உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Good News: এতিয়া কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কৃষকসকলক ১৫ লাখ টকা দিব, আপুনি আবেদন কৰিব পাৰে ! কেতিয়া আবেদন কৰিব সবিশেষ জানি লওক...

    Good News: এতিয়া কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কৃষকসকলক ১৫ লাখ টকা দিব, আপুনি আবেদন কৰিব পাৰে ! কেতিয়া আবেদন কৰিব সবিশেষ জানি লওক...

    চৰকাৰে পিএম কিষাণ এফপিঅ' আঁচনি (PM Kisan FPO Yojana) আৰম্ভ কৰিছে। আঁচনিখনৰ অধীনত, ফাৰ্ম উৎপাদক সংগঠনক ১৫ লাখ টকা প্ৰদান কৰা হ'ব।

    চৰকাৰে পিএম কিষাণ এফপিঅ' আঁচনি (PM Kisan FPO Yojana) আৰম্ভ কৰিছে। আঁচনিখনৰ অধীনত, ফাৰ্ম উৎপাদক সংগঠনক ১৫ লাখ টকা প্ৰদান কৰা হ'ব।

    চৰকাৰে পিএম কিষাণ এফপিঅ' আঁচনি (PM Kisan FPO Yojana) আৰম্ভ কৰিছে। আঁচনিখনৰ অধীনত, ফাৰ্ম উৎপাদক সংগঠনক ১৫ লাখ টকা প্ৰদান কৰা হ'ব।

    • Share this:
    কৃষকসকলৰ বাবে সকাহৰ খবৰ। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে (Central Govt) কৃষকসকলক সহায় কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ উপাৰ্জন দুগুণ কৰাৰ বাবে নিৰন্তৰ প্ৰচেষ্টা চলাই আছে। ইয়াৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, এতিয়া যেতিয়া নতুন কৃষি বিধেয়ক অনা হৈছে, চৰকাৰে কৃষিক এক ডাঙৰ ব্যৱসায় হিচাপে গঢ়ি তুলিবলৈ কৃষকসকলক উপহাৰ দিবলৈ গৈ আছে। চৰকাৰে কৃষকসকলক নতুন কৃষি ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিবলৈ ১৫ লাখ টকা প্ৰদান কৰিব।

    ১৫ লাখ টকা কেনেকৈ পাব শিকক?
    চৰকাৰে পিএম কিষাণ এফপিঅ' আঁচনি (PM Kisan FPO Yojana) আৰম্ভ কৰিছে। আঁচনিখনৰ অধীনত, ফাৰ্ম উৎপাদক সংগঠনক ১৫ লাখ টকা প্ৰদান কৰা হ'ব। এই আঁচনিৰ লাভালাভ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ, ১১ জন কৃষকে এক সংগঠন বা কোম্পানী গঠন কৰিবলৈ একত্ৰিত হ'ব লাগিব। ই কৃষকসকলৰ বাবে কৃষি সঁজুলি বা সাৰ, বীজ বা ঔষধ ক্ৰয় কৰাটো সহজ কৰি তুলিব।

    কেনেদৰে প্ৰয়োগ কৰিব লাগে শিকক?
    কৃষকসকলে প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ এফপিঅ' যোজনাৰ সুবিধা পাবলৈ বৰ্তমানৰ বাবে অপেক্ষা কৰিব লাগিব। ইয়াৰ কাৰণ হ'ল চৰকাৰে এতিয়ালৈকে আঁচনিখনৰ বাবে পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰা নাই। ইয়াৰ বাবে পঞ্জীয়ন আৰম্ভ কৰা হ'ব আৰু সোনকালে খোলা হ'ব য'ত আপুনি আবেদন কৰিব পাৰে। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, চৰকাৰে শীঘ্ৰেই ইয়াৰ বাবে এক জাননী জাৰি কৰিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: