• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Good News: ৩ দিনৰ পৰিৱৰ্তে এঘণ্টাত আপোনাৰ একাউণ্টলৈ স্থানান্তৰ কৰিব পাৰিব PFৰ আগতীয়া ধন ! আৱেদনৰ সম্পূৰ্ণ প্ৰক্ৰিয়াটো জানি লওক...

Good News: ৩ দিনৰ পৰিৱৰ্তে এঘণ্টাত আপোনাৰ একাউণ্টলৈ স্থানান্তৰ কৰিব পাৰিব PFৰ আগতীয়া ধন ! আৱেদনৰ সম্পূৰ্ণ প্ৰক্ৰিয়াটো জানি লওক...

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ভৱিষ্যত নিধি (Provident Fund)ত এক নতুন সেৱা আৰম্ভ কৰিছে। ইয়াৰ অধীনত, আপুনি এতিয়া আপোনাৰ কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধিৰ (EPF) পৰা ১ লাখ টকাৰ অগ্ৰীম ধন উলিয়াব পাৰে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ভৱিষ্যত নিধি (Provident Fund)ত এক নতুন সেৱা আৰম্ভ কৰিছে। ইয়াৰ অধীনত, আপুনি এতিয়া আপোনাৰ কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধিৰ (EPF) পৰা ১ লাখ টকাৰ অগ্ৰীম ধন উলিয়াব পাৰে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ভৱিষ্যত নিধি (Provident Fund)ত এক নতুন সেৱা আৰম্ভ কৰিছে। ইয়াৰ অধীনত, আপুনি এতিয়া আপোনাৰ কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধিৰ (EPF) পৰা ১ লাখ টকাৰ অগ্ৰীম ধন উলিয়াব পাৰে।

  • Share this:
ক'ৰোনা ভাইৰাছ মহামাৰীৰ সময়ত আকস্মিকভাৱে ধনৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ভৱিষ্যত নিধি (Provident Fund)ত এক নতুন সেৱা আৰম্ভ কৰিছে। ইয়াৰ অধীনত, আপুনি এতিয়া আপোনাৰ কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধিৰ (EPF) পৰা ১ লাখ টকাৰ অগ্ৰীম ধন উলিয়াব পাৰে। যিকোনো ধৰণৰ চিকিৎসাৰ জৰুৰীকালীন অৱস্থাৰ সময়ত আপুনি এই ধন উলিয়াব পাৰে। আনহাতে, আগতীয়া ধনৰ বাবে আবেদন কৰাৰ পিছত বেংক একাউণ্টলৈ স্থানান্তৰৰ সময়ো হ্ৰাস কৰা হৈছে। ইয়াৰ বাবে, চৰকাৰে নিয়মবোৰত কিছু গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিৱৰ্তন কৰিছে।

বিলৰ প্ৰয়োজন নহ'ব
কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধি সংস্থাই (EPFO) জনাইছে যে কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ১ লাখ টকালৈকে চিকিৎসাৰ ধনৰ সুবিধা প্ৰৱৰ্তন কৰা হৈছে। Corona Virusৰ বাহিৰে আন যিকোনো ৰোগৰ সময়ত জৰুৰীকালীন অৱস্থাত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হ'লে PFৰ পৰা ধন উলিয়াব পাৰি। আগতেও আপুনি চিকিৎসা জৰুৰী অৱস্থাত ইপিএফৰ পৰা ধন উলিয়াব পাৰে, কিন্তু চিকিৎসা বিল জমা কৰাৰ পিছত ইয়াক প্ৰাপ্ত কৰা হৈছিল। আনহাতে, নতুন চিকিৎসা অগ্ৰীম সেৱা আগৰ প্ৰণালীতকৈ পৃথক।

আপুনি ইয়াত কোনো বিল জমা কৰিব নালাগে। আপুনি কেৱল আবেদন কৰিব লাগিব আৰু এতিয়া ৩ দিনৰ পৰিৱৰ্তে মাত্ৰ ১ ঘণ্টাৰ ভিতৰত টকা আপোনাৰ একাউণ্টলৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব।

পিএফৰ ধন কেনেদৰে আঁতৰাব
– ইয়াৰ বাবে, আপুনি প্ৰথমে epfindia.gov.in ৱেবছাইটটো চাব লাগিব।
– ৱেবছাইটৰ হোম পৃষ্ঠাৰ ওপৰৰ সোঁ কোণত অনলাইন আগতীয়া দাবীত ক্লিক কৰক।
– তাৰ পিছত unifiedportalmem.epfindia.gov.in/memberinterface যাওক।
– অনলাইন সেৱালৈ যাওক। তাৰ পিছত দাবী প্ৰপত্ৰ পূৰণ কৰক -31,19,10C আৰু 10D।
– আপোনাৰ বেঙ্ক একাউণ্টৰ অন্তিম ৪ টা সংখ্যা প্ৰবিষ্ট কৰক আৰু প্ৰমাণিত কৰক।
– Proceed for Online Claim ক্লিক কৰক।
– ড্ৰপ ডাউনৰ পৰা PF Advance বাছনি কৰক।
– টকা উলিওৱাৰ কাৰণ বাছনি কৰক। পৰিমাণটো প্ৰবিষ্ট কৰক আৰু চেকৰ এটা স্কেন কৰা প্ৰতিলিপি আপলোড কৰক। তাৰ পিছত আপোনাৰ ঠিকনা প্ৰবিষ্ট কৰক।
– Get Aadhaar OTP ক্লিক কৰক আৰু আধাৰ লিংক কৰা ম'বাইলত পোৱা অ'টিপি অন্তৰ্ভুক্ত কৰক।
– ই আপোনাৰ দাবী দাখিল কৰিব। পিএফৰ ধন এঘণ্টাৰ ভিতৰত আপোনাৰ একাউণ্টলৈ আহিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: