানিবলৈ আগ্ৰহী হৈ পৰিব। আপোনাৰ মনোযোগ যিমান সম্ভৱ সিমান জ্ঞান আহৰণ কৰাত আছে।

এখন তালিকাঃ

যদি আপুনি আপোনাৰ চকুত প্ৰথমবাৰৰ বাবে টেবুল এখন আৰু বগা চাদৰ এখন লক্ষ্য কৰে, তেন্তে আপুনি বুজিব লাগে যে, আপুনিও এজন ভাল শ্ৰোতা। আপুনি আনক আপোনাৰ পৰিসৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে। আপোনাৰ বন্ধুৱে আপোনাৰ প্ৰকৃতিৰ বাবে বহুত সুখী। আপোনাৰ কথা কোৱাৰ সামৰ্থ্য মহান। কিন্তু আপোনাৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ ক্ষমতা ইমান ভাল নহয়।

এখন চকীঃ

যদি আপুনি প্ৰথমে চকী এখন দেখে, আপুনি বুজিব লাগিব যে আপুনি জীৱনটো অলপ বেলেগধৰণে চাব বিচাৰে। কিন্তু আপুনি বেছি দিন এটা নিৰ্দিষ্ট বিষয়ত আপত্তি নকৰে, সেয়াহৈছে আপোনাৰ এটা ডাঙৰ সমস্যাৰ কাৰণ।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: