உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical Illusion: ছবিখনত কি আছে ভালদৰে চাওক? উত্তৰটোৱে কৈ দিব আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ সৈতে আচৰিতভাৱে মিলা কথাটো

    Optical Illusion: ছবিখনত কি আছে ভালদৰে চাওক? উত্তৰটোৱে কৈ দিব আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ সৈতে আচৰিতভাৱে মিলা কথাটো

    ক'লা আৰু বগা ৰঙেৰে অঁকা লেণ্ডস্কেপ ছবিখন যদিও যথেষ্ট সৰল, ইয়াৰ আঁৰত বহুতো কথা লুকাই আছে।

    ক'লা আৰু বগা ৰঙেৰে অঁকা লেণ্ডস্কেপ ছবিখন যদিও যথেষ্ট সৰল, ইয়াৰ আঁৰত বহুতো কথা লুকাই আছে।

    ক'লা আৰু বগা ৰঙেৰে অঁকা লেণ্ডস্কেপ ছবিখন যদিও যথেষ্ট সৰল, ইয়াৰ আঁৰত বহুতো কথা লুকাই আছে।

    • Share this:
    সকলোৰে ব্যক্তিত্ব বেলেগ। এজন মানুহক লগ পোৱাৰ পিছতো আৰু তেওঁৰ লগত বহুবাৰ থকাৰ পিছতো আমি তেওঁৰ ব্যক্তিত্বৰ সকলো দিশ নাজানো। কিন্তু কিছুমান ব্যক্তিত্ব পৰীক্ষাৰ (Picture Personality Test) সঁজুলিয়ে আপোনাক কাৰোবাৰ বিষয়ে জনাত সহায় কৰিব পাৰে। মনোবিজ্ঞানীসকলে অপ্টিকেল ভ্ৰমৰ (Optical illusion) দ্বাৰা এজন ব্যক্তিৰ মগজুৰ কাৰ্যকলাপৰ পৰা হৃদযন্ত্ৰৰ গভীৰতালৈ বুজিবলৈ চেষ্টা কৰে।

    এনে এটা অপ্টিকেল ভ্ৰম ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ আছে, য'ত দেখিবলৈ পোৱা দৃশ্যটোৰে ব্যক্তিত্ব পৰীক্ষা কৰিব পাৰি। (Personality Test Through Optical Illusion)। আপুনি কেৱল ছবিখন চাব লাগিব আৰু আপুনি চোৱাৰ লগে লগে কি দেখিছিল ক'ব লাগিব। আপোনাৰ উত্তৰ যিয়েই নহওক, আপোনাক কোৱা কথাখিনিৰ ওপৰতে আপোনাৰ জীৱনত আটাইতকৈ বেছি মূল্যৱান কি তাৰ বিষয়ে জানিব পৰা যাব।

    ছবিখনত কি দেখিছে প্ৰথম দৃষ্টিত?

    Youtube চেনেল Bright Sideত শ্বেয়াৰ কৰা দৃশ্যটোত মৰমলগা সৰু গাঁও এখন দেখুওৱা হয়। ক'লা আৰু বগা ৰঙেৰে অঁকা লেণ্ডস্কেপ ছবিখন যদিও যথেষ্ট সৰল, ইয়াৰ আঁৰত বহুতো কথা লুকাই আছে। বৰ্ণনাকাৰীৰ মতে, যদি আপুনি এই ছবিখন চায়, আপুনি প্ৰথমে এখন গাঁও দেখিব, য'ত দুটা জুপুৰি আৰু গছ আৰু উদ্ভিদ আছে। যদি আপুনি চৰাইবোৰ আকাশত উৰি থকা দেখিছে, আপুনি এক শান্ত জীৱন অনুভৱ কৰে, তেনেহ'লে আপুনি এজন অতি সাধাৰণ ব্যক্তি। আপোনাক এটা শান্তিপূৰ্ণ জীৱনৰ প্ৰয়োজন। জীৱনৰ আকৰ্ষণত হেৰাই যোৱাৰ পৰিৱৰ্তে আপুনি এক শান্তিপূৰ্ণ জীৱন যাপন কৰিবলৈ ভাল পায় ।







    যদি হাতীটো দেখা যায় তেন্তে...
    হয়, এই লেণ্ডস্কেপ ছবিখনত কিছুমান লোকে হাতীৰ ৰূপৰেখাও প্ৰত্যক্ষ কৰিব পাৰে। যিসকল লোকে এই হাতীটো ছবিখন চোৱাৰ লগে লগে দেখিছে তেওঁলোক একেবাৰে সৰল নহয়। তেওঁ উচ্চ তত্ত্বাৱধান থকা ব্যক্তি। আনক কেনেদৰে সন্মান কৰিব লাগে, বন্ধুবৰ্গৰ প্ৰতি সৎ আৰু এজন ভাল শ্ৰোতা বা দৰ্শক। মানুহক মৰম দিয়া আৰু তেওঁলোকৰ পৰা সন্মান লাভ কৰাটো ব্যক্তিত্বৰ বৈশিষ্ট্য। এতিয়া আপুনি এই ছবিখন সাৱধানে চোৱাৰ পিছত ই আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ বিষয়ে কিমান শুদ্ধ বা ভুল কথা কৈছে চাওক।
    Published by:Gautam Barman
    First published: