• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Oracle Speaks, 1 October: ১ অক্টোবৰৰ দিনটোত আপোনাৰ ভাগ্যৱান চিহ্ন কি? বিশেষজ্ঞা পূজা চন্দ্ৰাৰ দৃষ্টিৰে চাওক আজিৰ ৰাশিফল

Oracle Speaks, 1 October: ১ অক্টোবৰৰ দিনটোত আপোনাৰ ভাগ্যৱান চিহ্ন কি? বিশেষজ্ঞা পূজা চন্দ্ৰাৰ দৃষ্টিৰে চাওক আজিৰ ৰাশিফল

চিতাৰা – দ্য ৱেলনেছ ষ্টুডিঅ’ৰ (Citaaraa- The Wellness Studio) বিশেষজ্ঞা পূজা চন্দ্ৰাই (Pooja Chandra) আজিৰ দিনটোত জন্মদিন মিলাই কোন ৰাশিৰ জাতক–জাতিকাৰ ভাগ্যক লৈ কি কৈছে চাওঁ আহক (Daily Horoscopes)। Oracle Speaks,  1 October

চিতাৰা – দ্য ৱেলনেছ ষ্টুডিঅ’ৰ (Citaaraa- The Wellness Studio) বিশেষজ্ঞা পূজা চন্দ্ৰাই (Pooja Chandra) আজিৰ দিনটোত জন্মদিন মিলাই কোন ৰাশিৰ জাতক–জাতিকাৰ ভাগ্যক লৈ কি কৈছে চাওঁ আহক (Daily Horoscopes)। Oracle Speaks, 1 October

চিতাৰা – দ্য ৱেলনেছ ষ্টুডিঅ’ৰ (Citaaraa- The Wellness Studio) বিশেষজ্ঞা পূজা চন্দ্ৰাই (Pooja Chandra) আজিৰ দিনটোত জন্মদিন মিলাই কোন ৰাশিৰ জাতক–জাতিকাৰ ভাগ্যক লৈ কি কৈছে চাওঁ আহক (Daily Horoscopes)। Oracle Speaks, 1 October

  • Share this:
চিটাৰা– দ্য ৱেলনেছ ষ্টুডিঅ'ৰ বিশেষজ্ঞা পূজা চন্দ্ৰা অতি সৰুৰে পৰা আধ্যাত্মিক অভিজ্ঞতাৰে কৰা যাত্ৰাই তেওঁৰ সংবেদনশীলতা বৃদ্ধি কৰিছে, কোনে কিয় বিপদত পৰিছে সেয়া তেওঁ একেবাৰে চকুত পৰাকৈ ক’ব পাৰে। আজি তেওঁৰ জন্মদিন অনুসৰি ৰাশিৰ ভাগ্যৰ বিষয়ে কি কৈছে জানো আহক!

মেষ (Aries ): মাৰ্চ 21-এপ্ৰিল 19 :  আজিৰ দিনটো এটা দ্ৰুতগতিত চলি থকা দিন য’ত আপোনাৰ শক্তিসমূহ এটা নিৰ্দিষ্ট কামৰ প্ৰতি কেন্দ্ৰীভূত হৈ আছে৷ আপোনাৰ হয়তো সন্ধিয়াৰ পৰিকল্পনাও থাকিব পাৰে। কৰ্মৰ চাপ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে যদিও অতি সোনকালে নিয়ন্ত্ৰণত আহিব। ভাগ্যৱান চিহ্ন – এটা অপাল

বৃষ (Taurus) : এপ্ৰিল 20-মে 20 : যদি আপুনি আজি এটা ফোন পিছুৱাই ৰাখিছে তেন্তে হয়তো এটা ভাল শাৰীৰিক ব্যায়াম এতিয়াই এটা আৱশ্যকীয় কাৰণ ইয়াৰ ফলত অসুস্থতা বা চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ হ'ব পাৰে। এটা ব্যৱসায়িক প্ৰস্তাৱ আপোনাৰ ওচৰলৈ আহিব পাৰে, ই পুৰস্কাৰদায়ক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। ভাগ্যৱান চিহ্ন – এটা হালধীয়া পোখৰাজ

মিথুন (Gemini ) : মে 21- জুন 21: আজিৰ দিনটোত শক্তিবোৰ আপোনাৰ লগত একাকাৰ হৈ থকাৰ দৰে দিনটোৰ বেছিভাগ সময় বনাওক। উদ্ভাৱনীমূলক পৰিকল্পনা সৃষ্টি হ’ব আৰু তৎক্ষণাত সাফল্যৰ দিশত আগবাঢ়ি যাব। আনকি ইয়াৰ ওপৰত আগবাঢ়ি যোৱাৰ অনুমোদন থাকিব লাগিব। ভাগ্যৱান চিহ্ন – এটা ক’লা টুৰ্মালিন

কৰ্কট (Cancer ): জুন 22- জুলাই 22 : আপোনাৰ জীৱনত এজন নতুন বন্ধু হয়তো কেৱল এটা পাৰ হৈ যোৱা পৰ্যায় হ’ব পাৰে, তেওঁলোকক গুৰুত্বসহকাৰে নাভাবিব। আপোনাৰ ঘৰুৱা ফ্ৰণ্ট এতিয়া তাৎক্ষণিক মনোযোগৰ প্ৰয়োজন হ’ব। কিছুমান বাহিৰৰ মানুহৰ হস্তক্ষেপে আপোনাক যথেষ্ট বিৰক্ত কৰিব পাৰে। ভাগ্যৱান চিহ্ন – এটা লেম্পশ্বেড

সিংহ (Leo): জুলাই 23- আগষ্ট 22 : আপোনাৰ চাৰিওফালে থকাখিনি আনৰ আৰু নিজৰ বাবে সৰল কৰক৷ নতুন ৰুটিনৰ লগত খাপ খুৱাবলৈ চেষ্টা কৰিলে হয়তো দুখৰ মুহূৰ্তও আহিব পাৰে। আপোনাৰ বছৰ পৰা অনুগ্ৰহ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভাগ্যৱান চিহ্ন– এটা লেবেলযুক্ত বাকচ

কন্যা (Virgo): আগষ্ট 23-ছেপ্টেম্বৰ 22 : আপোনাৰ সংগীক আপোনাৰ পৰা অধিক মনোযোগৰ প্ৰয়োজন হ’ব পাৰে। সৃষ্টিশীল হৈ থাকিবলৈ আৰু ভাল অগ্ৰগতি লাভ কৰিবলৈ আপোনাৰ মনটো সজীৱ হোৱাৰ প্ৰয়োজন। কিছুদিনৰ ভিতৰতে নতুন উপাৰ্জনৰ উৎস আপোনাৰ ওচৰ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভাগ্যৱান চিহ্ন – এখন বাগিচা

তুলা (Libra ): ছেপ্টেম্বৰ 23- অক্টোবৰ 23:  কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছুমান গুৰুতৰ বিষয়ত আপোনাৰ মনোযোগৰ প্ৰয়োজন। নিশ্চিত হওক যে আপুনি পৰ্যাপ্ত পৰিমাণে শুই আছে আৰু দিনটোৰ ভিতৰত অশান্তিৰ পৰা হাত সাৰিব। কোনোবা বন্ধুৱে হয়তো সন্ধিয়া দেখা কৰিবলৈ যাব পাৰে। ভাগ্যৱান চিহ্ন – এটা কাছ

বৃশ্চিক (Scorpio): অক্টোবৰ 24 – নৱেম্বৰ 21:  আগন্তুক এটা পাৰিবাৰিক অনুষ্ঠানৰ বাবে আপোনাৰ নিখুঁত প্ৰস্তুতিয়ে আপোনাক হাতচাপৰি দিব। দিনটোৰ বাবে আপোনাৰ অগ্ৰাধিকাৰ সঠিকভাৱে ৰাখি সময় ৰাহি কৰক। নতুন ৰুটিন এটা মানি চলাত আপুনি ভাল কাম কৰি আছে৷ ভাগ্যৱান চিহ্ন– এটা কপৌ

ধনু (Sagittarius ): নৱেম্বৰ 22 – ডিচেম্বৰ 21 : দীঘলীয়া অপেক্ষা হ’ল যদিও অতি সোনকালে আপোনালোকে পাব এটা ইতিবাচক খবৰ। শক্তিবোৰ এতিয়া আপোনাৰ ভিতৰত এক সম্পূৰ্ণ নতুন উৎসাহ সৃষ্টিৰ দিশত নিৰ্দেশিত হৈছে। আপোনাৰ বাবে কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে আপোনাৰ পৰিয়ালে পৰামৰ্শ নিদিবও পাৰে। ভাগ্যৱান চিহ্ন – এটা ৰঙা পোছাক

মকৰ (Capricorn) : ডিচেম্বৰ 22 – জানুৱাৰী 19 : এতিয়া আৰু কিছু অভ্যাস কৰিলে পিছত আপোনাৰ সময় ৰাহি হ’ব পাৰে। ইয়াৰ লগত আপোনাৰ নতুন দক্ষতা শিকাৰ কিবা এটা সম্পৰ্ক আছে। ওচৰতে আপোনাৰ এজন প্ৰশংসক আছে। আপোনালৈ ভুল কৰাৰ বাবে বহুতে অপেক্ষা কৰি আছে। ভাগ্যৱান চিহ্ন– এটা স্পষ্ট পোখৰাজ

কুম্ভ (Aquarius): জানুৱাৰী 20- ফেব্ৰুৱাৰী 18: আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনৰ অগ্ৰগতিৰ পলম হোৱাৰ বাবে অতীতৰ কিছুমান কাৰ্য্যই দায়ী হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। গভীৰভাৱে ভাবিলে ফলাফলৰ সৈতে আপুনি প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব। এটা যুক্তিসংগত সিদ্ধান্তই আপোনাক আগুৱাই যোৱাত সহায় কৰিব পাৰে। ভাগ্যৱান চিহ্ন– এটা সেউজীয়া এভেঞ্চুৰিন

মীন (Pisces ): ফেব্ৰুৱাৰী 19 – মাৰ্চ 20:  নিজকে প্ৰকাশ কৰিবলৈ এটা নিখুঁত দিন৷ কিবা এটা পেন ডাউন কৰক আৰু সেইটো হয়তো সোনকালে আপোনাৰ অভ্যাসত পৰিণত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ অতীতৰ কৃতিত্ব এতিয়া অতীতৰ কথা, নতুনকৈ আৰম্ভ কৰক। দিনটোৱে আনে নতুন ষ্ট্ৰেছ বাষ্টাৰ। ভাগ্যৱান চিহ্ন– এটা পান্না

পূজা চন্দ্ৰাৰ বিষয়ে কিছু তথ্য: পূজা চন্দ্ৰা পেছাত এগৰাকী হলিষ্টিক হিলিং প্ৰেক্টিচনাৰ। পূজা চন্দ্ৰা ৰেইকী গ্ৰেণ্ডমাষ্টাৰ আৰু অন্যান্য হিলিং চাৰ্টিফাইড পদ্ধতিৰ ওপৰতো গৱেষণা কৰিছে। টেৰোট কাৰ্ড পঢ়াৰ উপৰি, থেটা, বুদ্ধিষ্ট, চক্ৰ আৰু পেট হিলিং চিকিৎসাৰ দৰে একাধিক বিষয়ত দক্ষ পূজা চন্দ্ৰা হিলিং আৰু ইয়াৰ বৈকল্পিক চিকিৎসাত সিদ্ধহস্ত। যোৱা ত্ৰিশ বছৰৰ অভিজ্ঞতা আৰু অনুশীলনত হিলিং চিকিৎসাৰ সৈতে জড়িত আৰু পূজাই এক অসাধাৰণ কৌশল বা উপায় আৱিষ্কাৰ কৰিছে। পূজাই দীৰ্ঘ জীৱনৰ যত্নত এজন সহানুভূতিশীল কিশোৰৰ পৰা এগৰাকী উন্নত মানৰ হিলিং থেৰাপিষ্টলৈ নিজকে বিকশিত কৰিছে। পূজাই মুখ্যতঃ বিভিন্ন ধৰণৰ মানসিক বা শাৰীৰিক উদ্বেগৰ সমস্যাত ভুগি থকা লোকসকলৰ সৈতে কাম কৰে। পূজাই নিজৰ দীঘলীয়া কেৰিয়াৰৰ অভিজ্ঞতাৰ ভিত্তিত তেওঁলোকৰ মানসিক প্ৰণালী আৰু সমস্যাৰ স্থানবোৰ সহজে বুজিব পাৰে। এগৰাকী অভিজ্ঞ হিলিং থেৰাপিষ্ট হিচাপে পূজাই ব্যক্তিগতভাৱে আৰু পৃথিৱীৰ যিকোনো স্থানত থকা লোকসকলক কাৰ্যকৰী আৰোগ্য বিধান প্ৰদান কৰে। পূজাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিবলৈ আগ্ৰহী সকলে তেওঁৰ ৱেবছাইটত www.citaaraa.com থেৰাপীৰ বিষয়ে সকলো তথ্য লাভ কৰিব। ৱেবছাইটত থেৰাপীৰ বৰ্ণনা কৰাৰ উপৰি হিলিং থেৰাপীৰ যোগে আৰোগ্য হোৱা লোকসকলে তেওঁলোকৰ অভিজ্ঞতাও বৰ্ণনা কৰে। কিন্তু কেৱল হিলিং থেৰাপিষ্টেই নহয় পূজা চন্দ্ৰা এগৰাকী দক্ষ লেখিকা, কবি আৰু এগৰাকী ব্লগাৰ। তেওঁ মুখ্যতঃ তেওঁৰ প্ৰৱন্ধ আৰু ব্লগৰ জৰিয়তে তেওঁৰ দীঘলীয়া কেৰিয়াৰৰ অভিজ্ঞতা ভাগ বতৰা কৰিবলৈ ভাল পায় যিয়ে আমাক জীৱনৰ বিষয়ে কিবা নতুন শিকায়।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি