• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Optical Illusion: মাত্ৰ ১ শতাংশ মানুহে এই ফটোৰ ৰহস্য ভেদ কৰিব পাৰে! আপুনিও আছেনে সেই তালিকাত?

Optical Illusion: মাত্ৰ ১ শতাংশ মানুহে এই ফটোৰ ৰহস্য ভেদ কৰিব পাৰে! আপুনিও আছেনে সেই তালিকাত?

সম্প্ৰতি এনে কিছুমান ফটো নেটিজেনৰ মাজত আলোচনাৰ বিষয়বস্তু হৈ পৰিছে। ই কেৱল আনন্দই নিদিয়ে, মনৰ মাজত কৌতুলহো সৃষ্টি কৰে।

সম্প্ৰতি এনে কিছুমান ফটো নেটিজেনৰ মাজত আলোচনাৰ বিষয়বস্তু হৈ পৰিছে। ই কেৱল আনন্দই নিদিয়ে, মনৰ মাজত কৌতুলহো সৃষ্টি কৰে।

সম্প্ৰতি এনে কিছুমান ফটো নেটিজেনৰ মাজত আলোচনাৰ বিষয়বস্তু হৈ পৰিছে। ই কেৱল আনন্দই নিদিয়ে, মনৰ মাজত কৌতুলহো সৃষ্টি কৰে।

  • Share this:
ইণ্টাৰনেটত প্ৰতিদিনে, বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ছবি, ৱৰ্ডগেম, অপ্টিকেল ইলিউচন পিকচাৰ ভাইৰেল হৈ আছে। সেইবোৰৰ ভিতৰত, অপ্টিকেল ইলিউচনৰ ছবিবোৰ সময় অতিবাহ কৰিবলৈ যথেষ্ট প্ৰত্যাহ্বানজনক আৰু যথেষ্ট আনন্দদায়ক। এই ধৰণৰ ছবিক লৈ বহুতো মানুহ অতি উৎসাহিত। কিন্তু শেহতীয়াকৈ, এনে এখন ফটোকলৈ চৰ্চা চলিছে যিয়ে আমাক কেৱল আনন্দই প্ৰদান নকৰে ই এক প্ৰকাৰৰ প্ৰত্যাহ্বানো প্ৰদান কৰে। সেই ফটো নিৰ্মাতাই দাবী কৰে যে, বিশ্বৰ মাত্ৰ ১শতাংশ লোকেহে এই ছবিখনৰ ৰহস্য ভাঙিব পাৰে।

এই অপ্টিকেল ইলিউচনে আমাৰ দৃষ্টিশক্তি কিমান তীক্ষ্ণ, সেয়া প্ৰকাশ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। এইটো সঁচাকৈয়ে অতি বিৰল। কিন্তু এনে ঘটনা কেনেকৈ ঘটিব পাৰে? এই ক্ষেত্ৰত, আমি আমাৰ দৃষ্টিশক্তি প্ৰমাণিত কৰিবলৈ ছবিখনৰ পৰা কেৱল এটা আখৰ পঢ়িব পাৰিলেও হ'ব। যিসকলে ইয়াক বুজাব পাৰে তেওঁলোক বিজয়ী হ'ব!

কিদৰে চাব লাগিব ফটোখন...

ছবিখনলৈ চাই, প্ৰায় ৯০ শতাংশ চকুৰ পতা বন্ধ কৰিব লাগিব। যিসকলে ইয়াক চাব পাৰে তেওঁলোকৰ পৰা লুকাই থকা শব্দবোৰৰ ৰহস্য ভাঙি যাব।

দৰাচলতে, 'BAD EYES' শব্দটো এই ছবিখনত লুকাই আছে। বহুতো ব্যৱহাৰকাৰী হতাশ হৈছিল আৰু লিখিছিল, "মোৰ সঁচাকৈয়ে চকু বেয়া হৈছে। মই ছবিখনৰ পৰা একো বুজি পোৱা নাই। আন এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কয়, "যদি আপুনি ছবিখন কাষৰ পৰা চায়, আপুনি পাঠটো পঢ়িব পাৰে। আন এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে মন্তব্য কৰিছিল, "মই একো নকৰাকৈ পঢ়িব পাৰো।" কিছুমান মানুহে যথেষ্ট সময় অতিবাহিত কৰে আৰু অৱশেষত উপলব্ধি কৰে যে, ইয়াৰ ওপৰত 'BAD EYES' শব্দবোৰ লিখা হৈছে।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: