• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Optical Illusion : ছবিখনত থকা মেকুৰীটো ওপৰলৈ গৈ আছে নে তললৈ? উত্তৰটোত লুকাই আছে আপোনাৰ জীৱনৰ ডাঙৰ ৰহস্য

Optical Illusion : ছবিখনত থকা মেকুৰীটো ওপৰলৈ গৈ আছে নে তললৈ? উত্তৰটোত লুকাই আছে আপোনাৰ জীৱনৰ ডাঙৰ ৰহস্য

এই আকৰ্ষণীয় সাথৰটো মাইণ্ডছ জাৰ্নেলে (The Minds Journal) শ্বেয়াৰ কৰিছে, য'ত এটা মেকুৰী চিৰিৰে ওপৰলৈ গৈ আছে যেন লাগে।

এই আকৰ্ষণীয় সাথৰটো মাইণ্ডছ জাৰ্নেলে (The Minds Journal) শ্বেয়াৰ কৰিছে, য'ত এটা মেকুৰী চিৰিৰে ওপৰলৈ গৈ আছে যেন লাগে।

এই আকৰ্ষণীয় সাথৰটো মাইণ্ডছ জাৰ্নেলে (The Minds Journal) শ্বেয়াৰ কৰিছে, য'ত এটা মেকুৰী চিৰিৰে ওপৰলৈ গৈ আছে যেন লাগে।

  • Share this:
শেহতীয়াকৈ ছচিয়েল মিডিয়াত খুব চৰ্চিত বিষয়টো হৈছে অপ্টিকেল ইলিউচন (Optical Illusion)। অপ্টিকেল ইলিউচন হৈছে চকুৰ এক প্ৰবঞ্চনা য'ত ছবিত যিটো দেখা যায় প্ৰকৃততে সেইটো নহয়। ইউজাৰে ছবিখন চাওতে ক'ৰবাত নহয় ক'ৰবাত ভুল কৰি পেলায়। এনেকুৱা এটা অপ্টিকেল ইলিউচন (Optical Illusion) বৰ্তমান ইণ্টাৰনেটত ভাইৰেল হৈ আছে।

মেকুৰী আৰু চিৰিৰ এই ছবিখন দেখিলে আপোনাৰ মগজুৰ দুৱাৰ খোল খাব। ছবিখনত আপুনি মেকুৰীটো নামি অহা দেখিছে নে ওপৰলৈ উঠি যোৱা দেখিছে সেইটো সম্পূৰ্ণভাৱে আপোনাৰ মানসিক স্থিতিৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। ধূসৰ ৰঙৰ এই ছবিখনত এটা বস্তু এনেদৰে সৃষ্টি কৰা হৈছে যাতে ই আপোনাৰ মন-মগজু জোকাৰি দিব পাৰে। আপুনি এবাৰ চেষ্টা কৰি চাব পাৰে যে মেকুৰীটোৱে ওপৰলৈ বগাই আছে নে তললৈ নামি আহিছে।

এই আকৰ্ষণীয় সাথৰটো মাইণ্ডছ জাৰ্নেলে (The Minds Journal) শ্বেয়াৰ কৰিছে, য'ত এটা মেকুৰী চিৰিৰে ওপৰলৈ গৈ আছে যেন লাগে। আপুনি দুয়োটাই ক'ব পাৰে – মেকুৰীটো হয় ওপৰলৈ গৈ আছে বা তললৈ নামি আহি আছে। আপুনি যিয়েই নকওঁক, ই আপোনাৰ মনৰ দৃষ্টিভংগী প্ৰতিফলন কৰে। বহুলোকে এই ছবিখন চাইছে আৰু এই ছবিখন চাবলৈ অসুবিধাও পাইছে আৰু ফেচবুকত মানুহবোৰ এই বিষয়টোত বহুত বিভক্ত যেন লাগিছিল। মেকুৰীটো ক'লৈ গৈ আছে আপুনিও সাৱধানে চাব লাগিব নেকি?



মেকুৰীৰ এই অনন্য ভ্ৰম ছবিত যদি আপুনি মেকুৰীটোক চিৰিৰে ওপৰলৈ ওপৰলৈ অহা দেখিছে তেন্তে আপুনি জীৱনৰ প্ৰতি আশাবাদী মনোভাৱৰ বুলি জানিব। আপুনি যিকোনো ঠাইতে প্ৰগতি আৰু প্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা বিচাৰি পাব পাৰে। মাইণ্ড জাৰ্নেলৰ প্ৰবন্ধ অনুসৰি আপোনাৰ মন জীৱনত আগবাঢ়িবলৈ প্ৰস্তুত কৰা হৈছে। আপুনি এজন ভাল ব্যক্তি। একে সময়তে যদি মেকুৰীটো আপুনি তললৈ যোৱা দেখিছে তেন্তে আপুনি হৈছে নিৰাশাবাদী মনোভাৱ লোৱা ব্যক্তি। হয়তো আপোনাৰ জীৱনৰ অভিজ্ঞতাৰ বাবেও এনে ধাৰণা হ'ব পাৰে কিন্তু আপুনি জীৱনৰ নেতিবাচক দিশটোহে দেখা পায়। আপুনি কাকো সোনকালে বিশ্বাস নকৰে আৰু কোনেও আপোনাক সোনকালে প্ৰতাৰণা কৰিব নোৱাৰে।
Published by:Manjumoni Borah
First published: