உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Rules For Gemstones: যিকোনো ৰত্ন পিন্ধাৰ আগতে এই ১০টা নিয়ম জানি লওক, অন্যথা বহু ক্ষতি হ'ব পাৰে আপোনাৰ!

    Rules For Gemstones: যিকোনো ৰত্ন পিন্ধাৰ আগতে এই ১০টা নিয়ম জানি লওক, অন্যথা বহু ক্ষতি হ'ব পাৰে আপোনাৰ!

    সাংকেতিক ছবি

    সাংকেতিক ছবি

    Rules For Gemstones: যদি আপুনি নিয়ম মানি ৰত্ন পৰিধান নকৰে সেইবোৰৰ পৰা সুফল পোৱাৰ পৰিৱৰ্তে ক্ষতিহে হ'ব পাৰে। ৰত্নবোৰ পিন্ধাৰ আগতে সেইবোৰৰ নিয়মবোৰ জনাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

    • Share this:
    জ্যোতিষ শাস্ত্ৰ (Astrology)ত গ্ৰহবোৰৰ পাৰ্শ্বক্ৰিয়া আঁতৰাবলৈ কিছুমান ৰত্নৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে। সেই ৰত্নবোৰ ধাৰণ কৰিলে গ্ৰহবোৰৰ পাৰ্শ্বক্ৰিয়া আঁতৰি যাবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু সেই গ্ৰহটো শক্তিশালী হৈ পৰে আৰু শুভ ফল দিবলৈ আৰম্ভ কৰে। বহু সময়ত মূল ৰত্ন পোৱা নাযায়, সেয়েহে সেই গ্ৰহবোৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত উপৰত্ন ধাৰণ কৰা হয়। অৱশ্যে এই ৰত্নবোৰ পিন্ধাৰ আগতে সেইবোৰৰ নিয়মবোৰ জনাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। যদি আপুনি নিয়ম মানি ৰত্ন পৰিধান নকৰে সেইবোৰৰ পৰা সুফল পোৱাৰ পৰিৱৰ্তে ক্ষতিহে হ'ব পাৰে। গ্ৰহবোৰৰ পাৰ্শ্বক্ৰিয়া আৰু বৃদ্ধিহে হ'ব পাৰে। গতিকে তেনে ৰত্ন পিন্ধিলে লাভৰ পৰিবৰ্তে অধিক লোকচান হ'ব পাৰে। গতিকে ৰত্ন পিন্ধাৰ নিয়মবোৰৰ বিষয়ে জানোঁ আহক।

    ৰত্ন পিন্ধাৰ নিয়ম

    1. যেতিয়াই আপুনি এটা ৰত্ন পিন্ধে, ই প্ৰকৃত ৰত্ন হ'ব লাগে। ৰত্ন কিনিবলৈ আপুনি এজন ভাল জ্যোতিষীৰ সহায় ল'ব পাৰে।

    2. ৰত্ন এটা পিন্ধাৰ সময়ত আমি বিশুদ্ধ ৰূপত মন্ত্ৰৰ উচ্চাৰণ কৰা উচিত আৰু ইয়াক পিন্ধা উচিত। কেৱল মন্ত্ৰপূত ৰত্নবোৰহে লাভজনক হয়।

    3. ৰত্নটো পিন্ধাৰ পিছত ইয়াক বাৰে বাৰে খুলি থকাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। যদি আপুনি ইয়াক বাৰে বাৰে খুলি থাকে তেন্তে ইয়াৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস হ'ব।

    4. কেতিয়াও ভঙা ৰত্ন পৰিধান নকৰিব। যদি আপুনি ভঙা ৰত্ন পিন্ধি আছে তেন্তে এতিয়াই খুলি পেলাওক। যদি ইয়াৰ প্ৰকৃত ৰং সলনি হৈছে তেতিয়াও ৰত্ন পৰিধান নকৰিব।

    5. ৰত্ন এটা পিন্ধি থকা সময়ত ই আপোনাৰ ছাল স্পৰ্শ কৰি থাকিব লাগে। তেতিয়াহে আপুনি ইয়াৰ সুফল পাব।

    6. আন কাৰোবাৰ ৰত্ন নিজে পৰিধান নকৰিব বা আপোনাৰ ৰত্ন আন কাৰোবাক পিন্ধিবলৈও নিদিব।

    7. ৰত্ন এটা সদায় ইয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ধাতুৰ সৈতে পিন্ধিব লাগে। এনে কৰিলে ধাতুৰ শুভ প্ৰভাৱেও সুফল প্ৰদান কৰে।

    8. নীলমণি আৰু হীৰা সকলো মানুহে পিন্ধিব নালাগে, কিয়নো সকলো মানুহে ইয়াৰ প্ৰভাৱ বহন কৰিব নোৱাৰে।

    9. আপুনি কিমান ওজনৰ ৰত্ন পিন্ধিব লাগিব সেই বিষয়ে জ্যোতিষীৰ পৰা পৰামৰ্শ লোৱাৰ পিছতহে ৰত্ন পিন্ধিব। কম বেছি হ'লে ইয়াৰ প্ৰভাৱৰ পাৰ্থক্য থাকি যায়।

    ১০. জ্যোতিষ শাস্ত্ৰ বিশ্বাসৰ বিষয়। যদি আপুনি ৰত্ন পিন্ধে, ইয়াৰ প্ৰভাৱ বিশ্বাস কৰক, তেতিয়াহে ইয়াৰ প্ৰভাৱ দেখা যাব।

    (অস্বীকাৰ: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য আৰু পৰামৰ্শ সাধাৰণ বিশ্বাস আৰু অনুমানৰ ওপৰত আধাৰিত। News18 Assam NE-এ এইটো নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক)
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: