• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Durga Idol: গাজৰ, বেঙেনাসহ ১২ বিধ পাচলিৰে দেৱী দুৰ্গাৰ প্ৰতিমূৰ্তি ! কাণত পিন্ধোৱা হৈছে বিলাহীৰ কাণফুলি...

Durga Idol: গাজৰ, বেঙেনাসহ ১২ বিধ পাচলিৰে দেৱী দুৰ্গাৰ প্ৰতিমূৰ্তি ! কাণত পিন্ধোৱা হৈছে বিলাহীৰ কাণফুলি...

এটা মূৰ্তি এটা নিৰ্দিষ্ট কাৰণত সামাজিক মাধ্যমত চৰ্চালৈ আহিছে। দেৱী দুৰ্গাৰ এই মূৰ্তিটো বালিত খোদিত কৰা হৈছে। লগতে মূৰ্তিটো তৈয়াৰ কৰাত ১২ প্ৰকাৰৰ পাচলি (Durga Idol Made Of Vegetables) ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে।

এটা মূৰ্তি এটা নিৰ্দিষ্ট কাৰণত সামাজিক মাধ্যমত চৰ্চালৈ আহিছে। দেৱী দুৰ্গাৰ এই মূৰ্তিটো বালিত খোদিত কৰা হৈছে। লগতে মূৰ্তিটো তৈয়াৰ কৰাত ১২ প্ৰকাৰৰ পাচলি (Durga Idol Made Of Vegetables) ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে।

এটা মূৰ্তি এটা নিৰ্দিষ্ট কাৰণত সামাজিক মাধ্যমত চৰ্চালৈ আহিছে। দেৱী দুৰ্গাৰ এই মূৰ্তিটো বালিত খোদিত কৰা হৈছে। লগতে মূৰ্তিটো তৈয়াৰ কৰাত ১২ প্ৰকাৰৰ পাচলি (Durga Idol Made Of Vegetables) ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে।

  • Share this:
ভাৰতত প্ৰতি বছৰে নৱৰাত্ৰি উদযাপন কৰা হয়। অৱশ্যে যোৱা দুবছৰ ধৰি, ক'ৰোনাই ইয়াক কিছু পৰিমাণে স্তিমিত কৰিছে । এই বছৰো, নৱৰাত্ৰিত বহু ঠাইত মেলা আয়োজন কৰা হোৱা নাই। কিছুমান ঠাইত কেৱল মূৰ্তি স্থাপন কৰা হৈছে। এই মূৰ্তিবোৰক বিশেষ কৰি তুলিবলৈ চেষ্টা কৰা হৈছে। তেনে এটা মূৰ্তি এটা নিৰ্দিষ্ট কাৰণত সামাজিক মাধ্যমত চৰ্চালৈ আহিছে। দেৱী দুৰ্গাৰ এই মূৰ্তিটো বালিত খোদিত কৰা হৈছে। লগতে মূৰ্তিটো তৈয়াৰ কৰাত ১২ প্ৰকাৰৰ পাচলি (Durga Idol Made Of Vegetables) ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে।

বলুকা শিল্পী সুদৰ্শন পাটনায়কে বালিৰ ওপৰত তেওঁৰ কাৰুকাৰ্যৰ বাবে জনাজাত। এইবাৰ নৱৰাত্ৰিতো তেওঁ নিজৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াইছে। নৱমীত, শিল্পীজনে বালিত মা দুৰ্গাৰ এটা মূৰ্তি নিৰ্মাণ কৰিছিল। সুদৰ্শন পাটনায়কে ১২ প্ৰকাৰৰ পাচলি ব্যৱহাৰ কৰিছিল। ইয়াক চাবলৈ মানুহৰ ভিৰ জমা হৈছিল। ইয়াৰ কেইবাখনো ছবি আৰু ভিডিঅ' সামাজিক মাধ্যমত শ্বেয়াৰ কৰা হৈছিল। য'ৰ পৰা ই ভাইৰেল হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: