এই ভুল কৰিলে খালী হৈ যাব পাৰে আপোনাৰ বেংক একাউণ্ট, সতৰ্ক কৰি দিলে SBI-য়ে

News18 Assam | News18-Assam
Updated:June 22, 2020, 2:32 PM IST
এই ভুল কৰিলে খালী হৈ যাব পাৰে আপোনাৰ বেংক একাউণ্ট, সতৰ্ক কৰি দিলে SBI-য়ে
দেশৰ ডাঙৰ ডাঙৰ চহৰত বৃদ্ধি পাইছে চাইবাৰ ক্ৰাইমৰ দৰে ঘটনা।

দেশৰ ডাঙৰ ডাঙৰ চহৰত বৃদ্ধি পাইছে চাইবাৰ ক্ৰাইমৰ দৰে ঘটনা।

  • Share this:
আকৌ এবাৰ চাইবাৰ ক্ৰাইমৰ সন্দৰ্ভত নিজৰ গ্ৰাহকক সতৰ্ক কৰি দিলে ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকে। আনকি বেংকৰ ফালৰ পৰা বহুকেইটা চাইবাৰ ক্ৰাইমৰ ঘটনাৰ বিষয়ে জনোৱা হৈছে। বেংকৰ ফালৰ পৰা কোৱা হৈছে যে, প্ৰৱঞ্চকৰ দলে, কোৰোণা ভাইৰাছৰ নামত ভুৱা মেইল প্ৰেৰণ কৰি ব্যক্তিগত আৰু বেংকৰ তথ্য বিচাৰিছে। WhatsAppৰ জৰিয়তে বিচাৰিলেও এনে তথ্য ৰাজহুৱা নকৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে বেংক কৰ্তৃপক্ষই।

সতৰ্ক কৰি বেংকৰ ফালৰ পৰা কোৱা হৈছে যে, ‘দেশৰ বিভিন্ন চহৰত চাইবাৰ ক্ৰাইম হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ncov2019@gov.in পৰা অহা মেইল, যাৰ চাবজেক্ট ‘ফ্ৰী কোভিড-১৯ টেষ্টিং’ৰ লিংকত যেন কোনো কাৰণতে ক্লীক নকৰে। ’

ইতিমধ্যে প্ৰায় ২০ লাখ লোকৰ মেইল আই ডি চুৰি কৰিছে চাইবাৰ অপৰাধীয়ে। ncov2019@gov.in নামৰ মেইলেৰে ফ্ৰী কোভিড-১৯ টেষ্ট কৰাৰা নামত বেংক একাউণ্টৰ সবিশেষ বিচৰা হৈছে। বিশেষকৈ দিল্লী, মুম্বাই, চেন্নাই, হাইদৰাবাদ, চেন্নাই, আহমেদাবাদৰ লোকক বিশেষ ভাবে সতৰ্ক কৰি দিয়া হৈছে।


First published: June 22, 2020, 2:32 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading