• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Sawan 2022: শাওন মাহত ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ এই উপায় অৱলম্বন কৰক ! আঁতৰ হ'ব আৰ্থিক-পাৰিবাৰিক সমস্যা ...

Sawan 2022: শাওন মাহত ভগৱান শিৱক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ এই উপায় অৱলম্বন কৰক ! আঁতৰ হ'ব আৰ্থিক-পাৰিবাৰিক সমস্যা ...

হিন্দু ধৰ্মত শাওন মাহৰ বিশেষ গুৰুত্ব আছে বুলি গণ্য কৰা হয়। শাওন মাহত, মানুহে ভগৱান ভোলেনাথক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ বিভিন্ন ধৰণৰ যজ্ঞ-ৰীতি-নীতি পালন কৰে।

হিন্দু ধৰ্মত শাওন মাহৰ বিশেষ গুৰুত্ব আছে বুলি গণ্য কৰা হয়। শাওন মাহত, মানুহে ভগৱান ভোলেনাথক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ বিভিন্ন ধৰণৰ যজ্ঞ-ৰীতি-নীতি পালন কৰে।

হিন্দু ধৰ্মত শাওন মাহৰ বিশেষ গুৰুত্ব আছে বুলি গণ্য কৰা হয়। শাওন মাহত, মানুহে ভগৱান ভোলেনাথক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ বিভিন্ন ধৰণৰ যজ্ঞ-ৰীতি-নীতি পালন কৰে।

  • Share this:
হিন্দু ধৰ্মত শাওন মাহৰ বিশেষ গুৰুত্ব আছে বুলি গণ্য কৰা হয়। শাওন মাহত, মানুহে ভগৱান ভোলেনাথক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ বিভিন্ন ধৰণৰ যজ্ঞ-ৰীতি-নীতি পালন কৰে।  শাওন মাহত, ভগৱান ভোলেনাথক সোমবাৰে বিশেষভাৱে পূজা কৰা হয়। যদি আমি জ্যোতিষশাস্ত্ৰৰ কথা কওঁ, তেন্তে জ্যোতিষশাস্ত্ৰত, শাওন মাহত সুখ আৰু শান্তি লাভ কৰাৰ আৰু আৰ্থিক সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ কিছুমান বিশেষ উপায় আছে, যাৰ বিষয়ে ভূপালৰ বাসিন্দা জ্যোতিষী পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাই আমাক কৈছে।

শাওন মাহত জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰিব লাগিব

জ্যোতিষ শাস্ত্ৰত কোৱা হয় যে যিসকলে তেওঁলোকৰ কাম অনুসৰি চাকৰি বা ব্যৱসায়ত পদোন্নতি লাভ কৰা নাই, তেনে লোকসকলে শাওন মাহৰ শিৱৰাত্ৰিত মাতৃ পাৰ্বতীক ৰূপৰ বিচনা বা পায়ল আগবঢ়াব লাগে। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে এনে কৰাৰ দ্বাৰা, ধনৰ আগমনৰ নতুন পথ মুকলি হয়। একে সময়তে, চাকৰি আৰু ব্যৱসায়তো পদোন্নতি আছে।

ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ, ভগৱান শিৱ আৰু মাতৃ পাৰ্বতীক শাওন মাহত কেশৰ মিশ্ৰিত ক্ষীৰ ভোগ দিব লাগে। বিশ্বাস কৰা হয় যে এনে কৰাৰ দ্বাৰা, ভোলেনাথ সুখী হয় আৰু ধন সম্পৰ্কীয় সমস্যাবোৰ আঁতৰ কৰা হয়।

যিসকলৰ বিবাহিত জীৱন স্থিৰ নহয়, তেওঁলোকৰ ক্ষেত্ৰত, শাওন মাহত, স্বামী আৰু পত্নীয়ে ভগৱান শিৱক একেলগে পঞ্চমৃতৰ সৈতে অভিষেক কৰাব লাগে। এনে কৰাৰ দ্বাৰা, বিবাহিত জীৱনৰ অস্থিৰতা সমাপ্ত হয় আৰু স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰে।

জ্যোতিষশাস্ত্ৰ অনুসৰি, আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক স্থিতি শক্তিশালী কৰিবলৈ, শাওনৰ যিকোনো সোমবাৰে ভগৱান শিৱক ডালিমৰ ৰসেৰে অভিষেক কৰা উচিত। এনে কৰাৰ দ্বাৰা, ব্যক্তিজনৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থা শক্তিশালী হয়।

- যদি ব্যক্তি এজনৰ পৰিয়ালৰ সদস্য এজন দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ বা ত্ৰুটিত ভুগি আছে। গতিকে এনে পৰিস্থিতিত, ঘৰৰ মুৰব্বীয়ে সৰিয়হৰ তেলৰ সৈতে শাওনৰ যিকোনো সোমবাৰে ভগৱান শিৱৰ ৰুদ্ৰ অভিষেক কৰা উচিত। এনে কৰাৰ দ্বাৰা, পৰিয়ালৰ সকলো সদস্যই ৰোগ আৰু ত্ৰুটিৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পায়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি