WTC Final: বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপৰ বাবে গ্ৰুপ প্ৰশিক্ষণ আৰম্ভ Team Indiaৰ, তাৰ মাজতে কিয় কোহলীয়ে ক'লে-"বেলিয়ে হাঁহি আনিছে" ?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:June 9, 2021, 7:35 PM IST
WTC Final: বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপৰ বাবে গ্ৰুপ প্ৰশিক্ষণ আৰম্ভ Team Indiaৰ, তাৰ মাজতে কিয় কোহলীয়ে ক'লে-
photo-AFP

টীম ইণ্ডিয়াৰ খেলুৱৈসকলে বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপৰ ফাইনেলৰ বাবে গ্ৰুপ প্ৰশিক্ষণ আৰম্ভ কৰিছে। দলটো ৩ জুনত ইংলেণ্ডত উপস্থিত হৈছিল।

  • Share this:
টীম ইণ্ডিয়াৰ খেলুৱৈসকলে বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপৰ ফাইনেলৰ বাবে গ্ৰুপ প্ৰশিক্ষণ আৰম্ভ কৰিছে। দলটো ৩ জুনত ইংলেণ্ডত উপস্থিত হৈছিল। ভাৰত আৰু নিউজিলেণ্ডৰ মাজত চূড়ান্ত খেলখন ১৮ ৰ পৰা ২২ জুনলৈ চাউদাম্পটনত অনুষ্ঠিত হ'ব। তথাপিও দলটো isolation হৈ আছিল। এতিয়া খেলুৱৈসকলে সৰু সৰু গোটত অনুশীলন কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। বিৰাট কোহলীৰ বাবে এইটো এটা ডাঙৰ সুযোগ। তেওঁ তেওঁৰ অধিনায়কত্বত প্ৰথমবাৰৰ বাবে আইচিচি ট্ৰফী জিকিব বিচাৰে।

বিৰাট কোহলীয়ে শুভমান গিল আৰু চেতেশ্বৰ পূজাৰাৰ সৈতে ছ'চিয়েল মিডিয়াত ফটো শ্বেয়াৰ কৰি লিখিছিল, 'সূৰ্য্যই হাঁহি আনিছে।' কিছুদিন ধৰি চাউদাম্পটনত বৰষুণ হৈ আছিল। ভাৰত আৰু নিউজিলেণ্ডে প্ৰথমবাৰৰ বাবে নিৰপেক্ষ স্থানত এখন টেষ্ট খেলিব। শুভমান গিলে অষ্ট্ৰেলিয়াত এজন অপেনাৰ হিচাপে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। তেনে ক্ষেত্ৰত, তেওঁক ফাইনেলত দলত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰি। অৱশ্যে, ঘৰুৱা শৃংখলাত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে তেওঁৰ প্ৰদৰ্শন ভাল নাছিল। চেতেশ্বৰ পূজাৰা দলটোৰ অন্যতম শক্তিশালী সংযোগ। অৱশ্যে, তেওঁ দীৰ্ঘদিন ধৰি শতক অৰ্জন কৰিব পৰা নাই।
Published by: Kokil Sarma
First published: June 9, 2021, 7:35 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি