• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • কেৱল বন্তি জ্বলালেই নহ'ব! সৰস্বতী পূজাৰ দিনা ৰাশি অনুসৰি এনেদৰে কৰক পূজা-অৰ্চনা! আপুনি সফলতা লাভ কৰাতো নিশ্চিত!

কেৱল বন্তি জ্বলালেই নহ'ব! সৰস্বতী পূজাৰ দিনা ৰাশি অনুসৰি এনেদৰে কৰক পূজা-অৰ্চনা! আপুনি সফলতা লাভ কৰাতো নিশ্চিত!

এই বসন্ত পঞ্চমীত মা সৰস্বতীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ৰাশি চিহ্ন অনুসৰি কি কৰা উচিত জানকঃ

এই বসন্ত পঞ্চমীত মা সৰস্বতীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ৰাশি চিহ্ন অনুসৰি কি কৰা উচিত জানকঃ

এই বসন্ত পঞ্চমীত মা সৰস্বতীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ৰাশি চিহ্ন অনুসৰি কি কৰা উচিত জানকঃ

  • Share this:
আজি সৰস্বতী পূজা। আজিৰ দিনটোত বিশেষকৈ ৰাজ্যৰ শিক্ষানুষ্ঠানসমূহত বিদ্যাৰ অধিষ্ঠাত্ৰী দেৱীক আৰাধনা কৰা হয়। এই দিনটোত, বাক, জ্ঞান, কলা আৰু সংগীতৰ দেৱী মা সৰস্বতীক (Saraswati Puja) পূজা কৰা হয়। লোক বিশ্বাস অনুসৰি, যিসকলে মা সৰস্বতীৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে, তেওঁলোকে জীৱন বাটত খ্যাতি অৰ্জন কৰে।

এই বসন্ত পঞ্চমীত মা সৰস্বতীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ৰাশি চিহ্ন অনুসৰি কি কৰা উচিত জানকঃ

  • মেঘ ৰাশিঃ মেঘ ৰাশিৰ লোকসকলে শিক্ষাৰ সফলতাৰ বাবে সৰস্বতী কৱচ পাঠ কৰা উচিত।

  • বৃষ: যদি আপুনি আপোনাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা অৰ্জন কৰিব বিচাৰে, তেন্তে সৰস্বতী পূজাৰ দিনা মা শাৰদাক বগা চন্দন আৰু বগা ফুল আগবঢ়াব।

  • মিথুন ৰাশিঃ মাতৃ সৰস্বতী জ্ঞানৰ দেৱী। বসন্ত পঞ্চমীৰ দিনা, এই ৰাশিচিহ্নৰ স্থানীয় লোকসকলে তেওঁলোকক বিধি বিধানৰ দ্বাৰা উপাসনা কৰা উচিত। পূজাৰ সময়ত মা সৰস্বতীৰ চৰণত সেউজীয়া ৰঙৰ কলম আগবঢ়াওক।

  • কৰ্কটঃ এই ৰাশিৰ জাতক জাতিকাই চন্দ্ৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত খাদ্য সামগ্ৰী ক্ষীৰ মা সৰস্বতীক প্ৰদান কৰিব লাগে। আপুনি কলাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিব।

  • সিংহঃ সৰস্বতী পূজাৰ দিনা মা সৰস্বতীক উপাসনা কৰা উচিত আৰু গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ উচ্চাৰণ কৰা উচিত। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা অৰ্জন কৰা হ'ব।

  • কন্যা ৰাশিঃ কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলে সৰস্বতী পূজাত কিতাপ, কলম, পেঞ্চিল আদি দান কৰিব লাগে। মা সৰস্বতীয়ে আপোনাক আশীৰ্বাদ কৰিব।

  • তুলাঃ সৰস্বতী পূজাত বগা কাপোৰ দান কৰক। মা সৰস্বতীয়ে বগা পোছাক পিন্ধে আৰু শুক্ৰই বগা পোছাক ভাল পায়। আপোনাৰ সমস্যাবোৰ সমাধান কৰা হ'ব।

  • বৃশ্চিক ৰাশিঃ সৰস্বতী পূজাৰ দিনা এই ৰাশিৰ লোকসকলে মা সৰস্বতীৰ চৰণত ৰঙা ৰঙৰ কলম আগবঢ়াব লাগে। মা সৰস্বতীৰ অনুগ্ৰহৰ দ্বাৰা, আপুনি কামবোৰত সফলতা লাভ কৰিব।

  • ধনু: আপুনি মা সৰস্বতীক বেচন লাড়ু আগবঢ়াব লাগে। মা সৰস্বতীয়ে আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিব।

  • মকৰ ৰাশিঃ সৰস্বতী পূজা কৰাৰ পিছত মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলে প্ৰয়োজনীয় কাৰোবাক চাউল দান কৰিব লাগে। মাতৃ সৰস্বতীৰ কৃপাই শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা অৰ্জনত সহায় কৰিব।

  • কুম্ভ ৰাশিঃ এই ৰাশিচিহ্নৰ লোকসকলে সৰস্বতী পূজাৰ দিনা মাৰ চৰণত শিক্ষা সম্পৰ্কীয় সামগ্ৰী দান কৰিব লাগে।

  • মীন:  আপুনি সৰস্বতী পূজাৰ দিনা হালধীয়া মিঠাই ল'ব পাৰে বা হালধীয়া পোছাক দান দিব পাৰে।

Published by:Himangshu Bhuyan
First published: