உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical Illusion: এই ছবিখনত গছজোপাত এটা চৰাই বহি আছে, আপুনি চৰাইটো বিচাৰি উলিয়াব পাৰিছেনে ?

    Optical Illusion: এই ছবিখনত গছজোপাত এটা চৰাই বহি আছে, আপুনি চৰাইটো বিচাৰি উলিয়াব পাৰিছেনে ?

    অপ্টিকেল ইলিউচনৰ একেধৰণৰ ছবি প্ৰায়ে ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হয়, য'ত জন্তু বা চৰাই বিচাৰি উলিয়াব লাগিব। এইবাৰো, আপুনি আপোনাৰ মনৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব লাগিব।

    অপ্টিকেল ইলিউচনৰ একেধৰণৰ ছবি প্ৰায়ে ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হয়, য'ত জন্তু বা চৰাই বিচাৰি উলিয়াব লাগিব। এইবাৰো, আপুনি আপোনাৰ মনৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব লাগিব।

    অপ্টিকেল ইলিউচনৰ একেধৰণৰ ছবি প্ৰায়ে ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হয়, য'ত জন্তু বা চৰাই বিচাৰি উলিয়াব লাগিব। এইবাৰো, আপুনি আপোনাৰ মনৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব লাগিব।

    • Share this:
    অপ্টিকেল ইলিউচনৰ (Optical illusion) দৈনন্দিন ছবিবোৰ ইণ্টাৰনেটত ভাইৰেল হৈ পৰে আৰু মানুহে এই ছবিবোৰ চাই সেইবোৰ সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে। বেছিভাগ ফটো এনেকুৱা যে আমি কাৰোবাক বা আনজনক বিচাৰি উলিয়াব লাগিব। শেহতীয়াকৈ, এখন ছবি ভাইৰেল হৈ পৰিছিল, য'ত এটা অজগৰ পোৱা গৈছিল। এতিয়া আন এখন ছবি ভাইৰেল হৈছে, য'ত এটা চৰাই লুকুৱাই ৰখা হৈছে। অৱশ্যে, এই ছবিখনতো চৰাইটো বিচাৰি উলিওৱাটো সহজ কাম নহয়। আপুনি ছবিখনত আপোনাৰ চকুৰে বাৰে বাৰে চাব লাগিব।

    আপুনি গছত চৰাই এটা দেখিছিলনে?
    অপ্টিকেল ইলিউচনৰ একেধৰণৰ ছবি প্ৰায়ে ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হয়, য'ত জন্তু বা চৰাই বিচাৰি উলিয়াব লাগিব। এইবাৰো, আপুনি আপোনাৰ মনৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব লাগিব। আপুনি ছবিখনত দেখিবলৈ পাইছে, গছৰ ডালত কিছুমান পাত দেখা যায়। গছৰ ডালবোৰৰ প্ৰায় সকলো পাত পৰিছে। যিয়ে এই ছবিখন তুলিছিল তেওঁ ইয়াক অতি সূক্ষ্মতাৰে বন্দী কৰিছিল। কাৰণ গছত বহি থকা চৰাইটো একেবাৰে দেখা নাযায়। প্ৰথম দৃষ্টিত, আপুনি এই গোটেই গছজোপা দেখিব।

    অপ্টিকেল ইলিউচনৰ এই ফটোখন আচৰিত কৰিছে
    অৱশ্যে, যেতিয়া আপুনি ছবিখনত আপোনাৰ চকু কেন্দ্ৰীভূত কৰে, আপুনি লাহে লাহে অনুভৱ কৰিব যে গছত এটা চৰাই বহি আছে। চৰাইৰ ৰং গছৰ ৰঙৰ সৈতে মিল খাই আছে। ইয়াৰ বাবে, সহজে বিচাৰি উলিওৱা কঠিন। যদি আপুনি ছবিখনত চৰাইটো বিচাৰিব লগা হয়, আপুনি ছবিখনৰ প্ৰাৰম্ভিক ডালবোৰ চাওক। চৰাইটোক সোঁফালে চাই থকা দেখা যাব। সে চোখ বন্ধ করল। সেইকাৰণে গছত থকা চৰাইটো সহজে চিনাক্ত কৰাটো কঠিন হৈ পৰিছে। এনেকুৱা বহুতো ছবি প্ৰতিদিনে ভাইৰেল হৈ পৰে।

    Published by:Kokil Sarma
    First published: