உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Pension: মাত্ৰ ১২ দিন বাকী আছে, পেঞ্চনাৰসকলে ঘৰত বহি কৰিব পাৰে এই কাম, অন্যথা বন্ধ হৈ পৰিব পাৰে পেঞ্চন...

    Pension: মাত্ৰ ১২ দিন বাকী আছে, পেঞ্চনাৰসকলে ঘৰত বহি কৰিব পাৰে এই কাম, অন্যথা বন্ধ হৈ পৰিব পাৰে পেঞ্চন...

    জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ (Life Certificate) হৈছে পেঞ্চনাৰসকলৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ নথিপত্ৰ। আপুনি বিভিন্ন ধৰণে জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰে। আপুনি ট্ৰেজাৰী, বেঙ্ক শাখা, কমন চাৰ্ভিচ চেণ্টাৰ আৰু ডাকঘৰলৈ গৈ জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে।

    জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ (Life Certificate) হৈছে পেঞ্চনাৰসকলৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ নথিপত্ৰ। আপুনি বিভিন্ন ধৰণে জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰে। আপুনি ট্ৰেজাৰী, বেঙ্ক শাখা, কমন চাৰ্ভিচ চেণ্টাৰ আৰু ডাকঘৰলৈ গৈ জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে।

    জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ (Life Certificate) হৈছে পেঞ্চনাৰসকলৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ নথিপত্ৰ। আপুনি বিভিন্ন ধৰণে জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰে। আপুনি ট্ৰেজাৰী, বেঙ্ক শাখা, কমন চাৰ্ভিচ চেণ্টাৰ আৰু ডাকঘৰলৈ গৈ জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে।

    • Share this:
    জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ Life Certificate হৈছে পেঞ্চনাৰসকলৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ নথিপত্ৰ। আপুনি বিভিন্ন ধৰণে জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰে। আপুনি ট্ৰেজাৰী, বেঙ্ক শাখা, কমন চাৰ্ভিচ চেণ্টাৰ আৰু ডাকঘৰলৈ গৈ জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে। পেঞ্চনাৰসকলে তেওঁলোকৰ পেঞ্চন লাভ কৰি থাকিবলৈ প্ৰতি বছৰে ৩০ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব লাগিব। পেঞ্চনাৰসকলে জীৱনৰ প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিবলৈ এতিয়া মাত্ৰ ১২ দিন বাকী আছে।

    যদি ৩০ নৱেম্বৰলৈকে জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ প্ৰদান কৰা নহয় তেন্তে পেঞ্চন বন্ধ কৰা হ'ব
    যদি আপুনি ৩০ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল নকৰে, আপুনি পেঞ্চন পোৱা বন্ধ কৰিব। দৰাচলতে, জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিলে দেখুৱায় যে পেঞ্চনাৰজন জীয়াই আছে নে নাই।

    জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ অনলাইনত সৃষ্টি কৰা হ'ব

    পেঞ্চনাৰসকলে তেওঁলোকৰ জীৱনৰ প্ৰমাণপত্ৰ পাবলৈ নিজে যাব নালাগে। জীৱনৰ প্ৰমাণপত্ৰ নিজে অনলাইনত সৃষ্টি কৰিব পাৰি। আপুনি কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ পৰ্টেলৰ https://jeevanpramaan.gov.in/ ডিজিটেলভাৱে জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ প্ৰস্তুত কৰিব পাৰে। ডিজিটেল প্ৰমাণপত্ৰ আধাৰ আধাৰিত প্ৰমাণীকৰণৰ জৰিয়তে সৃষ্টি কৰিব পাৰি।

    আপুনি doorstep সেৱাৰ জৰিয়তে জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে
    পেঞ্চনাৰসকলে ৰাজহুৱা খণ্ডৰ এছবিআই (SBI), পঞ্জাৱ নেচনেল বেংক (PNB)কে ধৰি ১২ টা বেংকৰ doorstep বেঙ্কিং সেৱাৰ জৰিয়তে ডিজিটেল জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে। Doorstep সেৱাৰ বাবে নামমাত্ৰ মাচুলৰ প্ৰয়োজন।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: