உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical illusion: এই ছবিখনত আপোনাৰ চকু প্ৰথমে কোনটো জন্তুত পৰিছে ? ই নিৰ্ণয় কৰিব আপুনি কেনে প্ৰকৃতিৰ মানুহ ?

    Optical illusion: এই ছবিখনত আপোনাৰ চকু প্ৰথমে কোনটো জন্তুত পৰিছে ? ই নিৰ্ণয় কৰিব আপুনি কেনে প্ৰকৃতিৰ মানুহ ?

    Optical illusion: এই ছবিখনত একেলগে একাধিক জন্তু আছে। কোনোবাই প্ৰথমে বাঘ দেখিছে, কোনোবাই সিংহ, কাৰোবাক সাপ। আপুনি ছবিখনত দেখা প্ৰথম জন্তুৱে আপোনাৰ চৰিত্ৰটো ক'ব।

    Optical illusion: এই ছবিখনত একেলগে একাধিক জন্তু আছে। কোনোবাই প্ৰথমে বাঘ দেখিছে, কোনোবাই সিংহ, কাৰোবাক সাপ। আপুনি ছবিখনত দেখা প্ৰথম জন্তুৱে আপোনাৰ চৰিত্ৰটো ক'ব।

    Optical illusion: এই ছবিখনত একেলগে একাধিক জন্তু আছে। কোনোবাই প্ৰথমে বাঘ দেখিছে, কোনোবাই সিংহ, কাৰোবাক সাপ। আপুনি ছবিখনত দেখা প্ৰথম জন্তুৱে আপোনাৰ চৰিত্ৰটো ক'ব।

    • Share this:
    অপ্টিকেল ইলিউচন প্ৰকৃততে খেল। এই খেলটোৱে আমাৰ মগজুত যথেষ্ট প্ৰভাৱ পেলায়। শেহতীয়াকৈ, বিজ্ঞানীসকলে প্ৰকাশ কৰিছে যে এই দৃষ্টিয়ে আমাৰ মগজুক কেনেদৰে প্ৰভাৱিত কৰে। শেহতীয়াকৈ, ইণ্টাৰনেটত এটা দৃশ্যমান বিভ্ৰান্তিকৰ ছবি ভাইৰেল হৈ পৰিছে। এখন ছবিত বহুতো জন্তু আছে। আপুনি দেখা প্ৰথম বস্তুটোৱে আপোনাক ক'ব যে আপুনি কেনে ধৰণৰ ব্যক্তি। আৰু সেইকাৰণে এই দৃশ্যমান বিচলিত ফটোখন ভাইৰেল হৈ পৰিছে।

    সামাজিক মাধ্যমত দৃশ্যমান ভ্ৰম সৃষ্টি কৰা ছবিবোৰ যথেষ্ট জনপ্ৰিয় হৈ পৰিছে। একেবাৰে খেলৰ দৰে, বহুলোকে এনে ধৰণৰ দৃশ্যমান বিভ্ৰান্তিকৰ ছবি ছচিয়েল মিডিয়াত পোষ্ট কৰে। শেহতীয়াকৈ, এনে এখন ছবি নেটত ঘূৰি আছে। এই ছবিখনত একেলগে একাধিক জন্তু আছে। কোনোবাই প্ৰথমে বাঘ দেখিছে, কোনোবাই সিংহ, কাৰোবাক সাপ। আপুনি ছবিখনত দেখা প্ৰথম জন্তুৱে আপোনাৰ চৰিত্ৰটো ক'ব।



    যদি আপুনি প্ৰথমে বাঘ দেখা পায়, আপুনি দয়া ভাল নাপায়। আপুনি কোনো ধৰণৰ দয়া একেবাৰে ভাল নাপায়। আপুনি আপোনাৰ জীৱনত বহুতো কঠিন সময়ৰ মাজেৰে পাৰ হৈছে। কিন্তু এনেদৰেই আপুনি প্ৰত্যাহ্বানৰ সৈতে জীৱন যাপন কৰিবলৈ ভাল পায়। যদি আপুনি প্ৰথমে ফেঁচাটোলৈ চায়, আপুনি এজন অতি ধৈৰ্য্যশীল ব্যক্তি। আপুনি আপোনাৰ জীৱনক লাহে লাহে আগুৱাই নিবলৈ ভাল পায়।

    যদি কোনোবাই প্ৰথমে ছবিখনত বাদুলী দেখে, তেন্তে আপুনি এজন অতি আৱেগিক ব্যক্তি। আপুনি আপোনাৰ মনৰ কথা ক'ব লাগিব। যদি আপুনি এনে কয়, ই বহুলোকৰ বাবে উপযোগী হ'ব পাৰে। আৰু যদি আপুনি প্ৰথমে সাপ দেখিছিল, তেন্তে আপুনি এজন অতি লাজকুৰীয়া ব্যক্তি। যেতিয়া আপুনি কুকুৰ এটা দেখে, আপুনি এজন ভাল ব্যক্তি। অসততাই এইটো একেবাৰে ভাল নাপায়। যদি সিংহটো প্ৰথম, তেন্তে আপোনাৰ মূৰ গৰম। অৱশ্যে, আপুনি জীৱনৰ কামৰ প্ৰতি অতি উৎসাহী। কিন্তু আপুনি আপোনাৰ মূৰটো ঠাণ্ডা ৰাখিব লাগিব। আৰু শিয়াল এটা দেখাৰ অৰ্থ হৈছে যে আপুনি বহুত জীয়াই থাকিবলৈ ভাল পায়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: