உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical illusion: আপুনি এই ছবিখনত কি দেখিছে ? ই পৰিচয় দিব আপোনাৰ বুদ্ধি কিমান আৰু মানসিক অৱস্থা কেনেকুৱা ...

    Optical illusion: আপুনি এই ছবিখনত কি দেখিছে ? ই পৰিচয় দিব আপোনাৰ বুদ্ধি কিমান আৰু মানসিক অৱস্থা কেনেকুৱা ...

    Viral Photo: ছ'চিয়েল মিডিয়াত এই ফটোখন ভাইৰেল হৈ পৰিছে৷ নেটিজেনসকলে মগজু আৰু মানসিক শক্তিৰ দৌৰ পৰীক্ষা কৰি আছে৷ ছবিখন চোৱাৰ লগে লগে বহুলোকে ৭ জন লোক আৰু ১ টা মেকুৰী চিনাক্ত কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে ৷

    Viral Photo: ছ'চিয়েল মিডিয়াত এই ফটোখন ভাইৰেল হৈ পৰিছে৷ নেটিজেনসকলে মগজু আৰু মানসিক শক্তিৰ দৌৰ পৰীক্ষা কৰি আছে৷ ছবিখন চোৱাৰ লগে লগে বহুলোকে ৭ জন লোক আৰু ১ টা মেকুৰী চিনাক্ত কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে ৷

    Viral Photo: ছ'চিয়েল মিডিয়াত এই ফটোখন ভাইৰেল হৈ পৰিছে৷ নেটিজেনসকলে মগজু আৰু মানসিক শক্তিৰ দৌৰ পৰীক্ষা কৰি আছে৷ ছবিখন চোৱাৰ লগে লগে বহুলোকে ৭ জন লোক আৰু ১ টা মেকুৰী চিনাক্ত কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে ৷

    • Share this:
    অপ্টিকেল ইলিউচন এতিয়া ইণ্টাৰনেটত যথেষ্ট অধ্যয়ন কৰা হৈছে। দৃষ্টিশক্তিৰ ভ্ৰমৰ ছবিবোৰে মনৰ লুকাই থকা গতিশীলতাক কয়। গতিকে প্ৰতিদিনে, কিছু বা আন দৃশ্যমান ভ্ৰমৰ প্ৰতিচ্ছবি ওলায়। সেই তালিকাত এটা নতুন ছবি যোগ কৰা হৈছে, যি মানসিক স্বাস্থ্যৰ ফালে আঙুলিয়াই দিয়ে।

    ফটোখন টিকটকত শ্বেয়াৰ কৰা হৈছে৷ ফটোখন শ্বেয়াৰ কৰি কোৱা হৈছে যে ৭ জন মানুহ আৰু ১ টা মেকুৰী আছে৷ যদি তেওঁলোকক ছবিখনত চিনাক্ত কৰিব পাৰি, তেন্তে বুজিব লাগিব যে মগজুৰ কাৰ্যসঠিকভাৱে বজাই ৰখা হৈছে৷ কিন্তু আপুনি যদি ৬ জন লোকলৈ লক্ষ্য কৰে, তেন্তে আপুনি জানিব যে আপোনাৰ মানসিক গঠন সঠিক৷ কিন্তু যদি আপুনি ২ বা ৩ জন লোকক দেখে, তেন্তে সেয়া উদ্বেগজনক।তেনে ক্ষেত্ৰত, এজন স্নায়ুৰোগ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ সোনকালে লোৱাটো প্ৰয়োজনীয়।



    ছ'চিয়েল মিডিয়াত এই ফটোখন ভাইৰেল হৈ পৰিছে৷ নেটিজেনসকলে মগজু আৰু মানসিক শক্তিৰ দৌৰ পৰীক্ষা কৰি আছে৷ ছবিখন চোৱাৰ লগে লগে বহুলোকে ৭ জন লোক আৰু ১ টা মেকুৰী চিনাক্ত কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল৷ আনহাতে, বহুলোকে চিনাক্ত কৰিবলৈ যথেষ্ট সময় লৈছে৷

    এজন নেটিজেনে কৈছে যে ছবিখন ভালদৰে চিনাক্ত কৰিবলৈ তেওঁক তিনি মিনিট সময় লাগিছিল৷ বহুলোকে মেকুৰীৰ সলনি মানুহ দেখিছে৷ বহুতে দাবী কৰে যে মেকুৰী বিচাৰি থাকোতে নিগনি পোৱা যায়৷ কিছুমানৰ দৰে, এই ছবিখনত ৭ জন লোকক সহজে পোৱা যায়৷ কিন্তু মেকুৰীটো চিনাক্ত কৰাটো কঠিন৷।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: