உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • SBI ক্ৰেডিট কাৰ্ড ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে বেয়া খবৰ ! ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা EMI লেনদেন হৈ পৰিব ব্যয়বহুল ...

    SBI ক্ৰেডিট কাৰ্ড ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে বেয়া খবৰ ! ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা EMI লেনদেন হৈ পৰিব ব্যয়বহুল ...

    যদি আপুনি এছ.বি.আই. ক্ৰেডিট কাৰ্ড (SBI Credit Card)ৰ ব্যৱহাৰকাৰী হয় তেন্তে আপোনাৰ বাবে বেয়া খবৰ। দৰাচলতে, আপুনি এতিয়া এছ.বি.আই.-ৰ ক্ৰেডিট কাৰ্ডৰ জৰিয়তে ই.এম.আই. লেনদেনৰ বাবে অধিক পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

    যদি আপুনি এছ.বি.আই. ক্ৰেডিট কাৰ্ড (SBI Credit Card)ৰ ব্যৱহাৰকাৰী হয় তেন্তে আপোনাৰ বাবে বেয়া খবৰ। দৰাচলতে, আপুনি এতিয়া এছ.বি.আই.-ৰ ক্ৰেডিট কাৰ্ডৰ জৰিয়তে ই.এম.আই. লেনদেনৰ বাবে অধিক পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

    যদি আপুনি এছ.বি.আই. ক্ৰেডিট কাৰ্ড (SBI Credit Card)ৰ ব্যৱহাৰকাৰী হয় তেন্তে আপোনাৰ বাবে বেয়া খবৰ। দৰাচলতে, আপুনি এতিয়া এছ.বি.আই.-ৰ ক্ৰেডিট কাৰ্ডৰ জৰিয়তে ই.এম.আই. লেনদেনৰ বাবে অধিক পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

    • Share this:
    যদি আপুনি এছ.বি.আই. ক্ৰেডিট কাৰ্ড (SBI Credit Card)ৰ ব্যৱহাৰকাৰী হয় তেন্তে আপোনাৰ বাবে বেয়া খবৰ। দৰাচলতে, আপুনি এতিয়া এছ.বি.আই.-ৰ ক্ৰেডিট কাৰ্ডৰ জৰিয়তে ই.এম.আই. লেনদেনৰ বাবে অধিক পৰিশোধ কৰিব লাগিব। এছ.বি.আই. কাৰ্ডআৰু পেমেণ্ট চাৰ্ভিচেছ প্ৰাইভেট লিমিটেডে (SBICPSL) ঘোষণা কৰিছে যে কাৰ্ড ধাৰকে এতিয়া ৯৯ টকাৰ প্ৰচেছিং মাচুল পৰিশোধ কৰিব লাগিব আৰু ই.এম.আই. লেনদেনৰ বাবে ইয়াৰ ওপৰত কৰ পৰিশোধ কৰিব লাগিব। এই নতুন নিয়মটো ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব।

    সূতমাচুলৰ উপৰিও, আপুনি প্ৰচেছিং মাচুল পৰিশোধ কৰিব লাগিব
    এছ.বি.আই.চি.পি.এছ.এল.-এ ৰিটেইল আউটলেট আৰু আমাজন আৰু ফ্লিপকাৰ্টৰ দৰে ই-কমাৰ্চ ৱেবছাইটত কৰা সকলো ই.এম.আই. লেনদেনৰ বাবে প্ৰচেছিং মাচুল আদায় কৰিব। এই মাচুলবোৰ ক্ৰয় কৰাৰ ইএমআইলৈ ৰূপান্তৰ কৰাৰ বাবে লোৱা সুত মাচুলৰ অতিৰিক্ত। কোম্পানীটোৱে ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলক ইমেইলযোগে নতুন মাচুলৰ বিষয়ে অৱগত কৰিছে।

    প্ৰচেছিং চাৰ্জ কেতিয়া দিয়া হ'ব সেই বিষয়ে তথ্য
    প্ৰচেছিং মাচুলবোৰ সফলতাৰে ইএমআইলৈ ৰূপান্তৰিত লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য হয়। ১ ডিচেম্বৰৰ আগতে কৰা যিকোনো লেনদেনক এই প্ৰচেছিং চাৰ্জৰ পৰা ৰেহাই দিয়া হ'ব। কোম্পানীটোৱে কাৰ্ডধাৰকসকলক ৰিটেইল আউটলেটত বজাৰ কৰোতে চাৰ্জ স্লিপৰ জৰিয়তে ইএমআই লেনদেনৰ ওপৰত প্ৰচেছিং চাৰ্জৰ বিষয়ে অৱগত কৰিব। কোম্পানীটোৱে অনলাইন ইএমআই লেনদেনৰ বাবে পৰিশোধ পৃষ্ঠাত প্ৰচেছিং চাৰ্জৰ বিষয়ে তথ্য প্ৰদান কৰিব। ইএমআই লেনদেন বাতিল হ'লে প্ৰচেছিং মাচুল ঘূৰাই দিয়া হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: