உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical illusion: ইমানবোৰ গাড়ীৰ মাজত এখন বাছ লুকাই আছে, আপুনি বিচাৰি পাইছেনে ?

    Optical illusion: ইমানবোৰ গাড়ীৰ মাজত এখন বাছ লুকাই আছে, আপুনি বিচাৰি পাইছেনে ?

     যদি আপুনি ছবিখন ভালদৰে চাব, আপুনি ৰহস্য বিচাৰি পাব। বাছখন ক'ত লুকাই আছে? আপুনি এই প্ৰত্যাহ্বানটো গ্ৰহণ কৰিবলৈ সাজু নেকি?

    যদি আপুনি ছবিখন ভালদৰে চাব, আপুনি ৰহস্য বিচাৰি পাব। বাছখন ক'ত লুকাই আছে? আপুনি এই প্ৰত্যাহ্বানটো গ্ৰহণ কৰিবলৈ সাজু নেকি?

    যদি আপুনি ছবিখন ভালদৰে চাব, আপুনি ৰহস্য বিচাৰি পাব। বাছখন ক'ত লুকাই আছে? আপুনি এই প্ৰত্যাহ্বানটো গ্ৰহণ কৰিবলৈ সাজু নেকি?

    • Share this:
    অপ্টিকেল ইলিউচন প্ৰকৃততে মগজুৰ খেল। এই খেলটোৱে আমাৰ মগজুত যথেষ্ট প্ৰভাৱ পেলায়। শেহতীয়াকৈ, বিজ্ঞানীসকলে প্ৰকাশ কৰিছে যে এই দৃষ্টিয়ে আমাৰ মগজুক কেনেদৰে প্ৰভাৱিত কৰে। শেহতীয়াকৈ, ইণ্টাৰনেটত এটা দৃশ্যমান বিভ্ৰান্তিকৰ ছবি ভাইৰেল হৈ পৰিছে। বহুতো গাড়ীৰ মাজত এখন বাছ লুকাই আছে। আপুনি ইয়াক বিচাৰি উলিয়াব লাগিব আৰু সেইকাৰণে এই দৃশ্যমান ভ্ৰমটো ভাইৰেল হৈ পৰিছে।

    আপুনি এই ধৰণৰ ছবি অতি গুৰুত্বসহকাৰে ল'ব লাগিব। আপুনি ভাবিব লাগিব। কেতিয়াও তেওঁলোকক কঠিন বুলি নাভাবিব, কিন্তু পুনৰ ধৰিবলৈ সহজ নহয়। যদি আপুনি ছবিখন ভালদৰে চাব, আপুনি ৰহস্য বিচাৰি পাব। বাছখন ক'ত লুকাই আছে? আপুনি এই প্ৰত্যাহ্বানটো গ্ৰহণ কৰিবলৈ সাজু নেকি?



    কাৰ্টুনৰ দৰে এইখন ছবিত, বহুতো সৰু গাড়ী আছে। মাজত এখন বাছ আছে। বহুতে এই ছবিখনৰ পৰা বাছখন বিচাৰি ঘাম উলিয়াইছে। এই ফটোখন সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈ পৰিছে। কিন্তু এইবাৰ ৰহস্যটো খুলি দিওঁ আহক। যদি আপুনি ছবিখন চায়, দেখা যায় যে বাছখন ৪ নং শাৰীত সোঁ দিনৰ পৰা ৫ম স্থানত আছে। আপুনি এইটো বিচাৰি পাইছিলনে? এতিয়া আন কাৰোবাক প্ৰত্যাহ্বান জনাব পাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: