• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Birthmark On Face : মুখত বাৰ্থমাৰ্ক থকাটোৱে বুজায় আপুনি আচলতে কিমান ভাগ্যশালী!

Birthmark On Face : মুখত বাৰ্থমাৰ্ক থকাটোৱে বুজায় আপুনি আচলতে কিমান ভাগ্যশালী!

Birthmark On Face : এজন ব্যক্তিয়ে জন্ম লোৱা প্ৰতিটো চিহ্নৰে নিজস্ব তাৎপৰ্য্য আৰু অৰ্থ থাকে। গতিকে আহকচোন সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰত শৰীৰত এই চিনবোৰ থকাৰ অৰ্থ কি।

Birthmark On Face : এজন ব্যক্তিয়ে জন্ম লোৱা প্ৰতিটো চিহ্নৰে নিজস্ব তাৎপৰ্য্য আৰু অৰ্থ থাকে। গতিকে আহকচোন সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰত শৰীৰত এই চিনবোৰ থকাৰ অৰ্থ কি।

Birthmark On Face : এজন ব্যক্তিয়ে জন্ম লোৱা প্ৰতিটো চিহ্নৰে নিজস্ব তাৎপৰ্য্য আৰু অৰ্থ থাকে। গতিকে আহকচোন সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰত শৰীৰত এই চিনবোৰ থকাৰ অৰ্থ কি।

  • Share this:
কিছুমান মানুহৰ শৰীৰত জন্মৰ পৰাই কিছুমান চিন দেখা যায়, যাক আমি জন্মচিহ্ন (Birthmark) বুলিও কওঁ। এই জন্মচিহ্ন যিকোনো হ’ব পাৰে। শৰীৰত দেখা দিয়া এই চিনবোৰৰ বিষয়ে সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰ (samudrik shastra)ত বিতংভাৱে বৰ্ণনা কৰা হৈছে। সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে এই চিহ্নসমূহৰ পৰা যিকোনো ব্যক্তিৰ প্ৰকৃতি আৰু ভৱিষ্যতৰ ঘটনা সম্পৰ্কে তথ্য লাভ কৰিব পাৰি। এজন ব্যক্তিয়ে জন্ম লোৱা প্ৰতিটো চিহ্নৰে নিজস্ব তাৎপৰ্য্য আৰু অৰ্থ থাকে। ভূপালৰ বাসিন্দা জ্যোতিষী পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাই এই বিষয়ে কৈছে। গতিকে আহকচোন সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰত শৰীৰত এই চিনবোৰ থকাৰ অৰ্থ কি।

সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে জন্মৰ পৰাই যদি কোনো ব্যক্তিৰ কপালত চিন থাকে, তেন্তে তেনে ব্যক্তিৰ মনটো অতি চোকা। এই ধৰণৰ মানুহ ব্যৱসায় আৰু চাকৰি দুয়োটাতে বহুত ভাল আৰু এই মানুহবোৰো সকলোৰে বাবে প্ৰিয়।

মানুহৰ কপালৰ মাজত জন্মৰ চিন থাকিলে তেনে ব্যক্তিৰ ব্যক্তিত্ব অতি আকৰ্ষণীয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। এই ধৰণৰ মানুহ সুখী হয়, যাৰ বাবে প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ সৈতে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক অতি শক্তিশালী হয়।

সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে যদি কোনো ব্যক্তিৰ গালত জন্মৰ চিন থাকে, তেনেহ’লে এনে ব্যক্তি নিজৰ চাকৰি বা ব্যৱসায়ক লৈ অতিশয় উৎসাহিত হয়। এই ধৰণৰ ব্যক্তিয়ে নিজৰ লক্ষ্যত উপনীত হ’বলৈ যিকোনো পৰ্যায়লৈ যাব পাৰে।

সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰ অনুসৰি যদি কোনো মানুহৰ সোঁফালে গালত জন্মৰ চিন থাকে, তেন্তে এনে ব্যক্তিয়ে আৰ্থিক সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও যদি এগৰাকী মহিলাৰ সোঁ গালত বাৰ্থমাৰ্ক থাকে তেন্তে এনে এগৰাকী মহিলাক অতি সন্মানীয় ব্যক্তিৰ লগত বিয়া কৰাব পাৰি।

সমুদ্ৰিক শাস্ত্ৰ অনুসৰি যদি কোনো ব্যক্তিৰ ডিঙিৰ পিছফালে জন্মৰ চিন থাকে, তেন্তে এই ধৰণৰ মানুহ অতি আক্ৰমণাত্মক আৰু এনে লোক অতি সোনকালে খং উঠে।
Published by:Manjumoni Borah
First published: