உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical Illusion: এই ছবিখনত দুটা শব্দ আছে ! আপুনি শব্দ দুটা বিচাৰি পাইছেনে, কি দেখিছে উত্তৰ দিয়ক ...

    Optical Illusion: এই ছবিখনত দুটা শব্দ আছে ! আপুনি শব্দ দুটা বিচাৰি পাইছেনে, কি দেখিছে উত্তৰ দিয়ক ...

    অপ্টিকেল ইলিউচন শব্দটো হৈছে চকুক বিভ্ৰান্ত কৰা ছবি। ই এক আৰ্হিৰ ছবিও হ'ব পাৰে, ই স্কেচ, ৰঙৰ ছবি হ'ব পাৰে বা ইয়াক কোনো শৈল্পিক ধৰণে লিখিব পাৰি (Word Optical Illusion)।

    অপ্টিকেল ইলিউচন শব্দটো হৈছে চকুক বিভ্ৰান্ত কৰা ছবি। ই এক আৰ্হিৰ ছবিও হ'ব পাৰে, ই স্কেচ, ৰঙৰ ছবি হ'ব পাৰে বা ইয়াক কোনো শৈল্পিক ধৰণে লিখিব পাৰি (Word Optical Illusion)।

    অপ্টিকেল ইলিউচন শব্দটো হৈছে চকুক বিভ্ৰান্ত কৰা ছবি। ই এক আৰ্হিৰ ছবিও হ'ব পাৰে, ই স্কেচ, ৰঙৰ ছবি হ'ব পাৰে বা ইয়াক কোনো শৈল্পিক ধৰণে লিখিব পাৰি (Word Optical Illusion)।

    • Share this:
    অপ্টিকেল ইলিউচন শব্দটো হৈছে চকুক বিভ্ৰান্ত কৰা ছবি। ই এক আৰ্হিৰ ছবিও হ'ব পাৰে, ই স্কেচ, ৰঙৰ ছবি হ'ব পাৰে বা ইয়াক কোনো শৈল্পিক ধৰণে লিখিব পাৰি (Word Optical Illusion)। টিকটকত একে ধৰণৰ লিখাৰ ভ্ৰম ভাগ বতৰা কৰা হৈছে, যি ৯৯ শতাংশ লোকক পঢ়িবলৈ ব্যৰ্থ হোৱা বুলি দাবী কৰা হৈছে।

    ফটোখন টিকটকত হেটিকনিক (@hecticnick) নামৰ একাউণ্টৰ পৰা শ্বেয়াৰ কৰা হৈছে। দেখাত, এই ছবিখন বহু প্ৰকাৰৰ সৰু আৰু ডাঙৰ ৰেখাৰ এক সংহতি। কিন্তু পাকটো হ'ল যে এই শাৰী আৰু খণ্ডবোৰ প্ৰকৃততে দুটা শব্দ কলাত্মক ধৰণে লিখা হৈছে, যিবোৰ প্ৰথমতে কোনেও পঢ়িব নোৱাৰে।

    ছবিখনত কি আছে?
    এই ছবিখনত, যদি আপুনি ব্লক আৰু ষ্টিকবোৰ চাবলৈ সক্ষম হয়, তেনেহ'লে আপোনাক হেকটিক নিকে আপোনাৰ চকু ৯০ শতাংশ বন্ধ কৰিবলৈও পৰামৰ্শ দিছে। তাৰ পিছত ১০% খোলা চকুৰে এই ছবিখন চাওক। যাদুটো হ'ব যে আপুনি দুটা শব্দ দেখিব যিবোৰ খালি চকুৰে দৃশ্যমান নাছিল।



    এইটো এটা ডাঙৰ কৌশল নহয় নেকি। ঠিক আছে, ইয়াৰ পাছতো, যদি কিছুমান লোকে ছবিখনত কি লিখা আছে নাজানে, তেন্তে আমি উত্তৰ দিছোঁ।

    Bad Eyes
    আপোনাৰ চকুক কোনেও বেয়া বুলি কোৱা নাই। দৰাচলতে, এই অপ্টিকেল ইলুছনত ব্লক আৰু লাঠিৰ মাজত লুকাই থকা দুটা শব্দ Bad Eyes। যিসকল লোকে এয়া দেখিছে তেওঁলোকেও বিভিন্ন ধৰণৰ মন্তব্য কৰিছে। এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লিখিছিল যে তেওঁ চকু বন্ধ নকৰাকৈ ইয়াক চিনাক্ত কৰিছিল, আনহাতে আন এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কৈছিল যে তেওঁ ১০ মিনিটৰ পিছত শব্দবোৰ দেখিছিল। কিছুমান লোকে এইটোও কৈছিল যে যেতিয়া আপুনি দূৰৰ পৰা ফোনটো চায়, ই লগে লগে দৃশ্যমান হয়। মানুহে চকুৰ এই অনন্য ভ্ৰমটো চেষ্টা কৰি যথেষ্ট আনন্দ পাইছে, এবাৰ আপুনিও ইয়াক চেষ্টা কৰিব লাগিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: