• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Basant Panchami 2023: আজি ৪ টা শুভ যোগত বসন্ত পঞ্চমী তথা সৰস্বতী পূজা ! পূজাৰ মুহূৰ্ত, মন্ত্ৰ আদিৰ বিষয়ে জানক ...

Basant Panchami 2023: আজি ৪ টা শুভ যোগত বসন্ত পঞ্চমী তথা সৰস্বতী পূজা ! পূজাৰ মুহূৰ্ত, মন্ত্ৰ আদিৰ বিষয়ে জানক ...

আজি ২৬ জানুৱাৰীত, সমগ্ৰ দেশতে বসন্ত পঞ্চমী উৎসৱ উদযাপন কৰা হৈছে। সৰস্বতী পূজা আৰু গণতন্ত্ৰ দিৱস আজিৰ দিনটোতে পালন কৰা হৈছে। পঞ্জীকাৰ মতে, মাঘ মাহৰ শুক্লা পঞ্চমীত বসন্ত পঞ্চমী আৰু সৰস্বতী পূজাৰ আয়োজন কৰা হয়।

আজি ২৬ জানুৱাৰীত, সমগ্ৰ দেশতে বসন্ত পঞ্চমী উৎসৱ উদযাপন কৰা হৈছে। সৰস্বতী পূজা আৰু গণতন্ত্ৰ দিৱস আজিৰ দিনটোতে পালন কৰা হৈছে। পঞ্জীকাৰ মতে, মাঘ মাহৰ শুক্লা পঞ্চমীত বসন্ত পঞ্চমী আৰু সৰস্বতী পূজাৰ আয়োজন কৰা হয়।

আজি ২৬ জানুৱাৰীত, সমগ্ৰ দেশতে বসন্ত পঞ্চমী উৎসৱ উদযাপন কৰা হৈছে। সৰস্বতী পূজা আৰু গণতন্ত্ৰ দিৱস আজিৰ দিনটোতে পালন কৰা হৈছে। পঞ্জীকাৰ মতে, মাঘ মাহৰ শুক্লা পঞ্চমীত বসন্ত পঞ্চমী আৰু সৰস্বতী পূজাৰ আয়োজন কৰা হয়।

  • Share this:
আজি, ২৬ জানুৱাৰীত, সমগ্ৰ দেশতে বসন্ত পঞ্চমী উৎসৱ উদযাপন কৰা হৈছে। সৰস্বতী পূজা আৰু গণতন্ত্ৰ দিৱস আজিৰ দিনটোতে পালন কৰা হৈছে। পঞ্জীকাৰ মতে, মাঘ মাহৰ শুক্লা পঞ্চমীত বসন্ত পঞ্চমী আৰু সৰস্বতী পূজাৰ আয়োজন কৰা হয়। সৰস্বতী পূজাক শ্ৰী পঞ্চমী বুলিও জনা যায়। এই তাৰিখত, দেৱী সৰস্বতীৰ জন্ম হৈছিল। আজি মা সৰস্বতীৰ উপাসনা কৰি শিক্ষা প্ৰতিযোগিতাত সফলতা অৰ্জন কৰা হয় আৰু চাকৰি পোৱাৰো আশা কৰা হয়।

বসন্ত পঞ্চমী ২০২৩ মুহূৰ্ত
মাঘ শুক্লা পঞ্চমী তিথি আৰম্ভ: ২৫ জানুৱাৰী, বুধবাৰে, দুপৰীয়া ১২.৩৪ বজাত
মাঘ শুক্লা পঞ্চমী তিথি সমাপ্ত: ২৬ জানুৱাৰী, বৃহস্পতিবাৰে, পুৱা ১০.২৮ বজাত
ৰবি যোগ: আজি সন্ধিয়া ৬.৫৭ বজাৰ পৰা কাইলৈ পুৱা ৭.১২ বজালৈ
সৰ্বৰ্থ সিদ্ধি যোগঃ আজি সন্ধিয়া ৬:৫৭ বজাৰ পৰা কাইলৈ পুৱা ৭:১২ বজালৈ
শিৱ যোগ: আজি পুৱা ৩.২৯ বজাৰ পৰা
সিদ্ধ যোগ: আজি সন্ধিয়া ৩.২৯ বজাৰ পৰা কাইলৈ সন্ধিয়া ১.২২ বজালৈ
ৰাজ পাঞ্চক: গোটেই দিনটো

সৰস্বতী পূজা মুহূৰ্ত ২০২৩
আজি, সৰস্বতী পূজাৰ পৱিত্ৰ সময় হৈছে পুৱা ৭.১২ বজাৰ পৰা ১২.৩৪ বজালৈ। এই মুহূৰ্তত শুভ মুহূৰ্ত পুৱা ৭.১২ বজাৰ পৰা পুৱা ৮.৩৩ বজালৈ। সাধাৰণ মুহূৰ্ত পুৱা ১১.১৩ বজাৰ পৰা নিশা ১২.৩৪ বজালৈ।

সৰস্বতী পূজা মন্ত্ৰ
য়া দেৱী সৰ্বভুতেষু বুদ্ধি ৰূপেন সংস্থিতা
নমস্তস্যৈ নমস্তস্যৈ নমস্তস্যৈ নমো নমঃ।।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি