• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Raksha Bandhan 2021: ৪৭৪ বছৰ পিছত এইবাৰ ৰক্ষাবন্ধনত হ'ব মহাসংযোগ ! এয়া কিমান শুভ ? ভাতৃ-ভগ্নীৰ সম্পৰ্কত মহাসংযোগে কি প্ৰভাৱ পেলাব ?

Raksha Bandhan 2021: ৪৭৪ বছৰ পিছত এইবাৰ ৰক্ষাবন্ধনত হ'ব মহাসংযোগ ! এয়া কিমান শুভ ? ভাতৃ-ভগ্নীৰ সম্পৰ্কত মহাসংযোগে কি প্ৰভাৱ পেলাব ?

 Image-shutterstock.com

Image-shutterstock.com

Raksha Bandhan 2021: হিন্দু পঞ্চাগৰ মতে, এইবাৰ ৰক্ষা বন্ধনত সিংহ ৰাশিত সূৰ্য, মঙ্গল আৰু বুধ একেলগে বহিব। সিংহ ৰাশিৰ প্ৰভু হৈছে সূৰ্য। বন্ধু মঙ্গলগ্ৰহো তেওঁলোকৰ সৈতে এই ৰাশিচিহ্নত উপস্থিত থাকিব। ইয়াৰ সৈতে শুক্ৰ কন্যা ৰাশিত থাকিব। এনে গ্ৰহযোগক অত্যন্ত শুভ আৰু ফলপ্ৰসূ বুলি গণ্য কৰা হয়।

  • Share this:
Raksha Bandhan 2021:  হিন্দু (Hindu) ধৰ্মত, ৰক্ষা বন্ধন উৎসৱক ভাই-ভনীসকলৰ(Brother-Sister) প্ৰেমৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়।  ইয়াৰ মাজতে, ভগ্নীসকলে তেওঁলোকৰ ভাতৃসকলৰ সমৃদ্ধি আৰু দীৰ্ঘজীৱনৰ বাবে তেওঁলোকৰ মণিবন্ধত ৰঙীন ৰাখী বান্ধে।

ভাইসকলে তেওঁলোকৰ ভগ্নীসকলক সুৰক্ষা দিবলৈ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে আৰু উপহাৰ দিয়ে। হিন্দু পঞ্চাঙৰ মতে, শ্ৰাৱণ মাহৰ পূৰ্ণিমা দিৱসত ৰক্ষা বন্ধন উৎসৱ পালন কৰা হয়। ইংৰাজী বৰ্ষপঞ্জী অনুসৰি, উৎসৱটো জুলাই বা আগষ্ট মাহত পৰে। ২০২১ চনত, শ্ৰাৱণ মাহৰ পূৰ্ণিমা তাৰিখ ২১ আগষ্ট (শনিবাৰে) সন্ধিয়া ৭.৩০ বজাত আৰম্ভ হ'ব আৰু পিছদিনা ২২ আগষ্ট (দেওবাৰে) সন্ধিয়া ৫.৩৩ বজাত সমাপ্ত হ'ব। এই বছৰটো ২২ আগষ্টত আনন্দেৰে উদযাপন কৰা হ'ব ৰক্ষাবন্ধন।

ৰক্ষা বন্ধনৰ শুভ উপলক্ষ
ৰক্ষা বন্ধন আগষ্ট ২২, ২০২১ (দেওবাৰে)
ৰাখী টাইং মুহুৰ্ত - ৰাতিপুৱা ৬.১৪.৫৬ বজাৰ পৰা ১৭.৩৩.৩৯ বজালৈ
ম্যাদ-১১ ঘণ্টা ১৮ মিনিট
ৰক্ষা বন্ধন অপৰাহ্ন মুহূৰ্ত - আবেলি ১৩.৪১.৫৪ বজাৰ পৰা ১৬.১৭.৫৯ বজালৈ

৪৭৪ বছৰৰ পিছত মহাসংযোগ
হিন্দু পঞ্চাগৰ মতে, এইবাৰ ৰক্ষা বন্ধনত সিংহ ৰাশিত সূৰ্য, মঙ্গল আৰু বুধ একেলগে বহিব। সিংহ ৰাশিৰ প্ৰভু হৈছে সূৰ্য। বন্ধু মঙ্গলগ্ৰহো তেওঁলোকৰ সৈতে এই ৰাশিচিহ্নত উপস্থিত থাকিব। ইয়াৰ সৈতে শুক্ৰ কন্যা ৰাশিত থাকিব। এনে গ্ৰহযোগক অত্যন্ত শুভ আৰু ফলপ্ৰসূ বুলি গণ্য কৰা হয়। জ্যোতিষশাস্ত্ৰৰ মতে, ৰাখী বন্ধনৰ ওপৰত এনে এক বিৰল গ্ৰহীয় সংমিশ্ৰণ ৪৭৪ বছৰৰ পিছত সংঘটিত হৈছে। ইয়াৰ পূৰ্বে, ১৫৪৭ চনৰ ১১ আগষ্টত এনে এক গ্ৰহীয় পৰিস্থিতিৰ প্ৰভাৱ পৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: