உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • CSK বনাম KKRৰ খেলৰ প্ৰাকমুহূৰ্তত হৰভজন সিঙৰ ভৰি চুই হৃদয় জিনিলে সুৰেশ ৰাইনাই

    CSK বনাম KKRৰ খেলৰ প্ৰাকমুহূৰ্তত হৰভজন সিঙৰ ভৰি চুই হৃদয় জিনিলে সুৰেশ ৰাইনাই

    টুইটাৰত এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে শ্বেয়াৰ কৰা এটা ভিডিঅ'ত CSKৰ সুৰেশ ৰাইনাক KKR খেলুৱৈ আৰু অভিজ্ঞ স্পিনাৰ হৰভজন সিঙৰ ওচৰলৈ গৈ সন্মানৰ বাবে ভৰি স্পৰ্শ কৰা দেখা যায়।

    টুইটাৰত এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে শ্বেয়াৰ কৰা এটা ভিডিঅ'ত CSKৰ সুৰেশ ৰাইনাক KKR খেলুৱৈ আৰু অভিজ্ঞ স্পিনাৰ হৰভজন সিঙৰ ওচৰলৈ গৈ সন্মানৰ বাবে ভৰি স্পৰ্শ কৰা দেখা যায়।

    টুইটাৰত এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে শ্বেয়াৰ কৰা এটা ভিডিঅ'ত CSKৰ সুৰেশ ৰাইনাক KKR খেলুৱৈ আৰু অভিজ্ঞ স্পিনাৰ হৰভজন সিঙৰ ওচৰলৈ গৈ সন্মানৰ বাবে ভৰি স্পৰ্শ কৰা দেখা যায়।

    • Share this:
    বুধবাৰৰ আই.পি.এল. (IPL 2021) প্ৰতিযোগিতাত চেন্নাই চুপাৰ কিংছ (Chennai Super Kings) আৰু কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছ (Kolkata Knight Riders)ৰ মাজৰ খেলখনত ৪০০ ৰো অধিক ৰাণ সংগ্ৰহ কৰা হৈছিল। তাৰে ২২০ ৰান CSKৰ শিবিৰৰ পৰা আহিছিল যিয়ে ৱাংখেডে ষ্টেডিয়ামত প্ৰথমে বেটিং কৰিছিল।

    সৌভাগ্যক্ৰমে, CSK আন্দ্ৰে ৰাছেল, পেট কামিন্স আৰু দিনেশ কাৰ্তিকৰ ভয়ৰ পৰা ৰক্ষা পৰি কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছক এক অবিশ্বাস্য দৃশ্যমান খেলত ১৮ ৰাণত পৰাস্ত কৰে য’ত KKRক ২০০ৰ সীমা অতিক্ৰম কৰা দেখা গৈছিল। CSK ৩টা উইকেটৰ বিনিময়ত ২২০ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। ৰাছেল (২২ বলত ৫৪ ৰাণ), কামিন্স (৩৪ বলত ৬৬ ৰাণ) আৰু কাৰ্তিকে (২৪ বলত ৪০ ৰাণ) KKRৰ হৈ খেলপথাৰত নমাৰ আগত দলটোৱ ৫ উইকেট হেৰুৱাই ৩১ ৰাণ সংগ্রহ কৰিছিল। অৱশ্যে, দীপক চাহাৰে ২৯ ৰান দি ৪টা উইকেট দখল কৰি CSKক আন এক গুৰুত্বপূৰ্ণ জয়ৰ সোৱাদ দিয়ে।

    খেলখন অতিকৈ নাটকীয় হোৱাৰ লগতে বুধবাৰে আই.পি.এলৰ অনুৰাগীসকলে এক প্ৰশংসনীয় খেল উপভোগ কৰিব পাইছিল। মাইক্ৰ'ব্লগিং ছাইট টুইটাৰত এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে শ্বেয়াৰ কৰা এটা ভিডিঅ'ত CSKৰ সুৰেশ ৰাইনাক KKR খেলুৱৈ আৰু অভিজ্ঞ স্পিনাৰ হৰভজন সিঙৰ ওচৰলৈ গৈ সন্মানৰ বাবে ভৰি স্পৰ্শ কৰা দেখা যায়।
    ৰাইনাৰ ভঙ্গীত স্পষ্টভাৱে আচৰিত হোৱা হৰভজনে তেওঁৰ ২০১১ চনৰ বিশ্বকাপৰ প্ৰাক্তন সতীৰ্থক সাৱটি ধৰিছিল যেতিয়া প্ৰি-মেটচ শ্ব'ৰ আয়োজকসকলে এইদৰে কৈছিল, "এয়া তেওঁলোকৰ মাজৰ প্ৰেম, তেওঁলোকে বহু বছৰ ধৰি একেলগে খেলিছে, বিশ্বকাপ জিকিছে, ইজনৰ সিজনৰ প্ৰতি পাৰস্পৰিক সন্মান আছে আৰু কেইবা বছৰৰ সম্পৰ্ক আছে।“



    ইফালে, এই জয়ৰ সৈতে, চাৰিখন খেলৰ তিনিখনত জয় লাভ কৰি CSK এ দেখুৱাইছে প্ৰত্যাৱৰ্তনৰ ইংগিত। ইয়াৰ পূৰ্বে Faf du Plessisৰ অপৰাজিত ৯৫ ৰাণ (৬০ টা বলত) আৰু ৰিতুৰাজ গায়কৱাড়ৰ (৪২ টা বলত ৬৪ ৰাণ) সৈতে তেওঁলোকৰ ১১৫ ৰাণৰ পাৰ্টনাৰছিপে চেন্নাই চুপাৰ কিংছক ২২০/৩ ৰাণৰ শক্তিশালী স্কৰ প্ৰদান কৰে।
    চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ অধিনায়ক এম এছ ধোনীয়ে কৌতুক কৰি কৈছিল যে উত্তেজনাপূৰ্ণ মুহূৰ্তত শান্ত হৈ থকাটো তেওঁৰ বাবে সহজ আছিল কিয়নো প্ৰতিযোগিতাখন বলাৰ আৰু বেটছমেনৰ মাজত আছিল।
    "এনেধৰণৰ খেলত শান্ত হৈ থকাটো যথেষ্ট সহজ। ১৫-১৬তম অভাৰৰ পৰা প্ৰতিযোগিতাখন ফাষ্ট বলাৰ আৰু বেটছমেনৰ মাজত হৈছিল। আপুনি অত্যাধিক একো কৰিব নোৱাৰে। ফিল্ডত অন্য একো প্ৰয়োগ নোৱাৰি। এয়া আপোনাৰ বনাম মোৰ (বেটছমেন বনাম বলাৰ) বিষয়ে," খেলৰ পিছৰ প্ৰেজেণ্টেচনত ধোনীয়ে কয়।
    "যিটো পক্ষ জিকিছে সেয়া সম্ভৱতঃ এটা পক্ষ যিয়ে অলপ ভালদৰে কাৰ্যকৰী কৰিছে। কিন্তু যদি তেওঁলোকে অধিক উইকেট পালেহেঁতেন, বেলেগ হ'ব পাৰিলেহেঁতেন। আপুনি কেতিয়াও নাজানে যে তেওঁলোকে সম্পূৰ্ণ ২০ অভাৰ খেলিছিল নে নাই।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: