உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical Illusion: খৰিৰ দ'মৰ মাজত লুকাই থকা মেকুৰীটো দেখিছেনে, বহুতেই সঁচাটোকে মিছা বুলি কৰিছে ভুল!

    Optical Illusion: খৰিৰ দ'মৰ মাজত লুকাই থকা মেকুৰীটো দেখিছেনে, বহুতেই সঁচাটোকে মিছা বুলি কৰিছে ভুল!

    Optical Illusion: এইটো সঁচা যে ছবিখনত এটা মেকুৰী আছে যি টোপনিয়াই আছে। অলপ বেছি পৰিশ্ৰম কৰক আৰু ভালকৈ চাওক, আপুনি দেখা পাই যাব পাৰে শুই থকা এটা মেকুৰী। আপুনি এতিয়াও একো দেখা নাই?

    Optical Illusion: এইটো সঁচা যে ছবিখনত এটা মেকুৰী আছে যি টোপনিয়াই আছে। অলপ বেছি পৰিশ্ৰম কৰক আৰু ভালকৈ চাওক, আপুনি দেখা পাই যাব পাৰে শুই থকা এটা মেকুৰী। আপুনি এতিয়াও একো দেখা নাই?

    Optical Illusion: এইটো সঁচা যে ছবিখনত এটা মেকুৰী আছে যি টোপনিয়াই আছে। অলপ বেছি পৰিশ্ৰম কৰক আৰু ভালকৈ চাওক, আপুনি দেখা পাই যাব পাৰে শুই থকা এটা মেকুৰী। আপুনি এতিয়াও একো দেখা নাই?

    • Share this:
    ৰেডিটত এক অপ্টিকেল ইলিউছন (Optical Illusion)ৰ ছবিয়ে ছচিয়েল মি়ডিয়াত সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে। ছবিখনত লুকাই থকা জন্তু (Animal)টো বিচাৰি উলিওৱাৰ বাবে এক ধৰণৰ প্ৰত্যাহ্বান জনোৱা হৈছে। এই দৃষ্টি বিভ্ৰমৰ ছবিখনত জন্তুটো বিচাৰি বহু মানুহে ঘাম পেলাবলগীয়া হৈছে, কিন্তু সফল হোৱা নাই। খৰিৰ এটা স্তূপৰ এখন ছবি শ্বেয়াৰ কৰি সোধা হৈছে যে ছবিখনত কোনোবাই এটা মেকুৰী (Cat) দেখিছে নেকি। বেছিভাগৰেই উত্তৰ আছিল 'দেখা নাই'। কিন্তু আচলতে তাত এটা মেকুৰী আছে।

    ওখ ওখ গছ আৰু কাঠৰ স্তূপৰ মাজত আপুনি আন কিবা বিচাৰি পাইছেনে? আন একো নহয়, কিন্তু ছবিখন অলপ ভালদৰে চাওক আৰু কওক যে আপুনি খৰিৰ দ'মৰ মাজত কোনো জন্তু দেখিবলৈ সক্ষম হৈছে নেকি। প্ৰথমবাৰৰ বাবে আপুনি এই প্ৰশ্নটো শুনিলে, এনে লাগিব যেন কোনোবাই ধেমালি কৰিছে। এনে ঠাইত কিয় জন্তু থাকিব? ছবিখন সম্পূৰ্ণৰূপে স্পষ্টকৈ দেখা গৈছে সেয়েহে সকলোৱে তাত কোনো জন্তু নাই বুলি সম্পূৰ্ণ নিশ্চিত আছিল। সেয়ে বহুতেই কাঠৰ স্তূপৰ মাজত কোনো জন্তু নাই বুলি উত্তৰ দিছিল। কিন্তু আপুনি উত্তৰ দিয়াৰ আগত অলপ অপেক্ষা কৰক। এইটো সঁচা যে ছবিখনত এটা মেকুৰী আছে যি টোপনিয়াই আছে। অলপ বেছি পৰিশ্ৰম কৰক আৰু ভালকৈ চাওক, আপুনি দেখা পাই যাব পাৰে শুই থকা এটা মেকুৰী। আপুনি এতিয়াও একো দেখা নাই?  আহক আপোনাৰ বিভ্ৰান্তি দূৰ কৰোঁ...

    ভালকৈ চালে দেখিব যে ছবিখনৰ ঠিক সন্মুখত বহি আছে মেকুৰীটো। যি চকু বন্ধ কৰি গভীৰ টোপনিত শুই আছে। কাঠৰ ডাঙৰ টুকুৰাবোৰৰ ওপৰৰ পৰা দুই নম্বৰ কাঠৰ ওপৰত মেকুৰী এটা পৰি আছে, ইয়াৰ চকু বন্ধ হৈ আছে। তলৰ ফটোখন চাওক-



    মেকুৰীটোক বিচাৰি উলিওৱাত ডাঙৰ বাধা আছিল ইয়াৰ ৰং, যিটো ঠিক কাঠৰ ৰঙৰ সৈতে একে আৰু মেকুৰীটো সহজে চকুত ধৰা নপৰে। কিন্তু এতিয়া মেকুৰীটো পোৱাৰ পিছত আপুনি নিজকে লৈ কি ভাবিছে আৰু উত্তৰটো পাৱৰ পিছত সেই লোকসকলৰ কি হৈছে যিসকলে ছবিখনত কোনো জন্তু নাই বুলি দাবী কৰিছিল।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: