• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • PM KISAN Yojana: ভাল খবৰ ! অহা সপ্তাহত কৃষকৰ একাউণ্টলৈ আহিব দশম কিস্তিৰ ধন, নতুন তালিকাত আপোনাৰ নাম পৰীক্ষা কৰক ...

PM KISAN Yojana: ভাল খবৰ ! অহা সপ্তাহত কৃষকৰ একাউণ্টলৈ আহিব দশম কিস্তিৰ ধন, নতুন তালিকাত আপোনাৰ নাম পৰীক্ষা কৰক ...

প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধিৰ (PM Kisan Samman Nidhi) দশম কিস্তি অহা সপ্তাহত দেশৰ কোটি কোটি কৃষকৰ হিচাপত উপনীত হ'ব। ইয়াৰ বাবে প্ৰস্তুতি ইতিমধ্যে আৰম্ভ হৈছে। প্ৰাৰম্ভিক প্ৰক্ৰিয়াটো সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত, কৃষকসকলে দশম কিস্তিৰ বাবে ২০০০ টকা লাভ কৰা আৰম্ভ কৰিব।

প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধিৰ (PM Kisan Samman Nidhi) দশম কিস্তি অহা সপ্তাহত দেশৰ কোটি কোটি কৃষকৰ হিচাপত উপনীত হ'ব। ইয়াৰ বাবে প্ৰস্তুতি ইতিমধ্যে আৰম্ভ হৈছে। প্ৰাৰম্ভিক প্ৰক্ৰিয়াটো সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত, কৃষকসকলে দশম কিস্তিৰ বাবে ২০০০ টকা লাভ কৰা আৰম্ভ কৰিব।

প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধিৰ (PM Kisan Samman Nidhi) দশম কিস্তি অহা সপ্তাহত দেশৰ কোটি কোটি কৃষকৰ হিচাপত উপনীত হ'ব। ইয়াৰ বাবে প্ৰস্তুতি ইতিমধ্যে আৰম্ভ হৈছে। প্ৰাৰম্ভিক প্ৰক্ৰিয়াটো সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত, কৃষকসকলে দশম কিস্তিৰ বাবে ২০০০ টকা লাভ কৰা আৰম্ভ কৰিব।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধিৰ (PM Kisan Samman Nidhi) দশম কিস্তি অহা সপ্তাহত দেশৰ কোটি কোটি কৃষকৰ হিচাপত উপনীত হ'ব। ইয়াৰ বাবে প্ৰস্তুতি ইতিমধ্যে আৰম্ভ হৈছে। প্ৰাৰম্ভিক প্ৰক্ৰিয়াটো সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত, কৃষকসকলে দশম কিস্তিৰ বাবে ২০০০ টকা লাভ কৰা আৰম্ভ কৰিব। মোডী চৰকাৰে প্ৰদান কৰা তথ্য অনুসৰি, ২০২১ চনৰ ১৫ ডিচেম্বৰৰ ভিতৰত, আপুনি প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ দশম কিস্তি লাভ কৰিব। এইবাৰ খ্ৰীষ্টমাছৰ আগতে কৃষকসকলৰ একাউণ্টত ধনৰ ক্ৰেডিট থাকিব।

বহুতো ৰাজ্য চৰকাৰে এই কাম কৰিছে
প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ (M Kisan Yojana) দশম কিস্তি পৰিশোধৰ প্ৰথম পদক্ষেপ হৈছে ৰাজ্য চৰকাৰৰ হৈ স্থানান্তৰ অনুৰোধ (Transfer Request) স্বাক্ষৰ কৰা। আঁচনিখনৰ অধীনত, যোগ্য কৃষকসকলে ১৫ ডিচেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখে দশম কিস্তিৰ (PM Kisan Yojana 10th Installment) বাবে প্ৰতিজনে ২ হাজাৰ টকা লাভ কৰিব। বেছিভাগ ৰাজ্য চৰকাৰে স্থানান্তৰ অনুৰোধ চিহ্ন (RFT Signed) কৰ প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ কৰিছে।

হিতাধিকাৰীৰ তালিকাত নামটো কেনেদৰে চাব লাগে
যিকোনো কৃষকে সহজে জানিব পাৰে যে প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ অধীনত তেওঁৰ বেঙ্কে ২,০০০ টকা লাভ কৰিব নেকি? ইয়াৰ বাবে, আপুনি প্ৰথমে https://pmkisan.gov.in প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটচাব লাগিব।

> আপুনি ইয়াৰ ওপৰত এটা Farmers Corner  বিকল্প দেখিব।
>> এই শাখাত Beneficiaries List বিকল্পত ক্লিক কৰক।
>> তাৰ পিছত ড্ৰপডাউন তালিকাৰ পৰা আপোনাৰ ৰাজ্য, জিলা, উপ-জিলা, খণ্ড আৰু গাওঁ বাছনি কৰক।
>> তাৰ পিছত Get Report ক্লিক কৰক। ইয়াৰ পিছত হিতাধিকাৰীসকলৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা প্ৰদান কৰা হ'ব। ইয়াত আপোনাৰ নাম পৰীক্ষা কৰক।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: