• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Good News : ১৫ ডিচেম্বৰত কৃষকৰ একাউণ্টলৈ আহিব ২ হাজাৰ টকা, এই তালিকাত আপোনাৰ নাম আছে নে নাই পৰীক্ষা কৰক ?

Good News : ১৫ ডিচেম্বৰত কৃষকৰ একাউণ্টলৈ আহিব ২ হাজাৰ টকা, এই তালিকাত আপোনাৰ নাম আছে নে নাই পৰীক্ষা কৰক ?

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি (PM KISAN) আঁচনিৰ কিস্তি মুকলি কৰিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে আঁচনিখনৰ অধীনত কৃষকৰ একাউণ্টত ২০০০ টকাৰ দশম কিস্তি (10th Installment) মুকলি কৰিব।

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি (PM KISAN) আঁচনিৰ কিস্তি মুকলি কৰিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে আঁচনিখনৰ অধীনত কৃষকৰ একাউণ্টত ২০০০ টকাৰ দশম কিস্তি (10th Installment) মুকলি কৰিব।

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি (PM KISAN) আঁচনিৰ কিস্তি মুকলি কৰিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে আঁচনিখনৰ অধীনত কৃষকৰ একাউণ্টত ২০০০ টকাৰ দশম কিস্তি (10th Installment) মুকলি কৰিব।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি (PM KISAN) আঁচনিৰ কিস্তি মুকলি কৰিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে আঁচনিখনৰ অধীনত কৃষকৰ একাউণ্টত ২০০০ টকাৰ দশম কিস্তি (10th Installment) মুকলি কৰিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ অধীনত কৃষকসকলক বছৰত মাহিলী ২,০০০/- টকাৰ ৩টা installmentৰ জৰিয়তে প্ৰতি বছৰে ৬,০০০ টকাৰ বিত্তীয় সমৰ্থন (Financial Support) প্ৰদান কৰা হয়। এতিয়ালৈকে, চৰকাৰে কৃষকসকলক ৯টা কিস্তিৰ ধন (Farmers’ Income) প্ৰদান কৰিছে। এই আঁচনিৰ অধীনত, কৃষকসকলৰ বেঙ্ক একাউণ্ট (DBT)ত পোনপটীয়াকৈ ধন জমা কৰা হয়।

India News in Assamese

হিতাধিকাৰীৰ তালিকাত নামটো কেনেদৰে চাব লাগে
যিকোনো কৃষকে সহজে জানিব পাৰে যে প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ অধীনত তেওঁৰ বেঙ্কে ২,০০০ টকা লাভ কৰিব নেকি? ইয়াৰ বাবে, আপুনি প্ৰথমে https://pmkisan.gov.in প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটচাব লাগিব।

> আপুনি ইয়াৰ ওপৰত এটা Farmers Corner  বিকল্প দেখিব।
>> এই শাখাত Beneficiaries List বিকল্পত ক্লিক কৰক।
>> তাৰ পিছত ড্ৰপডাউন তালিকাৰ পৰা আপোনাৰ ৰাজ্য, জিলা, উপ-জিলা, খণ্ড আৰু গাওঁ বাছনি কৰক।
>> তাৰ পিছত Get Report ক্লিক কৰক। ইয়াৰ পিছত হিতাধিকাৰীসকলৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা প্ৰদান কৰা হ'ব। ইয়াত আপোনাৰ নাম পৰীক্ষা কৰক।

News in Assamese

স্থিতি এনেদৰে পৰীক্ষা কৰক
ৱেবছাইটত উপস্থিত হোৱাৰ পিছত, সোঁফালে ফাৰ্মাৰ্ছ কৰ্ণাৰ (Farmers Corner)ত ক্লিক কৰক। তাৰ পিছত হিতাধিকাৰীৰ স্থিতি (Beneficiary Status) বিকল্পত ক্লিক কৰক, যাৰ পিছত নতুন পৃষ্ঠাটো খুলিব। এতিয়া আপোনাৰ আধাৰ নম্বৰ, ম'বাইল নম্বৰ প্ৰবিষ্ট কৰক। তাৰ পিছত আপুনি আপোনাৰ স্থিতিৰ সম্পূৰ্ণ বিৱৰণ পাব।

আপুনি পিএম কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ বাবে ঘৰত পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, আপোনাৰ একাউণ্ট, আধাৰ কাৰ্ড, ম'বাইল নম্বৰ আৰু বেঙ্ক একাউণ্ট নম্বৰ থাকিব লাগিব। ইয়াৰ বাবে, আপুনি pmkisan.nic.in প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ গৈ পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: