• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Optical Illusion: আপুনি ছবিখনত প্ৰথমে ছোৱালীৰ মুখ বা চৰাই কি দেখিছে ? আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব কেনেকুৱা হয় জানি লওঁক ...

Optical Illusion: আপুনি ছবিখনত প্ৰথমে ছোৱালীৰ মুখ বা চৰাই কি দেখিছে ? আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব কেনেকুৱা হয় জানি লওঁক ...

যদি আপুনি ছবিখন মনোযোগেৰে চায়, আপুনি দেখিব যে ছবিখনত দুটা চৰাইয়ে ছোৱালীজনীৰ চকুৰ আকৃতি তৈয়াৰ কৰিছে, আনহাতে ছোৱালীজনীৰ ওঁঠৰ ঠাইত এটা চৰাই আছে।

যদি আপুনি ছবিখন মনোযোগেৰে চায়, আপুনি দেখিব যে ছবিখনত দুটা চৰাইয়ে ছোৱালীজনীৰ চকুৰ আকৃতি তৈয়াৰ কৰিছে, আনহাতে ছোৱালীজনীৰ ওঁঠৰ ঠাইত এটা চৰাই আছে।

যদি আপুনি ছবিখন মনোযোগেৰে চায়, আপুনি দেখিব যে ছবিখনত দুটা চৰাইয়ে ছোৱালীজনীৰ চকুৰ আকৃতি তৈয়াৰ কৰিছে, আনহাতে ছোৱালীজনীৰ ওঁঠৰ ঠাইত এটা চৰাই আছে।

  • Share this:
আপুনি প্ৰায়ে সামাজিক মাধ্যমত ছবি দেখিছে যিয়ে আপোনাক বিভ্ৰান্ত কৰে। এনে ফটোবোৰক অপ্টিকেল ইলিউচন থকা ফটো বুলি কোৱা হয়। এই ফটোবোৰে আপুনি প্ৰথমে যি দেখিছে তাৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি আপোনাৰ ব্যক্তিত্বৰ বিষয়ে বহু কথা প্ৰকাশ কৰে। আমি আপোনাৰ সন্মুখত একে ধৰণৰ ছবি ৰাখিছোঁ, য'ত বিভিন্ন লোকে বিভিন্ন বস্তু লক্ষ্য কৰিছে। এই ছবিখনত আপুনি আগতে কি দেখিছে কওঁক।

অপ্টিকেল ইলিউচন: এখন ছবি কি?
যদি আপুনি প্ৰথম দৃষ্টিত এই অপ্টিকেল ইলিউচন ছবিখন চাই, আপুনি দেখিব যে এই ছবিখনত বহুতো চৰাই দেখা যাব। কিন্তু একে সময়তে, কিছুমান লোক আছে যিয়ে এই ছবিখনত এজনী ছোৱালীৰ মুখ দেখিছিল। যদি আপুনি ছবিখন মনোযোগেৰে চায়, আপুনি দেখিব যে ছবিখনত দুটা চৰাইয়ে ছোৱালীজনীৰ চকুৰ আকৃতি তৈয়াৰ কৰিছে, আনহাতে ছোৱালীজনীৰ ওঁঠৰ ঠাইত এটা চৰাই আছে। ছবিখনত থকা চৰাই-দৰ্শকৰ ব্যক্তিত্ব ছোৱালীজনীৰ মুখ দেখা সকলৰ পৰা কিয় আৰু কিমান পৃথক সেয়া জানো আহক।

যদি আপুনি ছোৱালীজনীৰ মুখখন লক্ষ্য কৰে
এই ছবিখনত, যদি আপুনি প্ৰথমে ছোৱালীজনীৰ মুখখন লক্ষ্য কৰে, তেন্তে আপুনি সেই লোকসকলৰ মাজৰ এজন যি মানুহৰ সৈতে কথা পাতি ভাল পায়। আপুনি এটা চাকৰিৰ বাবে উপযুক্ত ব্যক্তি য'ত মানুহৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰিবলৈ অধিক কাম আছে।
যদি আপুনি আগতে চৰাইটো লক্ষ্য কৰিছে
এই ছবিখনত, যদি আপুনি প্ৰথমে চৰাইটো লক্ষ্য কৰে, আপুনি সেই লোকসকলৰ মাজৰ এজন যি বেছি কথা ক'বলৈ ভাল নাপায়। আপুনি অত্যাধিক লোকৰ সৈতে কথা পাতিবলৈ আগ্ৰহী নহয়। আপুনি এটা চাকৰিৰ বাবে উপযুক্ত য'ত আপুনি যিকোনো ধৰণৰ কলাৰ জৰিয়তে আপোনাৰ কথা কোৱাৰ সুযোগ পায়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি