• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Reliance Foundation Scholarships: স্নাতক-স্নাতকোত্তৰ শিক্ষাৰ্থীলৈ সুৱৰ্ণ সুযোগ, ৬ লাখ টকা পৰ্যন্ত স্কলাৰশ্বীপ লাভৰ সুবিধা, জানি লওক সবিশেষ

Reliance Foundation Scholarships: স্নাতক-স্নাতকোত্তৰ শিক্ষাৰ্থীলৈ সুৱৰ্ণ সুযোগ, ৬ লাখ টকা পৰ্যন্ত স্কলাৰশ্বীপ লাভৰ সুবিধা, জানি লওক সবিশেষ

Reliance Foundation Scholarships : ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেশ্যন স্কলাৰশ্বীপৰ বাবে আবেদনৰ আহ্বান। ৬০গৰাকী আণ্ডাৰ গ্ৰেজুৱেট আৰু ৪০গৰাকী পোষ্টগ্ৰেজুৱেট শিক্ষাৰ্থীলৈ ৬ লাখ টকা পৰ্যন্ত গ্ৰাণ্ট লাভ কৰিব পাৰে।

Reliance Foundation Scholarships : ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেশ্যন স্কলাৰশ্বীপৰ বাবে আবেদনৰ আহ্বান। ৬০গৰাকী আণ্ডাৰ গ্ৰেজুৱেট আৰু ৪০গৰাকী পোষ্টগ্ৰেজুৱেট শিক্ষাৰ্থীলৈ ৬ লাখ টকা পৰ্যন্ত গ্ৰাণ্ট লাভ কৰিব পাৰে।

Reliance Foundation Scholarships : ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেশ্যন স্কলাৰশ্বীপৰ বাবে আবেদনৰ আহ্বান। ৬০গৰাকী আণ্ডাৰ গ্ৰেজুৱেট আৰু ৪০গৰাকী পোষ্টগ্ৰেজুৱেট শিক্ষাৰ্থীলৈ ৬ লাখ টকা পৰ্যন্ত গ্ৰাণ্ট লাভ কৰিব পাৰে।

  • Share this:
আৰম্ভ হ'ল ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেশ্যনৰ স্কলাৰশ্বীপৰ বাবে আবেদন প্ৰক্ৰিয়া। এই স্কলাৰশ্বীপৰ বাবে আৰ্টিফিচিয়েল ইণ্টেলিজেন্স (Artificial Intelligence), কম্পিউটাৰ চাইন্স(Computer Sciences), গণিত আৰু কম্পিউটিং (Mathematics and Computing), ইলেক্ট্ৰিকেল (Electrical) তথা ইলেক্ট্ৰনিকছ ইঞ্জিনিয়েৰিং (Electronics Engineering) বিষয়ত অধ্যয়ন কৰা ভাৰতৰ সকলো সংস্থাৰে প্ৰথম বৰ্ষৰ আণ্ডাৰ-গ্ৰেজুৱেট আকু পোষ্ট গ্ৰেজুৱেট ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে আৱেদন কৰিব পাৰিব।

এই স্কলাৰশ্বীপৰ অধীনত ৬০গৰাকী আণ্ডাৰ গ্ৰেজুৱেট ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে ৪ লাখ আৰু ৪০গৰাকী পোষ্টগ্ৰেজুৱেট শিক্ষাৰ্থীয়ে ৬ লাখ টকা পৰ্যন্ত গ্ৰাণ্ট লাভ কৰিব পাৰে।

শিক্ষাৰ্থীয়ে আৰু কি কি সুবিধা লাভ কৰিব?

শিক্ষাৰ্থীসকলে গ্লোৱেল এক্সপাৰ্টসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰাৰ আৰু তেওঁলোকৰ সৈতে ভাৱৰ আদান প্ৰদান কৰাৰ সুযোগ পাব। শিক্ষাৰ্থীসকলে মেণ্টৰিং, ইণ্টাৰ্নশ্বিপ, স্বেচ্ছাসেৱকৰ বাবেও আবেদন কৰিব পাৰিব। আৱেদন কৰা প্ৰাৰ্থীসকলক ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচন স্কলাৰশ্বীপৰ অধীনত এক প্ৰতিযোগিতামূলক বাছনি প্ৰক্ৰিয়াৰ অধীনত চিলেক্ট কৰা হ'ব।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: