• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Pitru Paksha: পিতৃপক্ষত পূৰ্বপুৰুষসকল যদি সপোনত আহে; এইয়া কিহৰ সংকেত জানি লওক

Pitru Paksha: পিতৃপক্ষত পূৰ্বপুৰুষসকল যদি সপোনত আহে; এইয়া কিহৰ সংকেত জানি লওক

১০ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব পিতৃপক্ষ আৰু ২৫ ছেপ্টেম্বৰলৈকে চলিব।

১০ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব পিতৃপক্ষ আৰু ২৫ ছেপ্টেম্বৰলৈকে চলিব।

সপোনত পূৰ্বপুৰুষৰ আগমন এক বিশেষ বাৰ্তা হ’ব পাৰে। যিবোৰৰ অৰ্থ বুজিব লাগে আৰু ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব লাগে।

  • Share this:
১০ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব পিতৃপক্ষ আৰু ২৫ ছেপ্টেম্বৰলৈকে চলিব। সৰ্ব পিতৃ অমাৱস্যও ২৫ ছেপ্টেম্বৰত। পূৰ্বপুৰুষৰ আত্মাৰ শান্তি আৰু আশীৰ্বাদ বিচাৰি ১৫ দিনৰ ভিতৰত পিণ্ডদান, শ্ৰদ্ধা আৰু তৰ্পণ কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে এই ১৫ দিনত পূৰ্বপুৰুষসকলে পৃথিৱীত নিজৰ পৰিয়ালক চাবলৈ আহে। পিতৃসকলে সপোনত বা আন ধৰণে আহি কিছু ইংগিত দিয়ে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। এনে অৱস্থাত সপোনত পূৰ্বপুৰুষৰ আগমন এক বিশেষ বাৰ্তা হ’ব পাৰে। যিবোৰৰ অৰ্থ বুজিব লাগে আৰু ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব লাগে।

সপোনত পিতৃক দেখাৰ অৰ্থঃ

১/ পিতৃপক্ষৰ আগত যদি সপোনত পূৰ্বপুৰুষ দেখা যায়, ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল তেওঁলোকৰ যিকোনো ইচ্ছা পূৰণ নহয়। সপোনৰ জৰিয়তে আপোনাক সংকেত দি আছে। এনে অৱস্থাত তেওঁৰ আত্মাৰ শান্তিৰ বাবে পিতৃপক্ষৰ সময়ত শ্ৰদ্ধা, তৰ্পণ আৰু পিণ্ডদান কৰক আৰু লগতে ব্ৰাহ্মণ সকলকো খুৱাব লাগে।

২/ পূৰ্বপুৰুষ যদি সপোনত সুখী হয় তাৰ অৰ্থ হ'ল তেওঁলোক আপোনাৰ লগত সুখী। আপোনালোকৰ দ্বাৰা কৰা ৰীতি-নীতিবোৰ তেওঁ গ্ৰহণ কৰিছে। এনে সপোনে জীৱনত সুখ বৃদ্ধি কৰে।

৩/ পূৰ্বপুৰুষে সপোনত আশীৰ্বাদ দিয়া দেখা যায়। অৰ্থাৎ আপুনি বহুত অগ্ৰগতি লাভ কৰিবলৈ ওলাইছে।

৪/ যদি পূৰ্বপুৰুষসকলে শান্ত ভংগীমাত দেখা দিয়ে, তেন্তে তেওঁলোক আপোনাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হয়। পূৰ্বপুৰুষৰ আশীৰ্বাদ লৈ অতি সোনকালে আহিব ভাল খবৰ।

৫/ যদি সপোনত পূৰ্বপুৰুষক কান্দি থকা দেখিছে তেন্তে সাৱধান হওক। এয়া এক অশুভ লক্ষণ। এনে অৱস্থাত পূৰ্বপুৰুষক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ শ্ৰাদ্ধ কৰক।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি