• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • অসমত ধাৰাবাহিক ভাবে মাৰ্কেট শ্বেয়াৰ বৃদ্ধি হৈছে ৰিলায়েন্স জিঅ’ৰ

অসমত ধাৰাবাহিক ভাবে মাৰ্কেট শ্বেয়াৰ বৃদ্ধি হৈছে ৰিলায়েন্স জিঅ’ৰ

অক্টোবৰ মাহত ৰিলায়েন্স জিঅ’ৰ এক লাখ ৯৪ হাজাৰ গ্ৰাহক বৃদ্ধি পালে। ফলত বিগত বৰ্ষৰ জানুৱাৰীৰ পৰা অক্টোবৰলৈকে ৰিলায়েন্স জিঅ’ৰ বৃদ্ধি হোৱা গ্ৰাহকক সংখ্যা হ’লগৈ ২০ লাখ ৭৯ হাজাৰ।

অক্টোবৰ মাহত ৰিলায়েন্স জিঅ’ৰ এক লাখ ৯৪ হাজাৰ গ্ৰাহক বৃদ্ধি পালে। ফলত বিগত বৰ্ষৰ জানুৱাৰীৰ পৰা অক্টোবৰলৈকে ৰিলায়েন্স জিঅ’ৰ বৃদ্ধি হোৱা গ্ৰাহকক সংখ্যা হ’লগৈ ২০ লাখ ৭৯ হাজাৰ।

অক্টোবৰ মাহত ৰিলায়েন্স জিঅ’ৰ এক লাখ ৯৪ হাজাৰ গ্ৰাহক বৃদ্ধি পালে। ফলত বিগত বৰ্ষৰ জানুৱাৰীৰ পৰা অক্টোবৰলৈকে ৰিলায়েন্স জিঅ’ৰ বৃদ্ধি হোৱা গ্ৰাহকক সংখ্যা হ’লগৈ ২০ লাখ ৭৯ হাজাৰ।

  • Share this:
টেলিকম ৰেগুলেটৰী অথৰিটী অৱ ইণ্ডিয়াই শেহতীয়াকৈ প্ৰকাশ কৰা প্ৰতিবেদন অনুসৰি অসমৰ সৰ্বাধিক ব্যৱহৃত নেটৱৰ্ক সেৱা হিচাপে আকৌ এবাৰ পৰিগণিত গৈছে ৰিলায়েন্স জিঅ’। তথ্য অনুসৰি অক্টোবৰ মাহত অসমৰ বজাৰত ৰিলায়েন্স জিঅ’ৰ মাৰ্কেট শ্বেয়াৰ ৪৯ শতাংশ। সেইদৰে অক্টোবৰ মাহত ৰিলায়েন্স জিঅ’ৰ এক লাখ ৯৪ হাজাৰ গ্ৰাহক বৃদ্ধি পালে। সেইদৰে অক্টোবৰ মাহত এয়াৰটেলৰ ২৯ হাজাৰ, ভ’ডাফোন–আইডিয়াৰ ১ লাখ ৪৬ হাজাৰ, বিএছএনএলৰ ২২ হাজাৰ গ্ৰাহক বৃদ্ধি পালে।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি