உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Good News: ১২ দিনৰ পিছত কৃষকৰ একাউণ্টত ৪ হাজাৰ টকা আহিব, আপোনাৰ নাম আছে নে নাই এই তালিকাত পৰীক্ষা কৰক ...

    Good News: ১২ দিনৰ পিছত কৃষকৰ একাউণ্টত ৪ হাজাৰ টকা আহিব, আপোনাৰ নাম আছে নে নাই এই তালিকাত পৰীক্ষা কৰক ...

    প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ (PM Kisan Samman Nidhi Yojana) অধীনত, কৃষকৰ একাউণ্টবোৰে শীঘ্ৰেই পৰৱৰ্তী কিস্তিৰ ধন লাভ কৰিবলৈ গৈ আছে। যদি কৃষকসকলে দশম কিস্তিৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে, তেওঁলোকে ১৫ ডিচেম্বৰত একাউণ্টত দশম কিস্তিৰ ধন পাব।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ (PM Kisan Samman Nidhi Yojana) অধীনত, কৃষকৰ একাউণ্টবোৰে শীঘ্ৰেই পৰৱৰ্তী কিস্তিৰ ধন লাভ কৰিবলৈ গৈ আছে। যদি কৃষকসকলে দশম কিস্তিৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে, তেওঁলোকে ১৫ ডিচেম্বৰত একাউণ্টত দশম কিস্তিৰ ধন পাব।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ (PM Kisan Samman Nidhi Yojana) অধীনত, কৃষকৰ একাউণ্টবোৰে শীঘ্ৰেই পৰৱৰ্তী কিস্তিৰ ধন লাভ কৰিবলৈ গৈ আছে। যদি কৃষকসকলে দশম কিস্তিৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে, তেওঁলোকে ১৫ ডিচেম্বৰত একাউণ্টত দশম কিস্তিৰ ধন পাব।

    • Share this:
    প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ (PM Kisan Samman Nidhi Yojana) অধীনত, কৃষকৰ একাউণ্টবোৰে শীঘ্ৰেই পৰৱৰ্তী কিস্তিৰ ধন লাভ কৰিবলৈ গৈ আছে। যদি কৃষকসকলে দশম কিস্তিৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে, তেওঁলোকে ১৫ ডিচেম্বৰত একাউণ্টত দশম কিস্তিৰ ধন পাব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে চৰকাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ অধীনত পঞ্জীয়ন কৰা কৃষকসকলৰ একাউণ্টলৈ দশম কিস্তিৰ ধন প্ৰেৰণ কৰিব।

    ২৫ ডিচেম্বৰ, ২০২০ তাৰিখে, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ অধীনত ধন স্থানান্তৰ কৰিছিল। এতিয়ালৈকে, চৰকাৰে দেশৰ ১১.৩৭ কোটিৰো অধিক কৃষকৰ বেংক একাউণ্টলৈ পোনপটীয়াকৈ ১.৫৮ লাখ কোটি টকাৰ অধিক স্থানান্তৰ কৰিছে।

    আপুনি টকা পাব নে নাই পৰীক্ষা কৰক
    যদি আপুনি প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ আঁচনিৰ বাবে পঞ্জীয়ন কৰিছে, আপুনি জানিব লাগিব যে আপুনি আঁচনিখনৰ হিতাধিকাৰীৰ তালিকাত আছেনে নাই।

    তালিকাত আপোনাৰ নাম পৰীক্ষা কৰক
    1. প্ৰথমে আপুনি অফিচিয়েল ৱেবছাইট https://pmkisan.gov.in পিএম কিষাণ যোজনা দৰ্শন কৰিব লাগিব।
    2. আপুনি ইয়াৰ হোমপেজত Farmers Corner বিকল্প দেখিব।
    3. Farmers Corner শাখাৰ ভিতৰত আপুনি Beneficiaries List বিকল্পত ক্লিক কৰিব লাগিব।
    4. তাৰ পিছত আপুনি ড্ৰপ ডাউন তালিকাৰ পৰা ৰাজ্য, জিলা, উপ-জিলা, খণ্ড আৰু গাওঁ বাছনি কৰিব লাগিব।
    5. তাৰ পিছত আপুনি Get Reportত ক্লিক কৰিব লাগিব। ইয়াৰ পিছত হিতাধিকাৰীসকলৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা দিয়া হ'ব য'ত আপুনি আপোনাৰ নাম পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।

    এনেদৰে পৰীক্ষা কৰক
    ৱেবছাইটত উপস্থিত হোৱাৰ পিছত, সোঁফালে ফাৰ্মাৰ্ছ কৰ্ণাৰ (Farmers Corner)ত ক্লিক কৰক। তাৰ পিছত হিতাধিকাৰীৰ স্থিতি (Beneficiary Status) বিকল্পত ক্লিক কৰক, যাৰ পিছত নতুন পৃষ্ঠাটো খুলিব। এতিয়া আপোনাৰ আধাৰ নম্বৰ, ম'বাইল নম্বৰ প্ৰবিষ্ট কৰক। তাৰ পিছত আপুনি আপোনাৰ স্থিতিৰ সম্পূৰ্ণ বিৱৰণ পাব।

    আপুনি পিএম কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ বাবে ঘৰত পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, আপোনাৰ ফাৰ্ম একাউণ্ট, আধাৰ কাৰ্ড, ম'বাইল নম্বৰ আৰু বেঙ্ক একাউণ্ট নম্বৰ থাকিব লাগিব। ইয়াৰ বাবে, আপুনি pmkisan.nic.in প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ গৈ পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰে।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: