உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical illusion: আচৰিত, এই ছবিখনত ১৬ টা প্ৰাণী লুকাই আছে ! আপুনি কিমান প্ৰাণী বিচাৰি উলিয়াব পাৰিছে ? নামবোৰ কওক ...

    Optical illusion: আচৰিত, এই ছবিখনত ১৬ টা প্ৰাণী লুকাই আছে ! আপুনি কিমান প্ৰাণী বিচাৰি উলিয়াব পাৰিছে ? নামবোৰ কওক ...

    এই ছবিখনত, বহুলোকে হাতী, কুকুৰ, মেকুৰী, গাধ দেখিছে। কিন্তু কামটো হৈছে এই ছবিখনত সৰু জীৱবিলাক বিচাৰি উলিওৱা। সেইকাৰণে মানুহে সংগ্ৰাম কৰি আছে। কিছুমানে কয় ৬, কিছুমানে ৬ তকৈ অধিক কয়।

    এই ছবিখনত, বহুলোকে হাতী, কুকুৰ, মেকুৰী, গাধ দেখিছে। কিন্তু কামটো হৈছে এই ছবিখনত সৰু জীৱবিলাক বিচাৰি উলিওৱা। সেইকাৰণে মানুহে সংগ্ৰাম কৰি আছে। কিছুমানে কয় ৬, কিছুমানে ৬ তকৈ অধিক কয়।

    এই ছবিখনত, বহুলোকে হাতী, কুকুৰ, মেকুৰী, গাধ দেখিছে। কিন্তু কামটো হৈছে এই ছবিখনত সৰু জীৱবিলাক বিচাৰি উলিওৱা। সেইকাৰণে মানুহে সংগ্ৰাম কৰি আছে। কিছুমানে কয় ৬, কিছুমানে ৬ তকৈ অধিক কয়।

    • Share this:
    কেতিয়াবা এই সকলোবোৰ আপোনাৰ চকুৰ সন্মুখত থাকে, কিন্তু ই ধৰা নপৰে। আপুনি আপোনাৰ সন্মুখত যি দেখিব নোৱাৰে সেয়া আপোনাৰ চকু বন্ধ কৰিব পাৰে আৰু বহু পিছত চাব পাৰে! তেতিয়া আপুনি আচৰিত হয় যে আপুনি এই সৰল বস্তুটো আগতে কিয় দেখা নাই। বিশেষকৈ, প্ৰকৃতিয়ে কেতিয়াবা বস্তুবোৰক এনেদৰে একত্ৰিত কৰে যাতে ই সৰল ধৰণে ধৰা নপৰে।

    আপুনি হয়তো কেইবাটাও অপ্টিকেল ইলিউচন বা পাজল দেখিছে যি আপোনাৰ মূৰ ঘূৰাই দিব। এনেকুৱা এটা এতিয়া সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈ আছে যিটো কেৱল তীক্ষ্ণ মগজুৰ মানুহেহে জানিব পাৰে। এনেকুৱা এখন ছবি ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছে যিয়ে মানুহক হতবাক কৰি তুলিছে।



    এই ছবিখনত, বহুলোকে হাতী, কুকুৰ, মেকুৰী, গাধ দেখিছে। কিন্তু ই উত্তৰ নহয়। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, কামটো হৈছে এই ছবিখনত সৰু জীৱবিলাক বিচাৰি উলিওৱা। সেইকাৰণে মানুহে সংগ্ৰাম কৰি আছে। কিছুমানে কয় ৬, কিছুমানে ৬ তকৈ অধিক কয়।

    আপুনি আচৰিত হ'বনে যদি আমি কওঁ যে এই ছবিখনত ১৬ টা জন্তু আছে? ইয়াত নিগনি, সাপ, ডলফিন, মিছামাছ, মাছ, মহ আছে। কি বাকী আছে জানিবলৈ আপোনাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ। আপুনি বন্ধুবৰ্গক প্ৰত্যাহ্বান জনাব পাৰে।

    এই ধৰণৰ অপ্টিকেল ইলিউচন কেৱল এটা খেল নহয়। ই আপোনাৰ মগজুৰ বিকাশত সহায় কৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: