• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • ভাৰতত পুতলা নিৰ্মাণ ইণ্ডাষ্ট্ৰীৰ বিকাশৰ বাবে ৰিলায়েন্স ব্ৰেণ্ডছৰ বিশেষ পদক্ষেপ! চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিলে Plastic Legnoৰ সৈতে...

ভাৰতত পুতলা নিৰ্মাণ ইণ্ডাষ্ট্ৰীৰ বিকাশৰ বাবে ৰিলায়েন্স ব্ৰেণ্ডছৰ বিশেষ পদক্ষেপ! চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিলে Plastic Legnoৰ সৈতে...

ৰিলায়েন্স ব্ৰেণ্ডছ লিমিটেডে প্লাষ্টিক লেগনো স্পাৰ সৈতে বুজাবুজিচুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিছে।

ৰিলায়েন্স ব্ৰেণ্ডছ লিমিটেডে প্লাষ্টিক লেগনো স্পাৰ সৈতে বুজাবুজিচুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিছে।

ৰিলায়েন্স ব্ৰেণ্ডছ লিমিটেডে প্লাষ্টিক লেগনো স্পাৰ সৈতে বুজাবুজিচুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিছে।

  • Share this:
ৰিলায়েন্স ব্ৰেণ্ডছ লিমিটেডে (RBL)-এ ইটালীৰ চুনিনো গ্ৰুপৰ প্লাষ্টিক লেগনো স্পা (Plastic Legno)ৰ সৈতে এক যুটীয়া চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিছে। ভাৰতত প্লাষ্টিকৰ লেগনো স্পা পুতলা নিৰ্মাণৰ ব্যৱসায়ত ৪০ শতাংশ অংশ আছে। এই বিনিয়োগ দুয়োটা কোম্পানীৰ বাবে উপযোগী হ'ব। এই চুক্তিয়ে RBLক তেওঁলোকৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰাত আৰু ভাৰতত পুতলা উৎপাদন খণ্ডক সম্প্ৰসাৰিত কৰাত সহায় কৰিব। প্লাষ্টিক লেগনো স্পা হৈছে চুনিনো গ্ৰুপৰ মালিকানাধীন এক কোম্পানী, যাৰ ইউৰোপত ২৫ বছৰতকৈও অধিক পুতলা নিৰ্মাণৰ অভিজ্ঞতা আছে।

চুনিনো গ্ৰুপে ২০০৯ চনত ভাৰতত ইয়াৰ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিছিল। ই বিশ্ববজাৰৰ চাহিদা পূৰণ কৰাৰ বাবে ভাৰতত সৰ্ববৃহৎ উৎপাদন সুবিধা স্থাপন কৰিব বিচাৰে, বিশেষকৈ ভাৰত আৰু উন্নয়নশীল দেশসমূহত।

আৰ.বি.এল.-ৰ পুতলা উদ্যোগত ব্ৰিটিছ পুতলা ৰিটেইলাৰ হেমলিছৰ সৈতে ইয়াৰ পৰ্টফলিঅ'ত এক শক্তিশালী স্থিতি আছে, এক থলুৱা পুতলা নিৰ্মাণ ব্ৰেণ্ড, ৰোৱান। আৰবিএল হৈছে অন্যতম মুখ্য বিতৰক। হেমলিছে বৰ্তমান ১৫ খন দেশত ২১৩ খন দোকানৰ সৈতে সম্প্ৰসাৰিত হৈছে। ভাৰতৰ অন্যতম বৃহৎ পুতলা দোকান।

ৰিলায়েন্স ব্ৰেণ্ডছ লিমিটেডৰ ক্ষেত্ৰত ই ৰিলায়েন্স ৰিটেইল ভেঞ্চাৰলিমিটেডৰ এটা সহায়ক সংস্থা। এইটো ২০০৭ চনত প্ৰতিষ্ঠা কৰা হৈছিল। ইয়াৰ উদ্দেশ্য হৈছে ফেশ্বন আৰু জীৱনশৈলী খণ্ডত বিলাসিতাৰ পৰা বিলাসিতালৈ প্ৰিমিয়াম ব্ৰেণ্ড মুকলি কৰা। কোম্পানীটোৱে যোৱা পাঁচ বছৰত কেইবাটাও ব্ৰেণ্ডত বিনিয়োগ কৰিছে।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি