• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Blue Tick Returns: কেন্দ্ৰৰ সতৰ্কবাণীৰ পিছতেই সতৰ্ক হৈছে Twitter, মোহন ভাগৱতকে ধৰি কেইবাজনো RSS নেতাৰ নীলা টিক পুনৰুদ্ধাৰ

Blue Tick Returns: কেন্দ্ৰৰ সতৰ্কবাণীৰ পিছতেই সতৰ্ক হৈছে Twitter, মোহন ভাগৱতকে ধৰি কেইবাজনো RSS নেতাৰ নীলা টিক পুনৰুদ্ধাৰ

জানিব পৰা মতে মোহন ভাগৱতৰ লগতে কেইবাগৰাকীও সংঘৰ নেতাৰ নীলা টিক আঁতৰ কৰা হৈছিল। কিন্তু তাৰ পিছতে ইয়াক পুনৰ ঘূৰাই দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰে টুইটাৰে।

জানিব পৰা মতে মোহন ভাগৱতৰ লগতে কেইবাগৰাকীও সংঘৰ নেতাৰ নীলা টিক আঁতৰ কৰা হৈছিল। কিন্তু তাৰ পিছতে ইয়াক পুনৰ ঘূৰাই দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰে টুইটাৰে।

জানিব পৰা মতে মোহন ভাগৱতৰ লগতে কেইবাগৰাকীও সংঘৰ নেতাৰ নীলা টিক আঁতৰ কৰা হৈছিল। কিন্তু তাৰ পিছতে ইয়াক পুনৰ ঘূৰাই দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰে টুইটাৰে।

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰ আৰু টুইটাৰৰ মাজৰ বিভেদ শেষ হোৱাৰ সলনি বাঢ়ি আহিছে। টুইটাৰে নতুন চৰকাৰী নিয়মৰ মাজত কেইবাজনো নেতাৰ একাউণ্টৰ পৰা ব্লু টিক আঁতৰাই দিয়াৰ পিছত বিবাদ গাঢ় হৈছে। প্ৰথমে দেশৰ উপ ৰাষ্ট্ৰপতি ভেংকয়া নাইডুৰ একাউণ্টৰ পৰা নীলা টিকটো আঁতৰোৱা হৈছিল আৰু তাৰ পিছত আৰ এছ এছ ৰ মূৰব্বী মোহন ভাগৱতৰ বিৰুদ্ধেও ব্যৱস্থা লোৱা হৈছিল। কিন্তু এতিয়া টুইটাৰৰ ঢিলা হৈ পৰিছে আৰু দুয়োগৰাকীকে blue tick ঘূৰাই দিছে।

জানিব পৰা মতে মোহন ভাগৱতৰ লগতে কেইবাগৰাকীও সংঘৰ নেতাৰ নীলা টিক আঁতৰ কৰা হৈছিল। কিন্তু তাৰ পিছতে ইয়াক পুনৰ ঘূৰাই দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰে টুইটাৰে। টুইটাৰে ভেংকয়া নাইডুৰ টুইটাৰৰ পৰা নীলা টিক আঁতৰোৱাৰ কাৰণ হিচাপে উল্লেখ কৰিছে যে উপ ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকীৰ তৰফৰ পৰা তেওঁৰ একাউণ্টটো দীঘলীয়া সময় ধৰি লগ ইন হোৱা নাছিল। কিন্তু দুঘণ্টা পিছতে টুইটাৰে উপ ৰাষ্ট্ৰপতিক নীলা টিক দিবলৈ বাধ্য হ'ল আৰু লগতে RSSৰ নেতাসকলেও নীলা টিক ওভতাই পালে।

চৰকাৰে নতুন আইটি নিয়মৰ ওপৰত মাইক্ৰ'ব্লগিং প্লেটফৰ্ম টুইটাৰলৈ 'চূড়ান্ত সতৰ্কবাণী' জাৰি কৰিছে। চৰকাৰে শনিবাৰে টুইটাৰক এজন ভাৰতীয় বিষয়া নিযুক্ত কৰাৰ শেষ সুযোগ দিছে। একে সময়তে, চৰকাৰে এইটোও স্পষ্ট কৰি দিছে যে যদি এনে নকৰে, কোম্পানীটোৱে 'ফলাফল'ৰ বাবে সাজু থাকিব লাগে।
Published by:Kokil Sarma
First published: