• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • "ক'ৰোনাৰ পৰা পৃথিৱীক ৰক্ষা কৰিবলৈ আহিছে দুগৰাকী পৰী !", উৰাবাতৰিৰ পিছতেই ঘৰ এৰি শ শ মানুহ ওলাই আহিল পৰী চাবলৈ...

"ক'ৰোনাৰ পৰা পৃথিৱীক ৰক্ষা কৰিবলৈ আহিছে দুগৰাকী পৰী !", উৰাবাতৰিৰ পিছতেই ঘৰ এৰি শ শ মানুহ ওলাই আহিল পৰী চাবলৈ...

উৰা বাতৰি আছিল যে পৃথিৱীক ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিবলৈ দুগৰাকী পৰী আহিছে। তাৰ পিছত শ শ মানুহে ক'ৰোনা নিয়ম অমান্য কৰি তালৈ দৌৰি গৈছিল।

উৰা বাতৰি আছিল যে পৃথিৱীক ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিবলৈ দুগৰাকী পৰী আহিছে। তাৰ পিছত শ শ মানুহে ক'ৰোনা নিয়ম অমান্য কৰি তালৈ দৌৰি গৈছিল।

উৰা বাতৰি আছিল যে পৃথিৱীক ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিবলৈ দুগৰাকী পৰী আহিছে। তাৰ পিছত শ শ মানুহে ক'ৰোনা নিয়ম অমান্য কৰি তালৈ দৌৰি গৈছিল।

  • Share this:
এতিয়ালৈকে দেশ আৰু বিদেশত বিয়পি থকা ক'ৰোনা ভাইৰাছ (Corona Virus)ৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ কোনো কাৰ্যকৰী ঔষধ নাই। বিশেষজ্ঞসকলে ইয়াক প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ ক'ৰোনা ভেকছিনৰ বাবে আবেদন জনাইছে। তেওঁলোকে ফেচ মাস্ক আৰু সামাজিক দূৰত্ব বিচাৰিছে। এই সকলোবোৰৰ স্বত্বেও, সমাজত কিছুমান উৰাবাতৰি বিয়পি আছে আৰু মানুহে অন্ধবিশ্বাসৰ বাবে তেওঁলোকক বিশ্বাস কৰে। মধ্য প্ৰদেশৰ ৰাজগড়ত এই পৰিৱেশ দেখা গৈছিল। উৰা বাতৰি আছিল যে পৃথিৱীক ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিবলৈ দুগৰাকী পৰী আহিছে। তাৰ পিছত শ শ মানুহে ক'ৰোনা নিয়ম অমান্য কৰি তালৈ দৌৰি গৈছিল।

ঘটনাটো মধ্য প্ৰদেশৰ ৰাজগড়ৰ চতুখেৰা গাঁৱলৈ বিয়পি পৰিছিল। তাত মানুহক কোৱা হৈছিল দুগৰাকী মহিলাৰ শৰীৰত দেৱ পৰী আহিছে। যিয়ে এই পৰীৰ হাতেৰে নিজৰ ওপৰত পানী ছটিয়াই তেওঁ কান্দিব নালাগে। উৰাবাতৰি বিয়পি পৰাৰ লগে লগে মানুহে ঘৰ এৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিলে।

উৰাবাতৰিৰ বাবে, মানুহে মন্দিৰৰ বাহিৰত এই 'পৰী' চাবলৈ একত্ৰিত হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। সংখ্যাটো শতকৰ ভিতৰত আছিল। এই অন্ধবিশ্বাসৰ বাবে, মানুহে কোনো ক'ৰোনা নিয়ম অনুসৰণ কৰা নাছিল। মুখত মুখা নাছিল বা সামাজিক ডিষ্টেন্সিং নাছিল।

অৱশ্যে, ঘটনাটোৰ বিষয়ে গম পোৱাৰ লগে লগে আৰক্ষীয়েও ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হয়। আৰক্ষীয়ে লোকসকলক ঘটনাস্থলীৰ পৰা আঁতৰাই দিছিল আৰু মহিলা দুগৰাকীৰ বিৰুদ্ধে এখন এজাহাৰ পঞ্জীয়ন কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: