உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical Illusion: এজনী সৰু ছোৱালী ছবিখনত লুকাই আছে, ছোৱালীজনী ক'ত আছে ক'ব পাৰিবনে ?

    Optical Illusion: এজনী সৰু ছোৱালী ছবিখনত লুকাই আছে, ছোৱালীজনী ক'ত আছে ক'ব পাৰিবনে ?

    ছবিখনত, শিলৰ এটা পাহাৰ দেখা গৈছে আৰু এগৰাকী শিশু এই শিলবোৰৰ মাজত লুকাই আছে। কোনটো আপুনি বিচাৰিব লাগিব। মানুহে ইয়াক সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ ঘাম ওলাইছে।

    ছবিখনত, শিলৰ এটা পাহাৰ দেখা গৈছে আৰু এগৰাকী শিশু এই শিলবোৰৰ মাজত লুকাই আছে। কোনটো আপুনি বিচাৰিব লাগিব। মানুহে ইয়াক সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ ঘাম ওলাইছে।

    ছবিখনত, শিলৰ এটা পাহাৰ দেখা গৈছে আৰু এগৰাকী শিশু এই শিলবোৰৰ মাজত লুকাই আছে। কোনটো আপুনি বিচাৰিব লাগিব। মানুহে ইয়াক সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ ঘাম ওলাইছে।

    • Share this:
    ছ'চিয়েল মিডিয়াত কিছুমান বস্তু দেখা যায়, যাৰ ফলত চকু কঁপি উঠে। একে সময়তে, আপুনি নিশ্চয় অপ্টিকেল ইলিউছনৰ বিষয়ে শুনিছে। এইবোৰ ছবি য'ত আমি বহুবাৰ যি দেখিছোঁ সেয়া হোৱা নাই আৰু কি হয়, আমাৰ চকুৱে চাব নোৱাৰে। এইটো এইকাৰণেও যে বস্তুবোৰ চোৱাৰ প্ৰতি সকলোৰে নিজা ভিন্ন দৃষ্টিভংগী আছে। আপোনাৰ এই মনোভাৱই আপোনাৰ ব্যক্তিত্বক কয়। যেতিয়া আপুনি ছবি এখনত কিবা লক্ষ্য কৰে তেতিয়া বিশেষ।

    আনকি তেওঁৰ মনৰ ২০০ শতাংশ ব্যৱহাৰ কৰাৰ পাছতো, তেওঁ ছবিবোৰত লুকাই থকা সাঁথৰবোৰৰ ওচৰ চাপিব পৰা নাই। যদিও এনে বহুতো লোক আছে যিয়ে নিজকে স্মাৰ্ট বুলি বিবেচনা নকৰে, তেওঁলোকে ছবিবোৰত লুকাই থকা সাঁথৰবোৰ মুহূৰ্ততে সমাধান কৰে। অপ্টিকেল ইলিউচন থকা ছবিবোৰে মানুহৰ মন কঁপায়। আজি আমি আপোনাৰ বাবে এনে এক বিভ্ৰান্তিকৰ ছবি আনিছো, আপুনি প্ৰথমে এই ছবিখনত কি দেখিছে চাওঁ আহক।

    ছবিখনত, শিলৰ এটা পাহাৰ দেখা গৈছে আৰু এগৰাকী শিশু এই শিলবোৰৰ মাজত লুকাই আছে। কোনটো আপুনি বিচাৰিব লাগিব। মানুহে ইয়াক সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ ঘাম ওলাইছে। বহুলোকে চকুৰ ওপৰত জোৰ দিও ছবিখনত লুকাই থকা শিশুটো বিচাৰি পোৱাত ব্যৰ্থ হৈছে। আৰু বহুলোকে আনকি কৈছে যে এই ফটোখনত কোনো শিশু নাই। কিন্তু সেয়া একেবাৰে নহয়। সেই সৰু ছোৱালীজনী শিলৰ মাজত উপস্থিত আছে।

    আনকি বাৰে বাৰে চেষ্টা কৰাৰ পাছতো, যদি আপুনি শিলবোৰত লুকাই থকা ছোৱালী এজনী পোৱা নাই, তেন্তে আমি আপোনাৰ বাবে তলত দুখন ছবি ৰাখিছোঁ।





    এই ছবিবোৰত, আপুনি লুকাই থকা ছোৱালীজনী বিচাৰি উলিয়াব পাৰে। আপুনি ছবিখন যিমানে জুম ইন কৰিব, ই আপোনাৰ বাবে সিমানেই ভাল হ'ব। আপুনি ছোৱালীজনীক শিলবোৰৰ মাজত দুয়োখন হাত বতাহত লৰচৰ কৰা দেখিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: