உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Post Officeৰ এই আঁচনিয়ে আপোনাৰ ধন দুগুণ কৰিব আৰু বহুতো লাভালাভ আছে ...

    Post Officeৰ এই আঁচনিয়ে আপোনাৰ ধন দুগুণ কৰিব আৰু বহুতো লাভালাভ আছে ...

    Post Office Time Deposit Account: ডাকঘৰৰ বহুতো আঁচনিৰ ভিতৰত এটা হ'ল টাইম ডিপজিট আঁচনি। এই আঁচনিখনক ডাকঘৰএফডি বুলিও কোৱা হয়। সময় জমা আঁচনিত, আপুনি বেঙ্কতকৈ অধিক সুত পাব। এই আঁচনিত আপুনি ১ বছৰ, ২ বছৰ, ৩ বছৰ আৰু ৫ বছৰৰ বাবে ধন জমা কৰিব পাৰে।

    Post Office Time Deposit Account: ডাকঘৰৰ বহুতো আঁচনিৰ ভিতৰত এটা হ'ল টাইম ডিপজিট আঁচনি। এই আঁচনিখনক ডাকঘৰএফডি বুলিও কোৱা হয়। সময় জমা আঁচনিত, আপুনি বেঙ্কতকৈ অধিক সুত পাব। এই আঁচনিত আপুনি ১ বছৰ, ২ বছৰ, ৩ বছৰ আৰু ৫ বছৰৰ বাবে ধন জমা কৰিব পাৰে।

    Post Office Time Deposit Account: ডাকঘৰৰ বহুতো আঁচনিৰ ভিতৰত এটা হ'ল টাইম ডিপজিট আঁচনি। এই আঁচনিখনক ডাকঘৰএফডি বুলিও কোৱা হয়। সময় জমা আঁচনিত, আপুনি বেঙ্কতকৈ অধিক সুত পাব। এই আঁচনিত আপুনি ১ বছৰ, ২ বছৰ, ৩ বছৰ আৰু ৫ বছৰৰ বাবে ধন জমা কৰিব পাৰে।

    • Share this:
    Post Office Time Deposit Account: যেতিয়া বিনিয়োগৰ কথা আহে, ডাকঘৰটো আটাইতকৈ ঘূৰাই দিব পৰা সুৰক্ষিত বিনিয়োগ মাধ্যম বুলি গণ্য কৰা হয়। ডাকঘৰৰ বহুতো সঞ্চয় আঁচনিয়ে অন্যান্য চৰকাৰী বিনিয়োগ আঁচনিতকৈ অধিক লাভ কৰে। যদি আপুনি কৰবাত টকা বিনিয়োগ কৰাৰ কথাও ভাবি আছে, তেনেহ'লে ডাকঘৰটো আপোনাৰ বাবে এক উত্তম বিকল্প হ'ব পাৰে।

    ডাকঘৰৰ বহুতো আঁচনিৰ ভিতৰত এটা হ'ল টাইম ডিপজিট আঁচনি। এই আঁচনিখনক ডাকঘৰএফডি বুলিও কোৱা হয়। সময় জমা আঁচনিত, আপুনি বেঙ্কতকৈ অধিক সুত পাব। এই আঁচনিত আপুনি ১ বছৰ, ২ বছৰ, ৩ বছৰ আৰু ৫ বছৰৰ বাবে ধন জমা কৰিব পাৰে।

    কোনে একাউণ্ট খুলিব পাৰে?
    ডাকঘৰৰ সময় জমা আঁচনিত, যিকোনো ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ একাউণ্ট খুলিব পাৰে। এই আঁচনিত, ৩ জন প্ৰাপ্তবয়স্কই একেলগে এটা যুটীয়া একাউণ্ট খুলিব পাৰে । অভিভাৱকে ১০ বছৰৰ অধিক বয়সৰ শিশুৰ নামত একাউণ্ট খুলিব পাৰে।

    আপুনি কিমান সুত পায় জানক
    ডাকঘৰৰ সময় জমাআঁচনিৰ অধীনত, ৫ বছৰীয়া জমাবোৰে বছৰি ৬.৭ শতাংশ সুত লাভ কৰিছে। যদি আপুনি একৰ পৰা তিনি বছৰৰ সময় জমা কৰে, আপুনি ৫.৫০ শতাংশ হাৰত সুত পাব। বাৰ্ষিক ভিত্তিত সুত পৰিশোধ কৰা হয়, কিন্তু ইয়াক তিনিমহীয়া ভিত্তিত গণনা কৰা হয়। ডাকঘৰত ৫ বছৰৰ ম্যাদৰ সৈতে টাইম ডিপজিট একাউণ্টত বিনিয়োগ কৰা পৰিমাণেও আয়কৰ আইন, ১৯৬১-ৰ ধাৰা ৮০চি-ৰ অধীনত কৰ ৰেহাইৰ সুবিধা লাভ কৰে। একাউণ্ট খোলাৰ সময়ত মনোনয়নৰ সুবিধাও আছে। অৱশ্যে, অকাল প্ৰত্যাহাৰৰ ওপৰত জৰিমনা আছে।

    আগ্ৰহ গণনা কৰিবলৈ এনে কৰক
    যদি আপুনি ৫ বছৰৰ বাবে ১ লাখ টকা জমা ৰাখে, তেন্তে বাৰ্ষিক ৬.৭% সূতৰ হাৰত, ৫ বছৰৰ পিছত, আপোনাৰ ১ লাখ টকাৰ পৰিমাণ ১,৩৯,৪০৭ টকালৈ বৃদ্ধি হ'ব। এই সূতৰ হাৰত, আপোনাৰ ধন দুগুণ হ'বলৈ প্ৰায় ১০.৭৪ বছৰ অৰ্থাৎ ১২৯ মাহ লাগিব।

    যদি আপুনি টাইম ডিপজিট আঁচনিৰ লাভালাভত বিনিয়োগ কৰে আৰু আপুনি ৬.৭ শতাংশ হাৰত সুত প্ৰাপ্ত কৰে, তেনেহ'লে আপোনাৰ ধন দুগুণ হ'বলৈ প্ৰায় ১০.৭৪ বছৰ অৰ্থাৎ ১২৯ মাহ লাগিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: